• 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
чет мар 21, 2024 5:42 pmAndri01 написа:
Не се връзвай. "Чешат "си....клавиатурите. Много дават акъл "как се копае", но като видят лопата-бягат зъд агъла.
Кога наливах с Преслито, ти даже не писа. Включи се като видя свършена работа, клавиатурно.
Моа да носа, моа и да чеша.
Andri01 - майстор
Да,защото ТИ беше там!!! :lol: :lol:
П.С.: Хайде не почвай пак да го дъвчеш, може ли?
чет мар 21, 2024 6:41 pmAndri01 написа:
:lol: :lol:
Само това ли?
Писал съм го още тогава, а се вижда и от хронологията кога се появяваш изобщо- само в темата.

viewtopic.php?f=47&t=70428&start=140#p1143426
Andri01 - майстор
От както те парясаха, много озлобя. Айде спри се, не разваляй темата на човека..."работлиФко"!! :lol:
чет мар 21, 2024 7:21 pmAndri01 написа:
От както те парясаха, много озлобя. Айде спри се, не разваляй темата на човека..."работлиФко"!! :lol:
Ми.....ни моа само с една бре. Па кой кого е важно само за клюкарките.
Нека ме приказват!
Djack - специалист
чет мар 21, 2024 7:28 pmТрифон П.Трифонов написа:
чет мар 21, 2024 7:21 pmAndri01 написа:
От както те парясаха, много озлобя. Айде спри се, не разваляй темата на човека..."работлиФко"!! :lol:
Ми.....ни моа само с една бре. Па кой кого е важно само за клюкарките.
Нека ме приказват!
Да не скъса Бургаската жилка бре??? :?
walko - специалист
Те дупките освен ширина имат и дълбочина, като за стабилността едното компенсира другото. Правил съм ограда с дупки дълбоки по 150см и колове 350см. Но на този терен местните с годините са установили, че това е правилната технология. На друго място пък ги искаха по 1м. и в двата случая с тесни дупки (по Ф140-150мм) защото със свредела е по бързо от лопатата. На трето пък беше резерват и не се допускаше леене на бетон, за това на коловете беше направена бетонна стъпка(фундамент) с размер на голяма кофа и така се заравяха на място, на дълбочина 60-70см. Може да бетонирате и анкерна група. Технологии много.
У нас се работи основно с лопата за това и дупките са по-широки, но на никой не му се копае и за това са и плитки (40-50см) и често от горе имат бетонни гъби, които пък на други места са недопустими, защото твърдят, че при замръзване почвата ги стяга и избутва на горе барабар с кола. Та ако една технология не е баш като у ваше село, не значи непременно, че е грешна, просто попитах за конктерния материал, защото последните 15-20 години съм ползвал други марки и с тази не съм добре запознат, а за това, че написах допълнението вече съжалявам, форума беше по-различен преди 15-20 години, сега повече напомня за Фейсбук: Сниман клип със самолетна катастрофа, а 5хил. човека реагирали със смях, да се чудиш кое му е смешното :sad:
Както и да е! Спорна работа на всички!
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пет мар 22, 2024 8:48 amwalko написа:
Те дупките освен ширина имат и дълбочина, като за стабилността едното компенсира другото. Правил съм ограда с дупки дълбоки по 150см и колове 350см. Но на този терен местните с годините са установили, че това е правилната технология. На друго място пък ги искаха по 1м. и в двата случая с тесни дупки (по Ф140-150мм) защото със свредела е по бързо от лопатата. На трето пък беше резерват и не се допускаше леене на бетон, за това на коловете беше направена бетонна стъпка(фундамент) с размер на голяма кофа и така се заравяха на място, на дълбочина 60-70см. Може да бетонирате и анкерна група. Технологии много.
У нас се работи основно с лопата за това и дупките са по-широки, но на никой не му се копае и за това са и плитки (40-50см) и често от горе имат бетонни гъби, които пък на други места са недопустими, защото твърдят, че при замръзване почвата ги стяга и избутва на горе барабар с кола. Та ако една технология не е баш като у ваше село, не значи непременно, че е грешна, ....

:supz:
  • 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23

Тема "Сух бетон в торби по 25 кг." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: