• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Andronoff - специалист
вт яну 30, 2024 2:58 pmBLUEPUPIL написа:

Taзи конзола каква е,
стоманена или ст. бетонна?
Колко наддава?
Подробности от проекта?
Стоманобетонна е конзолата и е наддадена 4 метра.
BLUEPUPIL написа:

За exterior concrete:
1..C35/40, C40/50, C45/55.
Вече съм го казвал, няма водонепропусклив
бетон с нисък клас.

2..Coating.
Тези неща ги пише в проекта, но излиза, че никой не ги е чел. Иначе търсеният ефект е като този от снимките.
kivanov написа:
Съжалявам да я видя тая тема, защото много ми харесва твоят проект (обсъждахме го преди бая време) и ме е яд, че и твоят опит доказва, че няма значение колко точни, перфектни и смислени са ти проектите, защото всичко накрая се свежда до бай мангал дето лее бетона и дето му е през оная работа.
Не само до бай мангал. Поне в моя случай не е така. Нещата тръгват от собственика на строителната фирма, през техническия му ръководител и "опитните" работници и чак тогава стигат до бай мангал. Всички по веригата са виновни, но лошото е че този най-отгоре е арогантен тип, който нарича черното бяло и отказва да поеме отговорност. След издаване на заповеди за разрушаването на 2-та компрометирани елемента, той спря работа за 10 дни. Продължиха да работят вчера. Към момента закъснението е 104 календарни дни, за което, според строителя, е виновен архитектът, защото е направил "много сложен проект" :-D
Но да, всичко се свежда точно до това, което каза - няма значение какво е пише в проекта, все някой ще осере изпълнението.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пет фев 02, 2024 11:43 amAndronoff написа:
...

Не само до бай мангал. Поне в моя случай не е така. Нещата тръгват от собственика на строителната фирма, през техническия му ръководител и "опитните" работници и чак тогава стигат до бай мангал. Всички по веригата са виновни, но лошото е че този най-отгоре е арогантен тип, който нарича черното бяло и отказва да поеме отговорност. След издаване на заповеди за разрушаването на 2-та компрометирани елемента, той спря работа за 10 дни. Продължиха да работят вчера. Към момента закъснението е 104 календарни дни, за което, според строителя, е виновен архитектът, защото е направил "много сложен проект" :-D
Но да, всичко се свежда точно до това, което каза - няма значение какво е пише в проекта, все някой ще осере изпълнението.
Хайде за трети път ми отсвири "мнението", но съвсем ясно пишеш, че инвеститорът не участва в цялата тая работа. Нямаш контрол, нямаш собствен ръководител на строежа, отговорно лице и тн. Досега изпълнителите ти се осират, сами се контролират, качват ти се на главата и най-якото е, че продължават те да ти работят, с техен технически и всичко. Ти невинен и онеправдан

Имай акъла да платиш на човек, който ще гледа твоя интерес, на твоя строеж, щом сам не можеш
BLUEPUPIL - майстор
пет фев 02, 2024 11:43 amAndronoff написа:
Стоманобетонна е конзолата и е наддадена 4 метра.


Прикачен файл:
3Q.jpg
3Q.jpg (42.06 KиБ) Видяна 743 пъти
Andronoff - специалист
n_a написа:
пет фев 02, 2024 11:43 amAndronoff написа:
...

Не само до бай мангал. Поне в моя случай не е така. Нещата тръгват от собственика на строителната фирма, през техническия му ръководител и "опитните" работници и чак тогава стигат до бай мангал. Всички по веригата са виновни, но лошото е че този най-отгоре е арогантен тип, който нарича черното бяло и отказва да поеме отговорност. След издаване на заповеди за разрушаването на 2-та компрометирани елемента, той спря работа за 10 дни. Продължиха да работят вчера. Към момента закъснението е 104 календарни дни, за което, според строителя, е виновен архитектът, защото е направил "много сложен проект" :-D
Но да, всичко се свежда точно до това, което каза - няма значение какво е пише в проекта, все някой ще осере изпълнението.
Хайде за трети път ми отсвири "мнението", но съвсем ясно пишеш, че инвеститорът не участва в цялата тая работа. Нямаш контрол, нямаш собствен ръководител на строежа, отговорно лице и тн. Досега изпълнителите ти се осират, сами се контролират, качват ти се на главата и най-якото е, че продължават те да ти работят, с техен технически и всичко. Ти невинен и онеправдан

Имай акъла да платиш на човек, който ще гледа твоя интерес, на твоя строеж, щом сам не можеш
Драскачо, изобщо не се чувствай длъжен да участваш в дискусията, особено ако смяташ да говориш неистини и да ме обвиняваш за нещо! Аз какво имам, нямам, кой се осира, кой се контролира, кой е нехаен, кой е наеван и кой продължава да работи, са все неща, които не те засягат! Като нямаш нищо конструктивно за казване, не казвай нищо, ОК? Две тъпи мнения написа още в началото на темата, отговорих и на двете с надеждата, че ще схванеш намека, ама явно не се получи... А после говориш, че аз съм нямал акъл :wink:
пон яну 22, 2024 11:05 amAndronoff написа:
съб яну 20, 2024 9:44 pmn_a написа:
Следя с интерес към обработката на бетоните
Виждала съм два такива обекта и съм слушала мрънкане за още два. И така и не разбирам, защо работите по този начин. Нехайно.
Кои сме тези "ние", които работим нехайно?

нед яну 21, 2024 11:50 amn_a написа:
От толкоз писано и толкоз онагледено, се загуби въпросът "Кой ще оправи нещата" Аз си се чудя, освен очевидно наевания инвеститор, техническият получил ли си го е. Сериозно се чудя
Именно. Аз, като един инвеститор, пуснах тема във форум, с идеята да получа идеи и да се сподели опит. Ти ми казваш, че съм "наеван" и сериозно се чудиш дали техническият си го е получил, все едно ти плащаш :?:

kivanov - специалист
пет фев 02, 2024 11:43 amAndronoff написа:
Тези неща ги пише в проекта, но излиза, че никой не ги е чел. Иначе търсеният ефект е като този от снимките.
kivanov написа:
Съжалявам да я видя тая тема, защото много ми харесва твоят проект (обсъждахме го преди бая време) и ме е яд, че и твоят опит доказва, че няма значение колко точни, перфектни и смислени са ти проектите, защото всичко накрая се свежда до бай мангал дето лее бетона и дето му е през оная работа.
Не само до бай мангал. Поне в моя случай не е така. Нещата тръгват от собственика на строителната фирма, през техническия му ръководител и "опитните" работници и чак тогава стигат до бай мангал. Всички по веригата са виновни, но лошото е че този най-отгоре е арогантен тип, който нарича черното бяло и отказва да поеме отговорност. След издаване на заповеди за разрушаването на 2-та компрометирани елемента, той спря работа за 10 дни. Продължиха да работят вчера. Към момента закъснението е 104 календарни дни, за което, според строителя, е виновен архитектът, защото е направил "много сложен проект" :-D
Но да, всичко се свежда точно до това, което каза - няма значение какво е пише в проекта, все някой ще осере изпълнението.
Строителите имат 10 обекта, 1 технически, който няма време да гледа всичко, а "опитните" ги боли шмайзера и затова всичко се свежда до бай мангал. Винаги някой друг им е виновен, но когато са правили офертата са имали всички чертежи планове и т.н. за да могат да ги прочетат. Имаше и при мен такъв случай и ми вдигнаха цената на един кофраж заради фирата и му казах, че това е за първи и последен път, защото трябваше те да четат проекта, а не аз. Мисля, че тия 104 дни са супер нещо прекарано през призмата на правото и добър адвокат. Това, че имах инвестиционен надзор ми спести бая тъпотии, но в никакъв случай не е решение за всички проблеми. Ти плащаш и на никой не му дреме толкова, колкото на теб. Надявам се да ти се нагласят нещата и да видим снимки на туй якото нещо. Ако бях по-смел и аз щях да направя някоя такава интересна къща :)
Lisko - майстор
пет фев 02, 2024 3:43 pmn_a написа:
Досега изпълнителите ти се осират, сами се контролират, качват ти се на главата и най-якото е, че продължават те да ти работят, с техен технически и всичко. Ти невинен и онеправдан
Е ти какво направи сега?! Класически пример на слагане на каруцата пред коня.
Клиентът винаги е виновен?
Взели му парите, осрали се с изпълнението, ама не - той бил виновен щото не ги наглеждал????
:?
schuldiner - майстор
А на мен ми прави впечатление, че човек колкото по-малко разбира, толкова по-категориен е за причините и вината :)
Не ме интересува какво се е объркало - мога да предположа поне десет причини, без да изключвам грешка в проекта/липса на проектантски контрол, но не съм присъствал и не знам. Следя темата, за да видя резултата от поправките. И да науча нещо ново, евентуално...
bigdragon - майстор
съб фев 03, 2024 11:51 amschuldiner написа:
А на мен ми прави впечатление, че човек колкото по-малко разбира, толкова по-категориен е за причините и вината :)...
И според Дънинг-Крюгер е така.

Изображение

Корелацията е реципрочна. Ниската компетентност
води до висока самооценка и обратно, от високата
самооценка следва ниска компетентност...

ПП И аз следя темата с интерес.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб фев 03, 2024 10:45 amLisko написа:
пет фев 02, 2024 3:43 pmn_a написа:
Досега изпълнителите ти се осират, сами се контролират, качват ти се на главата и най-якото е, че продължават те да ти работят, с техен технически и всичко. Ти невинен и онеправдан
Е ти какво направи сега?! Класически пример на слагане на каруцата пред коня.
Клиентът винаги е виновен?
Взели му парите, осрали се с изпълнението, ама не - той бил виновен щото не ги наглеждал????
:?
Уф. Ма разбира се!

"Целият замисъл на този постинг е, че ми трябва специалист за поправките на видимия бетон. Някой доказан, с добра репутация.
Въпроси и мнения за всичко останало са добре дошли.
"

И тн и тн и пак... Аз 25 години се чудя как се търсят препоръки от непознати в интернет.
На видим бетон се радвах на IKEA паркинг в София.
Невибрирания бетон, с каверните, ме притеснява не само визуално. Компрометирана работа
Като бояджия знам как да го направя поносимо, но си е друго


Изображение
hidrazin - майстор
За живота, вселената, пасивните къщи, видимите бетони и прехвалените строители
Такова животно като пасивни къщи НЯМА.
Строителите в БГ са много зле. По-зле са само някои проектанти (да не посочвам... :-D ).
Хайде чао. Аз се изнасям от тук... Който разбрал - разбрал, който не ... Мара си...
:partyman:
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "За живота, вселената, пасивните къщи, видимите бетони и прехвалените строители" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: