Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Благодаря адски много на на всички включили се с отговори и предложения. Извинявам се, че чак сега отговарям, но имах доста работа по къщата и общо взето нямах време да отговоря (но четях всяко едно ваше мнение и предложение! )

Та, малко summery на нещата. Още от самото начало исках нещо с варова мазилка (не защото разбирам нещо - а някак носталгично от детството ми съм запомнил, че селските къщи може би на 99,9% бяха с варова мазилка).

Прокопах канали за нова Ел. инсталация. и сега ще трябва да маже и грундира.
Казаха ми да намажа стениете с Боро Грунд 1:1 съотношение с вода - за да ги заздравя. Ще помогне ли? Или да се вслупам в мнението на Grozdev

Благодаря предварително!
chapara - майстор
Изпръскай ги с помпичка за освежаване на цветя😎
Grozdev - специалист
Основния принцип на действие на ДПГ/ дълбоко -проникващ-грунд/ е да заздрави основата,, Да ! Но това "заздравяване " е да омокри прахоляка който остава винаги на повърхноста / дали стена или под таван е все тая.!/ се изчерпва с това. И водата прониква на дълбоко според порьозноста на материала. Но в тея грундове има сирол акрилатни / др. смоли ,, не ми се разяснява !! /, която и стяга после когато изсъхне. Всеки може да го види с елеминтарен експеримент . Просто изсипваш 1 капачка от концинтрата върху парче полиетилен в съд , и на слънце „като изсъхне може си го отлепи и го тества на нотиск опън , усукване , горене и т нт ..
Може се добавя към варови разтвори , но в мин. дозировки . / по добро е от стория метод на майсторите с Ц200.!!!!!// ( с чиста вар се пресича )„
И двете НЕ държат на UV , но грунда е много ПО , спрямо него. Концентрата задължително се разрежда , иначе става 1 пластмаса
на основата / с експериманта ще е нагледно за какво говоря .!/ и трудно се хваща следващо покритие.
С него е по лесно .
А това с пръскалката е още ПО - лесно!
А ако оцапаш нещо с грунда , отделно ще обяснявам как и с кво се чисти..... :)
Всъщност НЕ е задължително да ме слушаш . В първата стр. борса ще ти продадът още много неща освен грунда ,да си заздравиш мазилката .Просто исках да кажа че по добра връзка / стар - нов слой/ от тази между еднородни материали няма, за мен де !!!!
:yawinkle:
chapara - майстор
Има, но това е тертипа на работа :cool:

Тема "Заздравяване на варова мазилка?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: