• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пет окт 20, 2023 2:16 pmшоп написа:
... УШП
Идеята е ...
Проектантът какво каза
milchomi - напреднал
пет окт 20, 2023 2:16 pmшоп написа:
чет окт 19, 2023 5:49 pmmilchomi написа:
Доста време не съм писал, но през октомври стигнах до Откриването на строителната площадка и Първата копка. В момента се правят кофражите и е време за някои решения. Според проекта под плочата на първия етаж (кота 0) няма топлоизолация а само фолиото против радон. Аз искам да подложа 5 или 6 см фибран, но строителят ме убеждава, че щом над плочата също има фибран, то се обезмисля поставянето на този отдолу. Къщата е с проект за подово отопление. Какво е бихте ме посъветвали?
Аз лично съм привърженик на руската и шведската технлогия наречена Утепленая Шведская Плита. Накратко УШП

...
+ още доста пера от които се икономисва от типа на труд, транспорт, доп. механизация и т.н. и т.н.
Напълно съм съгласен с предимствата на УШП и гледах много клипове, преди да започна да строя. Но проектантите са свикнали да работя в определени калъпи и не искат да чуят за друго. Водих сериозна битка с тях да променят връзката между външни декоративни стоманобетонни колони и конструкцията на къщата без успех, въпреки че им давах готовото решение и примери. Но аз все пак съм електроинженер, а не конструктор и моето мнение няма значение.
LazarGanev - "Велик майстор"
Ако ще има вътрешна топлоизолация за подово отопление, външната наистина се обезсмисля, тя няма да работи, а за една нитова постройка вътрешната подова изолация за подово отопление е за предпочитане пред външната
пет окт 20, 2023 2:16 pmшоп написа:
Идеята е 15-20 или повече см изолация да се поставят върху трамбован слой пясък. Отгоре се слага армировка с положено ДИРЕКТНО върху нея тръби за водно подово. Лее се плоча 10-15 или повече см.

Какво печелим? Нищо не печелим

1 Отлична хидро и топлоизолация Отлична хидроизолация с фибран? :?
2 Икономия от кофраж Абсолютно никаква
3 Икономия от изкопни работи и пари за обратни засипки Глупости!
4 Водно подово с огромен акумулиращ ефект Не знам каква е връзката на акумулиращия ефект на бетона с УШП :?
5 Спестяване на време Глупости
6 Спестяване на пари Глупости
5 Липса за на замазки, защото плочата се лее с вибромастар по маяци. Нож с две остриета

+ още доста пера от които се икономисва от типа на труд, транспорт, доп. механизация и т.н. и т.н. Глупости, глупости, глупости
Няма да питам какво прави инвеститора/"заказчика", ако пиян руснак сгреши или повреди нещо по комуникациите (кабели, тръби, канали), които са в плочата (конструкцията на къщата)
шоп - майстор
съб окт 21, 2023 10:40 amLazarGanev написа:
Ако ще има вътрешна топлоизолация за подово отопление, външната наистина се обезсмисля, тя няма да работи, а за една нитова постройка вътрешната подова изолация за подово отопление е за предпочитане пред външната
пет окт 20, 2023 2:16 pmшоп написа:
Идеята е 15-20 или повече см изолация да се поставят върху трамбован слой пясък. Отгоре се слага армировка с положено ДИРЕКТНО върху нея тръби за водно подово. Лее се плоча 10-15 или повече см.

Какво печелим? Нищо не печелим

1 Отлична хидро и топлоизолация Отлична хидроизолация с фибран? :?
2 Икономия от кофраж Абсолютно никаква
3 Икономия от изкопни работи и пари за обратни засипки Глупости!
4 Водно подово с огромен акумулиращ ефект Не знам каква е връзката на акумулиращия ефект на бетона с УШП :?
5 Спестяване на време Глупости
6 Спестяване на пари Глупости
5 Липса за на замазки, защото плочата се лее с вибромастар по маяци. Нож с две остриета

+ още доста пера от които се икономисва от типа на труд, транспорт, доп. механизация и т.н. и т.н. Глупости, глупости, глупости
Няма да питам какво прави инвеститора/"заказчика", ако пиян руснак сгреши или повреди нещо по комуникациите (кабели, тръби, канали), които са в плочата (конструкцията на къщата)
Лазар, ти освена да пишеш думата "Глупости" можеш ли да правиш нещо друго?
Аргуменирай се и приеми, че "заказчика" не ползва пияни руснаци, а високоплатени финландки и шведки строители. Защото руснаците са взаимствали продукта от финландци и шведи:-)
milchomi - напреднал
пет окт 20, 2023 12:03 pmChristo написа:
Говорим за фибран под подовото, нали? Колко е дебел? Зидовете стъпват ли на фибрана, или са директно на плочата?
Въпросът ми беше има ли смисъл на допълнителен слой фибран (5 или 6см) под плочата, при положение че над плочата ще се положи задължително фибран и подложка за подовото. От коментарите разбирам, че няма да има особена полза. За зидовете - мисля да сложа върху плочата първи ред Ytong D600 и над него тухлите (по проект това го няма).
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб окт 21, 2023 4:46 pmmilchomi написа:
За зидовете - мисля да сложа върху плочата първи ред Ytong D600 и над него тухлите (по проект това го няма).
Какви тухли?
LazarGanev - "Велик майстор"
съб окт 21, 2023 1:42 pmшоп написа:
Аргуменирай се и приеми, че "заказчика" не ползва пияни руснаци, а високоплатени финландки и шведки строители. Защото руснаците са взаимствали продукта от финландци и шведи:-)
Точно така, путин е оставил руснаците да си пият спокойно, докато финландски и шведски фирми им строят къщите. Ето например тук ни запознават с един рус и синеок финландец със звучното шведско име Кахраман, бригадир на шведите, за когото най-важното е да се претупа всичко, щото вече не се живее от студ, иска да си оди у тях :-D :
https://youtu.be/5pcaSFt6zb8?t=462
И въобще от 2-3 години насам финландски и шведски фирми са в страшна конкуренция за работа в Русия! :-D
В клипа казват какво е предимството на тази технология - не замръзва земята под къщата. Това за Сибир, швеция и Финландия сигурно е по-важно от всичко, но у нас няма никакво значение
Последна промяна от LazarGanev на съб окт 21, 2023 6:48 pm, променено общо 1 път.
milchomi - напреднал
съб окт 21, 2023 5:58 pmn_a написа:
съб окт 21, 2023 4:46 pmmilchomi написа:
За зидовете - мисля да сложа върху плочата първи ред Ytong D600 и над него тухлите (по проект това го няма).
Какви тухли?
Строителят ми предлага Porotherm 25 за външните стени. Според проекта в част "Енергийна ефективност" къщата е клас А, но съм леко съмняващ в крайния резултат и затова питам знаещите.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб окт 21, 2023 6:48 pmmilchomi написа:
съб окт 21, 2023 5:58 pmn_a написа:
съб окт 21, 2023 4:46 pmmilchomi написа:
За зидовете - мисля да сложа върху плочата първи ред Ytong D600 и над него тухлите (по проект това го няма).
Какви тухли?
Строителят ми предлага Porotherm 25 за външните стени. Според проекта в част "Енергийна ефективност" къщата е клас А, но съм леко съмняващ в крайния резултат и затова питам знаещите.
Поради що под керамична тухла искаш да слагаш газобетон?
Dessie - специалист
съб окт 21, 2023 8:44 pmn_a написа:
съб окт 21, 2023 6:48 pmmilchomi написа:
съб окт 21, 2023 5:58 pmn_a написа:

Какви тухли?
Строителят ми предлага Porotherm 25 за външните стени. Според проекта в част "Енергийна ефективност" къщата е клас А, но съм леко съмняващ в крайния резултат и затова питам знаещите.
Поради що под керамична тухла искаш да слагаш газобетон?
За да прекъсне термомоста и поради неналичието на полистиролбетонни и пеностъклени блокове :-)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Нова къща в планината" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: