• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
milchomi - напреднал
Благодаря на Krasi_S за изключително полезната картинка! Не бях виждал такива шпилки досега.
milchomi - напреднал
Имам нов въпрос по отношение на позицията на паропропускливата покривна мембрана:
Вариант 1 - да се постави директно върху USB - то и след това летвите да се заковат;
Вариант 2 - да се постави върху първия ред на летвите;
Според повечето картинки, които гледам в инструкциите на производителите, мембраната се монтира, като Вариант 1. Строителят обаче ми предлага Вариант 2, защото според него мембраната ще се перфорирана по-малко места. Мен ме притеснява това, че ако избера Вариант 2, то ще се получи провисване, което с течение на времето ще отслаби материята и ще протече по-рано. Какво мислите по темата?

Прикачен файл

мембрана_позиция.JPG
мембрана_позиция.JPG (42.69 KиБ) Видяна 626 пъти
chapara - майстор
В никой случай вариант 2.
Взимаш полиуретанов уплътнител и там където ще навиваш ВИНТОВЕ между летвата и мембраната пускаш по малко полиуретан. Той ще уплътни.
Мен едни магали ме прецакаха така, хем им казах и веднага протече. От ходенето бяха изпокъсали всичко🤨 После сам си го оправях, добре че беше един скат само, 30тина квадрата.
milchomi - напреднал
пет дек 22, 2023 7:17 pmchapara написа:
В никой случай вариант 2.
Взимаш полиуретанов уплътнител и там където ще навиваш ВИНТОВЕ между летвата и мембраната пускаш по малко полиуретан. Той ще уплътни.
Мен едни магали ме прецакаха така, хем им казах и веднага протече. От ходенето бяха изпокъсали всичко🤨 После сам си го оправях, добре че беше един скат само, 30тина квадрата.
Благодаря, chapara за съвета! Ще накарам строителя да работи по твоята препоръка. Ще ми препоръчаш ли марка полиуретаново лепило и колко сантиметра мислиш, че ще е достатъчно на летвата около мястото на пробиването?
chapara - майстор
https://tashev-galving.com/product/006- ... flex-11-fc

Изстискваш малко. Летвата като го затисне за основата да стане колкото 50 стотинки. И да не коват пирони и да млатят с разни чукове, има си винтоверти и ако са със нужната дължина винтовете да не се показва нито един винт от долната страна да си разпори някой главата.
milchomi - напреднал
Понеже не искам излишни конструкции в банята, обмислям тоалетните казанчета да са вградени в стената. Намерих два моделa по 80мм - на Alcaplast и Schell, които изглеждат сходно. Би ли могла тухлата Поротерм 25 да понесе тежестта на казанчето и 100 кг тегло на чинията и човека, ако я издълбая с тези 8см? Благодаря на всички предварително!

Прикачен файл

shell_80.png shell montus 80

Прикачен файл

AM1115_1000.png
шоп - майстор
От другата страна на тухленият зид сложи два метални профила 40х40х4 дюбелирани в бетона на пода и тавана и вкопани в тухлата. С шпилки през тях монтирай чинията.
chapara - майстор
Тези се фиксират и се замонолитват с разтвор от пъсък и цимент, 1:1 за тухлите, като тухлите се мокрят периодично за да не дръпнат тухлите влажността на разтвора. Дъното на рамката също.
milchomi - напреднал
Благодаря на шоп и chapara за съветите! Ще пусна на срещуположния край на тухлата метална шина и през нея шпилка, като ще внимавам, когато замазвам в стената.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Нова къща в планината" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: