• 1
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Основно, работата ми в темата, беше да помогна на Преслито. Свърших я и показах. Ти къде беше?
Само на маса.
С кубик бетон загрявам на физзарядка, както вече всички разбраха.
След кафето започвам сериозната работа.
Ясно, леко се обърка с кубици и основи, ама.......на всеки се случва разстройство.
Andri01 - майстор
:lol: :lol: :lol: "...Чел съм и аз, ама мойта работа се отзад напред...."
пет дек 01, 2023 3:18 pmAndri01 написа:
:lol: :lol: :lol: "...Чел съм и аз, ама мойта работа се отзад напред...."
Аааа, ползваш самоиронията ми, браво!
Споделям и не ми пука, че първо угаждам на душата, пренебрегвайки разума, за някои неща, щото мога да си позволя.

Найш къф кеф е с ТП? Нали от там го изкопа? Да допълня ли цирея ти?!

viewtopic.php?f=10&t=70777&start=30#p1148247

Кеф ти топло, кеф ти топла вода, на корем.
Манипулираш КопчИту, евентуално го забърсваш от прах.
walko - специалист
Да продължа темата с един конкретен въпрос:
Някой ползвал ли е сухия бетон на Баумит за фиксиране на оградни колове? И има ли забележки?

И за да не се получат пак 20 страници лакардии, за това как се бърка бетон, в каква пропорция, с каква бъркачка иииии......абе ти луд ли си, я си викни бетоновоз, ще добавя и малко подробности:
Става въпрос за поляна в нищото и само за 40 кола, така че икономия от 100лв. за материала не ме вълнува, сам съм за това ми е по-важно икономия в хамалогията. И да! имам бетонов възел на 700м., но като ми изсипат 1куб. земновлажно и ще трябва да го пребъркам с вода, разнеса и налея сам за 3 часа (преди да започне да прегаря), което не ми харесва. Много бетон ми е минал през ръцете и вече ме боли и гърба и кръста от такива изпълнения. Ток нямам, и комшия за да взема от него също нямам. Така че всичко на ръка и в корито ще се бърка. А водата ще я нося(или карам) от 500м с туби. За това съм се спрял на варианта сух бетон и без да си давам зор на ден по десетина торби за десетина кола и утре пак.
На Баумит по обекти съм ползвал много от замазката им Солидо и съм бил доволен, но от бетона нямам впечатления. Притесняваме по-дребната му структука (до 8мм фракция по спецификация), но мисля да компенсирам с по 4-5 по-едри камъка във всяка дупка около кола. Та моля някой ако го е играл това упражнения да каже дали е доволен от материала!
Благодаря!
Andri01 - майстор
На колега преди 3години правихме основа за оградни платна с такъв бетон,в торби. марката не я знам,но стана доста добре и здраво. Прилична ограда - 30м., докараха торбите с камионче,на два пъти и за 2 дена я направихме.
Ал_ - специалист
Walko, гледал съм по разни предавания, че в такива случаи ползват продукт, който директно изсипват в дупката, и просто наливат вода. Не знам има ли нещо подобно тук, но не пречи да провериш.
А иначе - и според мен сухият бетон ще ти свърши работа за целта
nikolson - майстор
Има такъв. Някаква раздувна смола, или пяна. Мисля на Akfix. Ще потърся и ще пиша, че сега съм зает.
walko - специалист
Благодаря на отзовалите се!
В крайна сметка ще го карам по план: Сух бетон Баумит В20 или Рьофикс (малко е по скъп, но е В30 и по голяма торба).
Иначе знам че на Вебер има смес за колове, която не се бърка и така се и казва Weber NoMix, но нещо и нямам доверие, мисля че като стегне и ще е шуплесто и на халва, като земно-влажно не разбъркано, и не му вярвам. Иначе е 2-3лв по скъпо на торва. Това са 100-тина лева повече, не е беда, но съвсем няма да намеря отзиви за продукта, предвид че е доста специфичен.Ето го:
https://bauhaus.bg/gotov-beton-weber-nomix/p/111624
И за пяната съм чел спецификации, че един клиент искаше да я ползваме преди 3-4 години, но в крайна сметка смени концепцията, като разбра цената :shock: . Ето я и нея:
https://www.valerii.com/dvukomponentna- ... 25-g-40857
Ще заложа на класиката! Бетон!
Още се колебая с какъв свредел да дупча (150мм или 200мм) :lol: Но и това ще реша. За сега клоня към 150мм, че тръбата е само Ф50мм ще има място за бетон
Още веднъж Благодаря и спорна работа на всички!
iliya_i - майстор
чет мар 21, 2024 9:19 amwalko написа:
Още се колебая с какъв свредел да дупча (150мм или 200мм) :lol: Но и това ще реша. За сега клоня към 150мм, че тръбата е само Ф50мм ще има място за бетон
Още веднъж Благодаря и спорна работа на всички!
Това на майтап ли го каза?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет мар 21, 2024 1:41 pmiliya_i написа:
чет мар 21, 2024 9:19 amwalko написа:
Още се колебая с какъв свредел да дупча (150мм или 200мм) :lol: Но и това ще реша. За сега клоня към 150мм, че тръбата е само Ф50мм ще има място за бетон
Още веднъж Благодаря и спорна работа на всички!
Това на майтап ли го каза?
Надали
  • 1
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23

Тема "Сух бетон в торби по 25 кг." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: