Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
milev5 - специалист
Здравейте.Трябва ми фирма за изкъртване, изнасяне,армиране и заливане с бетона ~30кв.
Приблизителна площ за изкъртване 25кв с дебелина 13-14см.Новата плоча ще е с дебелина 10см.
На чертежа има направена корекция с размерите, както и с разрез 5-5 където вместо фундамент 60х60 ще се направи фундамент с размери 160х70х100,който трябва да се свърже с новата плоча,и двете колони на скицата.
Оградата е на около 7-8м от входа на къща може да се изнася на ръка и количка материала.Изливането на бетона може да стане хоризонтално с бетон помпа.
Интересува ме само изкъртването и изливането на плочата.Евентуално направата на беттони колони и пояс, но трябва да се изливат на ръка.
Моля да ми пишат само хора които са работили с фирми от които са доволни.
Човечета от типа днеска малко,плати за напред директно шута и без много обяснения.Няма да работя с идиоти.

Прилагам конструктивен план и снимки на обекта.Намира се в с.Тополи обл.Варна.По възможност до 30 Юни.

Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Последна промяна от milev5 на вт юни 06, 2023 10:43 pm, променено общо 1 път.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Е нема толкоз пуканки
MamaMy - майстор
За коя година иде реч в заданието, щото до 2025 сичкото КЕЧ е на баламатума
milev5 - специалист
Изкъртих и ахнах отдолу пяскък.Тук там малко бутобетон до пръста(някакви греди) без връзка помежду си.И най важното северната стена с колоните лежи от едната страна директно на пръста а от другата се подпира на едно парче бутобетон, между колоните под гредата на стената пясък.
Искам да налея бетон под стената, но първо искам да укрепя стената като под колоната в средата смятам да изкопая в праста поне 40-50см,ако мога и повече.Смятам да подкопая под колоната по ширина 25см и на дължина поне 60см, да набия фусове 12мм и да изградя колона като на снимката по долу.Колонката ще е широка 40см, за да може да стъпва и новата плоча на нея.След като стегне ще изрина пясъка под стената и ще направя същият изкоп като на колонката и ще армирам по схемата на конструкторката разрез 4-4.
Дефакто гредата която тя дава като пояс ще стане с размери 40x60, за да може 25см с да влязат под стената и 15см да останат за плочата.Най вероятно ще добавя и още 4 надлъжни железа N12.
Моля за корекции.
Всичко ще си правя сам понеже вече 2ма се пробват да ме минат с тук там по малко подкопаваме, хвърляме малко бетон и толкоз.

ИзображениеИзображение Изображение
milev5 - специалист
Изринах пясъка в средата.Изкопах под бетоната греда 60-70см и под другите стени.
До старите бутобетонни греди направих изкоп и армирах навсякъде.
Смятам да наредя бетонни колчета на нивото на армматурата като кофраж за самият пясък.Ще ги укребя със забити арматури в пръста, а дупките ще изпуша с по едър камък и пясък и цимент.
Хвърлям скарата прихващам я и заливам всичко на един път.
В задачата се пита дали да трамбовам пясъка?Той е сух, а не мокър.
Понеже навирането на найлон ми беше умопомрачително трудно,смятам да намокря изкопите и да нахвърлям цимент 2-3 пъти.На пясъка ще сложа найлон без проблеми.


ИзображениеИзображение Изображение

Тема "Фирма за изкъртване, изнасяне,армиране и заливане с бетон - Варна" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: