Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
hidrazin - майстор
С картона построяваш обширни жилища за всякакви гадове...
Варовата мазилка за мен си остава най-доброто.
:partyman:
chapara - майстор
чет апр 27, 2023 10:42 amhidrazin написа:
С картона построяваш обширни жилища за всякакви гадове...
Варовата мазилка за мен си остава най-доброто.
:partyman:
👏👏👏👍
MamaMy - майстор
Не ме разбрахте правилно. Аз съм против картона. За хубава варова мазилка съм, но тази да слезе до здравата основа. :)
chapara - майстор
чет апр 27, 2023 11:32 pmMamaMy написа:
Не ме разбрахте правилно. Аз съм против картона. За хубава варова мазилка съм, но тази да слезе до здравата основа. :)
Много добре го усмислих, а ти може би се луташ. Силно циментовата мазилка често се цепи и бяга от основата, за разлика от само вароциментовата. Аз жвея в почти 100 годишна сграда в Сф, паметник на архитектурата. Канал за кабел се прави без усилие със стъргане. Преживяла е войната с паднала бомба в двора и няма цепнатинка. Да утоня, 4ри етажна със сутерен. Какво ни трябва, здраво финишно покритие. Дълбокопроникващ грунд и тънкослоен здрав диниш!
Grozdev - специалист
чет апр 27, 2023 10:42 amhidrazin написа:
С картона построяваш обширни жилища за всякакви гадове...
Варовата мазилка за мен си остава най-доброто.
:partyman:
Тва го споделям напълно.

Интериорната мазилка в помещение обитовано от хора , НЯМА нужда да е " ЯкА" и здрава като бетон1 но и не добре да се рони при допир с ръка .
Ако е Кочина ,,, Да .Там шопарите ще я изгрезат и съборят много бързо. :)
Ако не се събаря до тухла / камионите с извовзаване къде казаха вече / , принципа е , всеки следващ слой е малко по здрав от предходния- Ако към слаба основа се положи направо много здрава и твърда , последната може да се напука , отлепи , разхлопа и става зле във времето.
Бих направил следното .
Престъргване на повърхностния слой с лед омокряне. Манипулация с Четка за под и ли за миене на кола .
Варово мляко /като за варосване / с малко цимент/ 10-12% + 1-3 % целулозно лепило да не се утаява бързо./ и същата четка.
Ако ще става бяло на края , препоръч. с бял цимент. След това Към същото се добавя пресят пясък 1-2 мм или готов кварцов /според дебелината на слоя за изравняване./ до смес за полагане с маламашка „ Последващо пердашене с пръскалка и пердашка .
За по гладко и бяло / после по лесно се боядисва и в цвят!/ варова шпакловка . Но тва е сложно ако не го е правил някой, и се добавят още неща за по лесна работа.
Всичко това е ако трябва да се запази " ДИШАШТИЯ" И АНТИ БАКТЕРИАЛЕН ефект на ВАРТА !!! ( Варта НЕ МУХЛЯСВА !! )
В останалите случаи ,, всяко лепило от първата борса и "найлоновите " грундове ще свършат работа.Даже и гипс или готова такава смес като варо гипсова мазилка примерно . сега избор БоЛ.
Въпрос на гледна точка.
:yawinkle:
hidrazin - майстор
вт май 09, 2023 9:32 pmGrozdev написа:
Тва го споделям напълно.
То хубаво ама taner_ademov пусна един "пас" и зачена - вече близо месец. :)
Иначе да - хората днес масово правят простотии с пластмасовите грундове, мазилки, латекси, бои, термоизолации, дограми...
И после след много хвърлени пари живеят в гъбарник със съпровождащите го болести.
:partyman:
Grozdev - специалист
Ами много важно на Танерчо ....той ще заздрави НЕЩО и без да чете мнения ...!
Аз просто не се стърпях да си кажа моето по въпроса. :)
И това което споделям и съвпада с мнението ти , много малко хора го осъзнават ,
и късно разбират . Пък и който иска да разбере нещо , ще го рабере .по трудния или лесен начин.Гледам да не си налагам мненията отдавна, но за мен физиката и химията са в основата на живите организми на Земята. Когато човек иска да разбере дадени процеси с тях , науката помага....
:yawinkle:
schuldiner - майстор
Това, което казва chapara е самата истина, но иска леко обяснение.
Масивна тухла - ок. Хастарна мазилка, втори, по-як слой, после шпакловка. Шпакловката дава равнинност и здравина, здравината при допир е и при втория слой, а всякакви напрежения от бомби и земетресения се поемат от рехавия хастар. Столетна практика :)
По същия начин работи ГК на конструкция с фуги към стените.

В наши дни да измажеш силноциментова директно на тухлите е равносилно да залепиш ГК на кюфтета или да го завинтиш директно за дървена носеща конструкция.
Grozdev - специалист
:?:
струвами се май някой чете , но през редовете....
НАМОКРИ обилно стената с ГК артон и таканва с варова мазилка .,,,НЕ силно -цименова .!
И посли виж коя ще е Мухлясяла.?

Тема "Заздравяване на варова мазилка?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: