• 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
cadmaster - напреднал
ср мар 20, 2024 9:17 amwalko написа:
Да продължа темата с един конкретен въпрос:
Някой ползвал ли е сухия бетон на Баумит за фиксиране на оградни колове? И има ли забележки?

И за да не се получат пак 20 страници лакардии, за това как се бърка бетон, в каква пропорция, с каква бъркачка иииии......абе ти луд ли си, я си викни бетоновоз, ще добавя и малко подробности:
Става въпрос за поляна в нищото и само за 40 кола, така че икономия от 100лв. за материала не ме вълнува, сам съм за това ми е по-важно икономия в хамалогията. И да! имам бетонов възел на 700м., но като ми изсипат 1куб. земновлажно и ще трябва да го пребъркам с вода, разнеса и налея сам за 3 часа (преди да започне да прегаря), което не ми харесва. Много бетон ми е минал през ръцете и вече ме боли и гърба и кръста от такива изпълнения. Ток нямам, и комшия за да взема от него също нямам. Така че всичко на ръка и в корито ще се бърка. А водата ще я нося(или карам) от 500м с туби. За това съм се спрял на варианта сух бетон и без да си давам зор на ден по десетина торби за десетина кола и утре пак.
На Баумит по обекти съм ползвал много от замазката им Солидо и съм бил доволен, но от бетона нямам впечатления. Притесняваме по-дребната му структука (до 8мм фракция по спецификация), но мисля да компенсирам с по 4-5 по-едри камъка във всяка дупка около кола. Та моля някой ако го е играл това упражнения да каже дали е доволен от материала!
Благодаря!
Правих миналата година - около 60 профила за 120м ограда. Профили 40х40х2мм, ъглови и средни 60х60х3мм. Профилите предварително минати с 2 ръце Протекта 3 в 1 и след бетониране още една ръка. Дупки за 40х40х2мм 40см дълбоки и 15см широки копани на ръка с ръчен свредел, за 60х60х3мм 40см дълбоки и 25 см широки пак на ръка. Профилите нарязани на по 2м, бетонирани със сух бетон Баумит и Вебер защото имах и от двата. Долу профилите имат 2 болта на кръст за да не се въртят и после са запълнени с бетон. Имат и тапи отгоре. За тях поцинкована мрежа 1,5м. Всичко сам. Доволен съм от резултата. Но при мен зимите са меки и почти изчезват, почвата е стабилна и няма високи подпочвени води.
walko - специалист
Благодаря на cadmaster за подробния и стойностен отговор!
И моята идея е много подобна, но с поцинковани тръби Ф48х2, че не ми се боядисва, а и дълги по 2,5м за да мога да вкарам в земята по 60-70см, за да компенсирам по малкия диаметър на дупките.
Щом си доволен от сухия бетон, значи ще го бъде. Още веднъж Благодаря!
cadmaster - напреднал
Аз от 2 години ползвам все сух бетон - много ми е удобно за сам "майстор" като мен. Освен оградата съм бетонирал още два стълба за осветление и около 40 бордюра. И аз съжалявам, че не взех поцинковани профили - боядисването си е голяма играчка, а и чакаш докато изсъхне.
  • 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23

Тема "Сух бетон в торби по 25 кг." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: