Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
resistbody - майстор
Ето моя вариант за паянтови стени(предпочитам 25-ци).. не разчитам на шишчета в съседните тухли.. зидано е след 25см зидове(няма превръзка) че да ни е по-лесно за кофража... няма бигли само хризонтална арматура ф8 и N8.. квото е артисало от плочите.. 25см зидове са разбити да влезе желязото и арматурата в тях... имам още една паянтова стена за правене ама тя ще е ГК, че сума кабеляк трябва да мине през нея.. а това са бани..
Стълбите са ти топ.. рядко да видиш такива на строеж... даже мойте са по-зле, а лично съм бичил дъските за стъпалата.. подпирането е достатъчно на често... и щом не бързат с декофража е добре..
Прикачен файл:
лан.jpg
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ср мар 08, 2023 11:45 pmresistbody написа:
Ето моя вариант за паянтови стени
Само да спомена, че нищо паянтово няма в твоята стеничка
Martina_22 - помощник
ср мар 08, 2023 11:45 pmresistbody написа:
Ето моя вариант за паянтови стени(предпочитам 25-ци).. не разчитам на шишчета в съседните тухли.. зидано е след 25см зидове(няма превръзка) че да ни е по-лесно за кофража... няма бигли само хризонтална арматура ф8 и N8.. квото е артисало от плочите.. 25см зидове са разбити да влезе желязото и арматурата в тях... имам още една паянтова стена за правене ама тя ще е ГК, че сума кабеляк трябва да мине през нея.. а това са бани..
Стълбите са ти топ.. рядко да видиш такива на строеж... даже мойте са по-зле, а лично съм бичил дъските за стъпалата.. подпирането е достатъчно на често... и щом не бързат с декофража е добре..

лан.jpg
Благодаря за градивния отговор! Оставила съм всичко в ръцете на строителя, имам му доверие. Предложението му да заменим тухлените преградни стени с гипсокартон бе отхвърлено, тухлите така или иначе вече бяха поръчани и платени и не исках да занимавам отново проектанта с преизчисления. Успех на Въс със строежа, пожелавам да върви с лекота и в срокове 🍀
resistbody - майстор
чет мар 09, 2023 7:27 amn_a написа:
Само да спомена, че нищо паянтово няма в твоята стеничка
Така им викам на 12см зидове :D
Martina_22 написа:

Благодаря за градивния отговор! Оставила съм всичко в ръцете на строителя, имам му доверие. Успех на Въс със строежа, пожелавам да върви с лекота и в срокове 🍀
Моля, със сроковете съм доста назад, но аз съм основния изпълнител(без зидовете).. и жонглирам между работата и строежа...
Макар и стара тема. Никой ли не вижда от снимките, че това е плочогреда и няма никакво значение преградните стени от какво са. Да , би трябвало да пита проектанта, но съм сигурен на 99 процента какъв ще е отговора.
BLUEPUPIL - майстор
чет дек 07, 2023 1:08 amaxxxxellll написа:
Никой ли не вижда от снимките, че това е плочогреда и няма никакво значение преградните стени от какво са.
чет дек 07, 2023 1:08 amaxxxxellll написа:
плочогреда
Безгредова плоча
чет дек 07, 2023 1:08 amaxxxxellll написа:
няма никакво значение преградните стени от какво са.
Има. Тухлената стена може да абсорбира
сеизмичното натоварване с цената на пукнатини
и така да намали въздействието върху колоните
и шайбите.
chapara - майстор
чет дек 07, 2023 1:08 amaxxxxellll написа:
Макар и стара тема. Никой ли не вижда от снимките, че това е плочогреда и няма никакво значение преградните стени от какво са. Да , би трябвало да пита проектанта, но съм сигурен на 99 процента какъв ще е отговора.
А ти видя ли че темата е от пам ти века😄😁

Тема "Преградни стени от тухла или от гипсокартон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: