• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 13
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
nelina_london - специалист
Grozdev ,a посъветвах ли питащия такова нещо ? Казах ли му да предприеме някакви генерални мерки ,освен климатик ?
И файда от рекуператора лятото няма ,споменала съм го заради температурата .
Доста хора в този форум имат рекуператори -някои самоделни, някои купени .Подчертала съм ,че хората с "вече" построени къщи ,като автора на темата ,нямат нужда от нравствени речи ( кое би било хубаво ,ако строяха сега и какво са направили грешно ).Допълних изречението ,заради теб .Ако обичаш ,не ми слагай думи в устата !
BLUEPUPIL - майстор
ср юли 26, 2023 6:24 pmnelina_london написа:
Blue,няма нужда да ми разясняваш ,остави ме да съм наивна .Моя теория не съм изложила .Това че ощетяваме държавната хазна с нашите климатици и спомагаме за липсата на средства за пенсии е твоя теория,не моя .
А,различните ценови ставки за ел.енергията на отделните битови потребители ,спрямо това за което я употребяват и количеството, което употребяват ,не могат да се въведат и да дадат резултат ,заради комбинативния ум на българина .Достатъчно съм била в UK и знам там с какви механизми се е насърчаване по-малката консумация .Тук няма да стане .

И да кажа ,че не навсякъде в БГ е 30° на сянка. При мен въздухът ,който влиза в рекуператора от север е 40,5° днес .Всички знаем какво трябва да направим ,за да ни е енергоефективен новият модерен дом и го правим .Тези , с вече построените къщи нямат нужда от нравствени речи .
Разбирането на естеството на нещата е податливо
на неприятни влияния!

Понеже стана реч за Лондон, там е култовото LSE
(London School of Economics) и да го кажем точно
и ясно, всички ние в тази държава с и без климатици
ще живеем с повече пари в картите и джобовете след
плащането на реалната цена на битовия ток
.

Вдигни глава и погледни големите неща.

И най-важното, няма да се плашите и да
се поддавате на антибългарска пропаганда,
прикрита зад комунално-„токова“ загриженост
на битово ниво.
В България, след......таковата с цената на битовия ток, ще имаме повече пари в картите?!

Толкова години мрак, по темата с наличността по картите, докато се появи нов Месия, а на мен вече ми е едно ведро, леко...
Само трябваше да вдигаме глава и да поглеждаме големите неща, нали Блу?!
До тук наведени и с поглед надолу, но сега се вижда светлина. На колене или клекнали?
Или писаното беше само към Нели?

Бедният ми опит, с общото финансово състояние на сънародника ни, ехти с думите на Мама и Тате.
- Учете, че да не се мъчите като нас. За вас го правим, да живеете по добре.
Никога не посмях да изрека такива думи на детето си, понеже в ушите ми кънтяха нечутите слова на дядовци и баби, към Мама и Тате, изречени по същият начин и в този смисъл.

Може, дано!
Толкова години ни оправят тези управници!!! Измъчиха се, горките.
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на ср юли 26, 2023 9:40 pm, променено общо 1 път.
radius - майстор
Е той Блуто щом влезе с тезата, че на климатик било хладно И ВЛАЖНО, какво ли полезно ще чуя в тази тема?!
Нещо му куца с проекта, но програмата ли е окуцяла, въвеждащият ли е нещо е объркал...
Не споря, че му е влажно при климатика. Щом казва, на Месия се вярва.
Grozdev - специалист
Човекът винаги е склонен да приеме или се съгласи със мнението което той вече очаква да ЧУЕ...! Всичко извън това е съмнение или лъжа. :)
ОТ този принцип се възползват
Най вече Търговците.
За да ти продадат нещо, което
Не е важно дали е правилно, надеждно,, и нужно даже.
Мисля че се казва
Субективно..
:yawinkle:
Grozdev - специалист
ср юли 26, 2023 7:51 pmLazarGanev написа:
ср юли 26, 2023 7:42 pmGrozdev написа:
Що ли? Ми щот без климатик, файда от рекуператор - никаква :cool:
Ами кажете му да си сложи бре, 5 климатика
И 5 рекуператора като няма
ФАйДА... Па тогаз дано има

:lol:
Еех,,, добре че имало климатици, когато са ви "ПРАВИЛИ" вашите
Родители и пра родители че ви има сега... ...!
Че то в Онези жеги от миналия век , секс без климатик правили се...!?
:lol:
Последна промяна от Grozdev на ср юли 26, 2023 11:30 pm, променено общо 1 път.
Е затова доказаните майстори спират да пишат във Форума.
Филма наби шута на Форума, с Антон не знам какво се е случило, Алекс, Брат Ганев и още няколко.
Появяват се новите корифеи, затуй- път на младите, пък ако да е откровено по селски.
LazarGanev - "Велик майстор"
ср юли 26, 2023 11:16 pmGrozdev написа:
Ами кажете му да си сложи бре,
То на човека му стана ясно, остана на тебе, ма надали :-D
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 13

Тема "Охлаждане." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: