Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
bmwww - специалист
Така , значи имам една таванска стая която ми се явява 3-ти етаж на къщата и над нея има малко таван и покрива съответно , който е 2 скатен . Стаята е около 3х4м грубо . Днес и бутнах тавана и установих , че 90% от гредите и са изгнили . Сега се чудя нов покрив ли да правя с пояс и конструкция или да спасявам стария , който е на 15 години и гредите са нови .

Идеята ми е от това
Изображение
Изображение
Изображение

да стане това
Изображение

както се вижда от снимките самата конструкция на покрива в момента не позволява това да стане . Мисля си да бутна всичко и да ударя 1 пояс , който всъщност ще е само от 3те страни и върху него се чудя метална конструкция и термопанели ли или нов покрив с цигли или ламарина Търси се най-бързия и съответно евтин вариант . За качественото изпълнение си отговарям аз .

Забравих да спомена , че покрива ще е само над тази стая , на къщата пак е 2 скатен , но перпендикулярен на този на стаята , който за сега не ме вълнува толкова .
шоп - майстор
Аз бих бутнал целият покрив, не само над тази стая. Иначе след време пак ще буташ вече направеното. Тези дялани греди не са на 15 години:-)
Дали от метал или дърво ще е конструкцията или комбинирана зависи с кое предпочиташ да работиш.
bmwww - специалист
Тези изгнилите са от 56-та , иначе покривната конструкция е на 15 години . Търси се и леко тегло по разбираеми причини , къща гредоред от 56-та година . По принцип съм фен на циглите , никакви ламарини и термопанели ама може пък моите разбирания да са грешни и затова искам да чуя повече мнения .
Чираче - майстор
ср май 10, 2023 4:59 pmbmwww написа:
. Търси се и леко тегло по разбираеми причини
Метална конструкция и термопанели. Леко, здраво, надеждно. Правиш веднъж, и забравяш докато си жив. А става и много бързо.
torbalan - Дървен философ
Ако искаш визията и качеството от снимките - хубав дървен материал. Едва ли ще е най-евтиния вариант.
Металните конструкции са за складове и цехове.

Отгоре далище сложиш термопанели или керамиди (може и метални), зависи повече от това, как искаш да изглежда от вън.

Предвиди си добра топлоизолация в цялата схема.

Тема "Въпрос за нов покрив" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: