• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
ivanovbg - майстор
Изхода за вода е на 1/2 ако се махне черния накрайник и е метален. Ако искаш си сложи тръба.
milchomi - напреднал
чет юли 13, 2023 1:34 pmivanovbg написа:
Изхода за вода е на 1/2 ако се махне черния накрайник и е метален. Ако искаш си сложи тръба.
Благодаря, това ми решава проблема!
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет юли 13, 2023 1:28 pmmilchomi написа:
Забравих да добавя, че от местното ВиК искат да има изградена чешма, която да свържат към водопровода, да се тества всичко и тогава да се подписва договор и протокол.
Успях да намеря това https://www.vidaxl.bg/e/vidaxl-gradinsk ... 21093.html, но ме притеснява, че изхода за водата е за маркуч. А не знам тези маркучи, които са за поливане могат ли да издържат на налягането на водопровода? Ако някой има наблюдение върху тези чешми, нека сподели. Мисля да я закрепя на една тротоарна плочка и до там ... Приемам всякакви съвети.
Това е чешма, вързана към водопровода и струва метър тръба+кранче

Прикачен файл

ЧЕШМА.jpg
Lutchezar - майстор
ср юли 12, 2023 9:50 ammilchomi написа:
....
Пратих запитване до ВиК-то по мейла с надежда да ми отговорят какъв точно водомер да купя, според тяхното предписание, но нямам отговор и затова се налага да питам тук.
Точно там мисля че никой няма да ти чете мейла. Отиди на място, или с обади по телефона. Вярно, че мейлът е вид документ че са ти казали конкретно нещо, но това не ти е голям град където има развита администрация, хората работят по друг начин там, животът не препуска стремглаво.
milchomi - напреднал
В крайна сметка получих отговор, че ВиК-то е в процес на избор на доставчик на решение за дистанционно отчитане и не могат да ми препоръчат модел. Да съм си купел някакъв водомер на 3/4, който ако не става, един ден да го сменя. Взех Zenner ETKD-N и се надявам да имам късмет и да трябва само модул.
milchomi - напреднал
Доста време не съм писал, но през октомври стигнах до Откриването на строителната площадка и Първата копка. В момента се правят кофражите и е време за някои решения. Според проекта под плочата на първия етаж (кота 0) няма топлоизолация а само фолиото против радон. Аз искам да подложа 5 или 6 см фибран, но строителят ме убеждава, че щом над плочата също има фибран, то се обезмисля поставянето на този отдолу. Къщата е с проект за подово отопление. Какво е бихте ме посъветвали?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет окт 19, 2023 5:49 pmmilchomi написа:
Доста време не съм писал, но през октомври стигнах до Откриването на строителната площадка и Първата копка. В момента се правят кофражите и е време за някои решения. Според проекта под плочата на първия етаж (кота 0) няма топлоизолация а само фолиото против радон. Аз искам да подложа 5 или 6 см фибран, но строителят ме убеждава, че щом над плочата също има фибран, то се обезмисля поставянето на този отдолу. Къщата е с проект за подово отопление. Какво е бихте ме посъветвали?
Парите са си твои. Ти решаваш по какво да си ги харчиш
Christo - майстор
Говорим за фибран под подовото, нали? Колко е дебел? Зидовете стъпват ли на фибрана, или са директно на плочата?
пет окт 20, 2023 12:03 pmChristo написа:
Въпрос съвсем на място, визиращ наличието на термомостове.
По добре повечко пари, без оглед чии, но да е както трябва.
шоп - майстор
чет окт 19, 2023 5:49 pmmilchomi написа:
Доста време не съм писал, но през октомври стигнах до Откриването на строителната площадка и Първата копка. В момента се правят кофражите и е време за някои решения. Според проекта под плочата на първия етаж (кота 0) няма топлоизолация а само фолиото против радон. Аз искам да подложа 5 или 6 см фибран, но строителят ме убеждава, че щом над плочата също има фибран, то се обезмисля поставянето на този отдолу. Къщата е с проект за подово отопление. Какво е бихте ме посъветвали?
Аз лично съм привърженик на руската и шведската технлогия наречена Утепленая Шведская Плита. Накратко УШП

За който не разбира е достатъчно да напише УШПв гугъл и ще се ориентира от картинките:-)

Идеята е 15-20 или повече см изолация да се поставят върху трамбован слой пясък. Отгоре се слага армировка с положено ДИРЕКТНО върху нея тръби за водно подово. Лее се плоча 10-15 или повече см.

Какво печелим?

1 Отлична хидро и топлоизолация
2 Икономия от кофраж
3 Икономия от изкопни работи и пари за обратни засипки
4 Водно подово с огромен акумулиращ ефект
5 Спестяване на време
6 Спестяване на пари
5 Липса за на замазки, защото плочата се лее с вибромастар по маяци.

+ още доста пера от които се икономисва от типа на труд, транспорт, доп. механизация и т.н. и т.н.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Нова къща в планината" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: