• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Andri01 - майстор
Съвета на Шопа! Помисли обаче,за ремонто пригодност на системата. Ако се наложи след време ремонт/смяна/ ,да стане без много къртене.
resistbody - майстор
пон яну 08, 2024 9:35 ammilchomi написа:
Благодаря на шоп и chapara за съветите! Ще пусна на срещуположния край на тухлата метална шина и през нея шпилка, като ще внимавам, когато замазвам в стената.
На мен така ми е монтирана мивката, че стената от обърнати 4-ки от новите... аз заварих шпилките за шината за да не става много дебела мазилката...
Николай Ников - специалист
шоп написа:
Лазар, ти освена да пишеш думата "Глупости" можеш ли да правиш нещо друго?
Аргуменирай се и приеми, че "заказчика" не ползва пияни руснаци, а високоплатени финландки и шведки строители. Защото руснаците са взаимствали продукта от финландци и шведи:-)
То, Антон/Лазар Ганев/ БЕЗ пари читав съвет не дава, намира само косури, нищо лично, просто бизнес, така е при него :lol:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ср яну 10, 2024 10:38 pmНиколай Ников написа:
шоп написа:
Лазар, ти освена да пишеш думата "Глупости" можеш ли да правиш нещо друго?
Аргуменирай се и приеми, че "заказчика" не ползва пияни руснаци, а високоплатени финландки и шведки строители. Защото руснаците са взаимствали продукта от финландци и шведи:-)
То, Антон/Лазар Ганев/ БЕЗ пари читав съвет не дава, намира само косури, нищо лично, просто бизнес, така е при него :lol:
Странен пост, от странен ник... и то 4 пъти...
milchomi - напреднал
Стигнах до прекарването на кабелите. Понеже къщата е с много хоризонтални греди, се налага да пробивам бетона за кабелните трасета. Бих искал да попитам конструкторите в коя област е най-безопасно да пробивам - червена, синя или зелена, така че да не увредя прекалено носещата способност. И по дължината на гредата трябва ли да търся средата?
Прикачен файл:
Capture.JPG
Capture.JPG (39.16 KиБ) Видяна 319 пъти

Прикачен файл

Capture.JPG
Capture.JPG (22.24 KиБ) Видяна 254 пъти
Последна промяна от milchomi на чет апр 18, 2024 5:21 pm, променено общо 2 пъти.
Lutchezar - майстор
Заобикаляш бетона, не го пробиваш. По принцип си трябва да има проект.
Тук има доста снимки, случаен линк: https://el-uslugi.net/izgrazhdane-na-el ... zhilishhn/
milchomi - напреднал
чет апр 18, 2024 11:06 amLutchezar написа:
Заобикаляш бетона, не го пробиваш. По принцип си трябва да има проект.
Тук има доста снимки, случаен линк: https://el-uslugi.net/izgrazhdane-na-el ... zhilishhn/
Съгласен съм, обаче на мазачите им пречели кабелите и вариантите са или да мина през тухлата и да имам зъб, който да скрие кабелите под нивото на колоната или да пробивам малко по-нагоре, за да останат трасетата над гипсокартона.
съб апр 20, 2024 2:20 pmBLUEPUPIL написа:
viewtopic.php?f=47&t=47711&p=1163002#p1163002
Тарикат- зевзек си тиииии.
Тъкмо смятах да го линкна.
milchomi - напреднал
съб апр 20, 2024 2:20 pmBLUEPUPIL написа:
viewtopic.php?f=47&t=47711&p=1163002#p1163002
Благодаря BLUEPUPIL, знаех си, че ще ми дадеш компетентен ссъвет!
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Нова къща в планината" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: