• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Баш Майсторо - специалист
Здравейте каквато и тънка мазилка да добавите или глина има ли влага ще я предаде към дървените греди и летви допълнително. Влиза ли вода ще се просмуква и пак не е добре, наистина по - добре усилията и средствата да насочите към претърсване или подмяна на покрива ако имате възможност. Колко е високо подпокривното, ще го ползвате ли за нещо, качете някоя снимка.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
При някои стари къщи, при вятър навява дъжд или сняг през отворените стрехи. Няма нищо фатално за самата къща или за обитанването ѝ
Кирпичът предпазва дървенията от гниене
Циментови замазки влошават състоянието по няколко начина
Найлон между кирпич не вреди на дървенията
...
chapara - майстор
пон май 22, 2023 10:20 pmn_a написа:
При някои стари къщи, при вятър навява дъжд или сняг през отворените стрехи. Няма нищо фатално за самата къща или за обитанването ѝ
Кирпичът предпазва дървенията от гниене
Циментови замазки влошават състоянието по няколко начина
Найлон между кирпич не вреди на дървенията
...
Не вреди, ама зависи от навяването. Ако надвиши очаквана норма, ще започне да тече като лейка! Няма по лошо от постоянно мокрене и съхнена за дървото, повярвай ми. Наблюдавал съм от близо. Един сезон и поповете на покрива пропадат, а после....бесило. Това за стари къщи с матРял без импрегнация. Всеки може да направи експеримент :wink:
Grozdev - специалист
Нещо не ми стана много ясно.!
Кви НАЙЛОНИ, и Бетони върху
Гредореда.! Още повече че под покрива има доста легнали напречни греди..
Че първо е най важното да не тече покрива, е ясно като бял ден.. Но да поясня. : тръстиката на кара тавана е кована от Долу на гредите и привързвана с тел..(или летвите ) След това измазана. (ГЛИНА ИЛИ ВАРОВ/хоросанов р=р.)
Над нея помежду гредореда има (без да съм го видял) дъски чки или летви или обли пръти или такива като голям Объл кирпич "набучен на Шиш"!,, които ДЪРЖАТ пълнежа които е глина и слама (МЕКИНА). А ако се полза под покривното, може и дъски да има за ходене най от горе. Но е рядко. Между пълнежа и кара тавана винаги има разстояние..!
Най доброто (НО не най лесното) е 4=5см : Варо=перлитна замазка. Без НАйлони . ВАРТА предпазва дървото също така много добре! ЗА притеснение от гризачи как споменаха , се кове рабицова мрежа (с танкера по бързо),, преди това.
Ако сте решили да си правите "Басейн"на тавана е друг въпрос.
Тогава 1 мембрана дишашща" тип за под керемиди се положи от горе. Но не може се изпъне добре, заРади достата напречни греди и подложки на поповете.
Но това не е решение.
Така мисля и това знам..а и правил.
:yawinkle:
пон май 22, 2023 11:55 pmGrozdev написа:
Нещо не ми стана много ясно.!
Кви НАЙЛОНИ, и Бетони върху
Гредореда.! Още повече че под покрива има доста легнали напречни греди..
Че първо е най важното да не тече покрива, е ясно като бял ден.. Но да поясня. : тръстиката на кара тавана е кована от Долу на гредите и привързвана с тел..(или летвите ) След това измазана. (ГЛИНА ИЛИ ВАРОВ/хоросанов р=р.)
Над нея помежду гредореда има (без да съм го видял) дъски чки или летви или обли пръти или такива като голям Объл кирпич "набучен на Шиш"!,, които ДЪРЖАТ пълнежа които е глина и слама (МЕКИНА). А ако се полза под покривното, може и дъски да има за ходене най от горе. Но е рядко. Между пълнежа и кара тавана винаги има разстояние..!
Най доброто (НО не най лесното) е 4=5см : Варо=перлитна замазка. Без НАйлони . ВАРТА предпазва дървото също така много добре! ЗА притеснение от гризачи как споменаха , се кове рабицова мрежа (с танкера по бързо),, преди това.
Ако сте решили да си правите "Басейн"на тавана е друг въпрос.
Тогава 1 мембрана дишашща" тип за под керемиди се положи от горе. Но не може се изпъне добре, заРади достата напречни греди и подложки на поповете.
Но това не е решение.
Така мисля и това знам..а и правил.
:yawinkle:
Страхотни сте, изключително полезни, ще обмислим всяка ваша дума, от всеки един. Страхотни професионалисти! Наистина не е толкова зле положеншето в момента, но целта ми е да не чакаме да падне :-D. Относно снимките, сега не съм там, но щом си отида веднага ще направя на целия тават и покрива, за да се опитам да ви въведа в обстановката!
ИСКРЕНИ БЛАГОДАРНОСТИ НА ВСЕКИ ЕДИН ОТ ВАС! БЪДЕТЕ ВСЕ ТАКА ДОБРИ В ТОВА, КОЕТО ПРАВИТЕ И ПРОДЪЛЖАВАЙТЕ ДА ГО ПРАВИТЕ С ЛЮБОВ, защото само тогава всичко има смисъл и е истинско, и не е претупано за да отбие номер!
  • 1
  • 2

Тема "Каратаван" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: