• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
borchev - помощник
Здравейте, трябва да направя един навес(6х4), върху който ще се ходи понякога(много рядко) и съотвено трябва да бъде доста бюджетен вариант. Мисля с иза дървена конструкция-това е ясно.Греди 5/10 през 50см като идете за "покритието" са няколко.
1.Струва ми се малко безумно, но видях такъв навес със сандви панел, върху който си ходят без проблем.Наясно съм, че ако напече слънце ще пари, ако е мокро ще се пързаля, но не съм наясно дали наистина е подходящо и разумно за стъпване и каква трябва да бъде дебелината на този сандвич панел.Ако не става само със сандвич панел мислех за декинг върху сандвич панела и според мен би било разумно при достатъчна дебелина на панела(но съответно се оскъпява)
2. Класическият вариант осб, дъски или други плоскости, над тях битумни "керемиди" , които се притеснявам отново да не им се наруши покритието, ако се ходи по тях макар и рядко. Като допълнение и тук мисля, че декинг отгоре би било разумно и съответно след оскъпяване.
Ще съм благодарен, ако ми предложите нещо сравнително разумно(готов съм и на неразумни идеи) и бюджетно като вариант.
Само да кажа, че нищо не разбирам и спокойно може някои от вас да си спестят коментарите как не е добре да се занимавам с нещо, от което не разбирам(все пак за това събирам мнения)
Благодаря отново! :) и усмихнат ден.
brum - майстор
Колко рядко ще се ходи по тоя навес? По битумни керемиди се ходи ако се наложи. Гледа се да не е голяма жегата и действаш. На моя навес на гаража висях няколко дни докато монтирах фововолтаиците и въпреки жегите нищо му нямам.

По термопанлите ако не поддават и не се строшат също. А на това разстояние не мисля, че ще поддават.

Обаче ако мислите инцидентно да го ползвате като тераса и горе да се разхождат 3 деца и двама възрастни няма да стане.
borchev - помощник
Благодаря, а ако направя греди през 30-тина сантиметра дали ще има по голям ефект да се разхождам без проблем на трмопанелите?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет авг 10, 2023 3:12 pmborchev написа:
Благодаря, а ако направя греди през 30-тина сантиметра дали ще има по голям ефект да се разхождам без проблем на трмопанелите?
Защо са му на навес ТЕРМОпанели?
Djack - специалист
Може би защото с ОСБ или ламперия, като ги покрие да имат завършен вид, ще са по-скъпи от един тънък сандвич панел, който си е готов покрив още след монтирането.
gnt69 - майстор
чет авг 10, 2023 3:33 pmn_a написа:
чет авг 10, 2023 3:12 pmborchev написа:
Благодаря, а ако направя греди през 30-тина сантиметра дали ще има по голям ефект да се разхождам без проблем на трмопанелите?
Защо са му на навес ТЕРМОпанели?
За да не ти пече на главата като седнеш отдолу, Иначе дъсчена обшивка, черна хартия, покритие, топлоизолация, ламперия отдолу, бояджилък. Пък с термопанелите всичко в едно.

Прикачен файл

навес1.jpg

Прикачен файл

навес.jpg
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет авг 10, 2023 3:48 pmgnt69 написа:
,
чет авг 10, 2023 3:43 pmDjack написа:
, Благодаря!
borchev - помощник
чет авг 10, 2023 3:48 pmgnt69 написа:
чет авг 10, 2023 3:33 pmn_a написа:
чет авг 10, 2023 3:12 pmborchev написа:
Благодаря, а ако направя греди през 30-тина сантиметра дали ще има по голям ефект да се разхождам без проблем на трмопанелите?
Защо са му на навес ТЕРМОпанели?
За да не ти пече на главата като седнеш отдолу, Иначе дъсчена обшивка, черна хартия, покритие, топлоизолация, ламперия отдолу, бояджилък. Пък с термопанелите всичко в едно.
страхотно изпълнение! Браво!
borchev - помощник
и все пак някой има ли представа каква дебелина стенен панел и греди през колко трябва да сложа, за да стане що годе добре?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб авг 12, 2023 10:49 amborchev написа:
и все пак някой има ли представа каква дебелина стенен панел и греди през колко трябва да сложа, за да стане що годе добре?
  • 1
  • 2

Тема "мнение за евтин навес, върху който ще се ходи понякога" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: