Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Здравейте, нов съм и не съм сигурен дали това е правилното място за тази тема. Ако не е моля да ме извините и да преместите темата в правилния раздел. Та по въпроса.
Накратко остана приземния етаж на къщата за мен по наследство и се нуждае от основен ремонт (влага, паднала мазилка, стара инсталация с абсолютно всичко навързано на един бушон и тн. и тн.), строена е окоро 1975та година. Относно останалите ремонтни дейности нямам въпроси, главният ми въпрос и притеснение е дали може да се бутне въпросната стена защото апартаментът е адски тесен, има няма 50 квадрата. Нека обясня.
Стената намираща се между кухнята,хола и от части коридорчето искам да я бутна за да може да се освободи място и да създава малко повече чувство за пространство. Етажа е бил стара постройка, върху която е градена къща, съответно за да се вдигнат още 3 етажа са си пуснати колони доколкото съм запознат. Реших да разкъртя да видя дали има трегер и според това, което виждам има такъв, ще приложа снимки на чертежа и това, което съм разкрил като съм поразкъртил. Та чудно ми е стената (заградил съм я в чернено на чертежа) дали ще може да се бутне при положение, че има трегер и за горните етажи има пуснати отделни колони. Забравих да отбележя, че под хола има гредоред с дюшеме и отдолу мазе, основата е каменна.

Прикачен файл

IMG_20230303_182810.jpg
IMG_20230303_182810.jpg (68.95 KиБ) Видяна 659 пъти

Прикачен файл

IMG_20221127_134349.jpg
шоп - майстор
Нищо не бутай, това е носеща стена от плътни тухли единички.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Бутайте, бутайте...
Изображение
Ще бутам :) питам защото не знам. Не е нужно да се пишат заядливи отговори, но какво ли очаквах, пиша в български форум. Моля да се заключи темата.
съб мар 04, 2023 7:47 pmшоп написа:
Нищо не бутай, това е носеща стена от плътни тухли единички.
Благодаря за отговора, за това пуснах темата. Явно разположението ще си остане същото.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб мар 04, 2023 10:09 pmIco_lgn написа:
съб мар 04, 2023 7:47 pmшоп написа:
Нищо не бутай, това е носеща стена от плътни тухли единички.
Благодаря за отговора, за това пуснах темата. Явно разположението ще си остане същото.
Не знам защо си пуснал темата, ние гледаме чертежа който и ти гледаш. Стената между кухня и дневна е неносеща... Като "буташ" стена, е важно и какво има над нея и под нея... И още доста неща са важни

Абе как разчитате на мнения на непознати всякакви хора?!??

Тема "Бутане на стена" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: