• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Andronoff - специалист
Някой би ли ме светнал за актуална цена за следното:

Доставка и монтаж на изолация с обемно тегло над 70 кг/м3, λ ≤ 0.035 W/mK (напр. FIBRANgeo BP ETICS или Rockwool Frontrock и др. аналогични) с обща дебелина 30см, площ 30м2, т.е. 9м3. Монтаж с лепило/шпакловка за фасадни ETICS системи, на гребен.

Намирам някакви клиентски цени в интернет, но ме интересува по-скоро колко струва монтажът. Материалът е ясно, че строителните фирми го вземат на по-добри цени.
шоп - майстор
пет апр 19, 2024 6:52 pmAndronoff написа:
Някой би ли ме светнал за актуална цена за следното:

Доставка и монтаж на изолация с обемно тегло над 70 кг/м3, λ ≤ 0.035 W/mK (напр. FIBRANgeo BP ETICS или Rockwool Frontrock и др. аналогични) с обща дебелина 30см, площ 30м2, т.е. 9м3. Монтаж с лепило/шпакловка за фасадни ETICS системи, на гребен.

Намирам някакви клиентски цени в интернет, но ме интересува по-скоро колко струва монтажът. Материалът е ясно, че строителните фирми го вземат на по-добри цени.
@Andronoff, монтажа може да е 20 лв/м2 може да е и 200лв/м2.

Обекта може да е 1000м2 с височина от кота 0 макс 2,5 и да се работи без скеле.
Обекта може да е и 10 м2 с височина от кота нула +30 м и да се работи не по алпийски способ, а от скеле и само монтажа и демонтажа на скелето да обезсмисли операцията.

Така, че не очаквайте подаръци, а задайте конкретна задача за да получите адекватни отговори.
Успехи!
Andronoff - специалист
Да, пропуснах - стената е под 3 метра висока, работи се от земята - най-лесния възмижен вариант.
шоп - майстор
съб апр 20, 2024 12:25 pmAndronoff написа:
Да, пропуснах - стената е под 3 метра висока, работи се от земята - най-лесния възмижен вариант.
Супер, точно в духа на форума. Това е перфектен обект за направи си сам.
Та цената за труд е равна на нула.
resistbody - майстор
пет апр 19, 2024 6:52 pmAndronoff написа:
Някой би ли ме светнал за актуална цена за следното:

Доставка и монтаж на изолация с обемно тегло над 70 кг/м3, λ ≤ 0.035 W/mK (напр. FIBRANgeo BP ETICS или Rockwool Frontrock и др. аналогични) с обща дебелина 30см, площ 30м2, т.е. 9м3. Монтаж с лепило/шпакловка за фасадни ETICS системи, на гребен.

Намирам някакви клиентски цени в интернет, но ме интересува по-скоро колко струва монтажът. Материалът е ясно, че строителните фирми го вземат на по-добри цени.
30см мисля малко фирми може да ти изработят... там от където аз взимах не предлагаха над 20см(преди година и половина, да не кажа и повече) Опаковани са по 2 в пакет, та вероятно може да настроят да да вадят 30+10.. Но за тази кубатура не мисля ще пренастройват машината...
Ходил съм в кандидат пасивна/нискоенергиина къща където бяха лепили 10+10... но архитект запознат с пасивните къщи сподели, че не е по-добре от цяло 20см заради риска от компроментиране на лепенето 10+10...
Труд от 20 до 120лв.. Минаха наскоро едни циганчета и ми предложиха на 20лв(отказах след проучване)... по Пловдив се намира на 35-40лв... по София почват от 70лв... това само за труд говорим...
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "За живота, вселената, пасивните къщи, видимите бетони и прехвалените строители" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: