Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Здравейте!
Закупих наскоро една къщичка,която ще е нашия бъдещ ДОМ ! Но за целта,имаме много работа ,защото е за освен ремонт. За начало първата ни и основна цел е да започнем от основите и покрива и следователно да я затворим и след това вече да се работи вътре. Къщата е тухлена с гредоред ,но няма външни колони и следователно е поддала от едната страна и се е спукала(меко казано) , въпроса ми е следния,какво трябва да направя сега и кой ще е най-добрият вариант,за да нямам бъдещи проблеми.
https://prikachi.net/image/8Letz1
https://prikachi.net/image/8LXJ5A
Изображение
Поздрави !
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
нед мар 19, 2023 10:43 amCortic написа:
... Къщата е тухлена с гредоред ,но няма външни колони и следователно е поддала от едната страна и се е спукала...
Вероятно проблемът е в основите
Разчистете за да се види добре цялостната картинка. И тапети и около къщата
нед мар 19, 2023 12:39 pmn_a написа:
нед мар 19, 2023 10:43 amCortic написа:
... Къщата е тухлена с гредоред ,но няма външни колони и следователно е поддала от едната страна и се е спукала...
Вероятно проблемът е в основите
Разчистете за да се види добре цялостната картинка. И тапети и около къщата
Да. Едната основа е поддала и почвата е глинеста,която допълнително създава проблем. Трябва да се вдигнат сега външни колони до горе и всички тези цепнати с какво могат да се запълнят ? Ако имате някаква идея,ако може да я споделите ще съм ви благодарен.
chapara - майстор
Сигурно ще прозвучи банално, но за едноетажна къща на мен лично ми се струва че сметката по опити за укрепване или събаряне със съхраняване на матерялите и изграждане на нов съвременен стоманобетонов скелет и възстановяване ще е 0:0. Така обаче ще можеш да промениш разпределение и да си изградиш някои екстри.
Казвам го от гледна точка на това защото разбрах че смятате да бъде вашия дом, а не вила!

П.С. Водостока и бидона са ти голямия проблем, но нещата са тръгнали.
Последна промяна от chapara на нед мар 19, 2023 4:41 pm, променено общо 1 път.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
нед мар 19, 2023 12:52 pmCortic написа:
Едната основа е поддала и почвата е глинеста,която допълнително създава проблем. Трябва да се вдигнат сега външни колони до горе и всички тези цепнати с какво могат да се запълнят ? Ако имате някаква идея,ако може да я споделите ще съм ви благодарен.
Най-лесно е запълването.
Какво значи "Едната основа е поддала"?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
нед мар 19, 2023 4:37 pmchapara написа:
...ми се струва че сметката по опити за укрепване или събаряне със съхраняване на матерялите и изграждане на нов съвременен стоманобетонов скелет и възстановяване ще е 0:0...
Нещо такова ми се върти в главата. "Ремонт", психологически, е по-леко и бързо
Питащият ми се струва твърде надъхан и припрян

Тема "Ремонт на стара къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: