• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Tsekov - напреднал
Оставям координатите на две фирми (надявам се да не се счита за реклама) и конструктор, които евентуално биха могли да решат описаните проблеми:
Новострой: https://novostroy.com/
Белдо Кънстракшънс ЕООД: https://www.beldo-bg.com/bg/home
Бисер Георгиев - Конструктор-проектант, който работи в тази област: +359878812699 (не съм сигурен дали му е актуален телефонът)
Може да се свържеш и с представителите на Sika в България. Има техни продукти, които са конкретно за видим бетон.
Успех!
kozl - майстор
Прикачен файл:
Ograda VC.jpg

Ограда - видим бетон :roll:
resistbody - майстор
Това са готови елементи отливани в цех/фабрика, там е нормално да е лесно да се постигне иделано гладко и не носи никаква тежест.
Christo - майстор
Едно време в МЕИ-то ни учеха, че като проектираме нещо, трябва да се съобразяваме с наличната техника, с нивото на технологичната дисциплина и квалификацията на изпълнителския персонал и много, много други неща…. Първите небостъргачи в САЩ са се появили двадесетте години на двадесети век. Що ли у нас не са се появили? Сигурно случайно. Вие съобразихте ли си проекта със съществуващите в БГ реалности?
kozl - майстор
чет фев 08, 2024 6:56 pmresistbody написа:
Това са готови елементи отливани в цех/фабрика, там е нормално да е лесно да се постигне иделано гладко и не носи никаква тежест.
Да ограда от готови стоманобетонови елементи изработени в заводски условия + армировка + бетон излят м-у тях. Подобни елементи може да се ползват като кофраж на стоманобетонова к-ция и после остават като облицовка, обаче пак не е евтино като евтин видим бетон дето всичко му се вижда - и армировката и камичетата :-D


Трудно ми е да определя кое е нормалното в целта на видимия бетон :?
Вече втора бяня виждам с покритие изглеждащо като видим бетон даже и с недостатъци тук там, на цена свище 60 лв/м2.
Объркан съм :rolleyes:
Поне в моята практика, целта на видимия бетон е била евтина визия за сметка на покритието.
Andronoff - специалист
чет фев 08, 2024 2:57 amTsekov написа:
Оставям координатите на две фирми (надявам се да не се счита за реклама) и конструктор, които евентуално биха могли да решат описаните проблеми:
Новострой: https://novostroy.com/
Белдо Кънстракшънс ЕООД: https://www.beldo-bg.com/bg/home
Бисер Георгиев - Конструктор-проектант, който работи в тази област: +359878812699 (не съм сигурен дали му е актуален телефонът)
Може да се свържеш и с представителите на Sika в България. Има техни продукти, които са конкретно за видим бетон.
Успех!
Благодаря!
Christo написа:
Едно време в МЕИ-то ни учеха, че като проектираме нещо, трябва да се съобразяваме с наличната техника, с нивото на технологичната дисциплина и квалификацията на изпълнителския персонал и много, много други неща…. Първите небостъргачи в САЩ са се появили двадесетте години на двадесети век. Що ли у нас не са се появили? Сигурно случайно. Вие съобразихте ли си проекта със съществуващите в БГ реалности?
Бих си съобразил проекта ако исках нещо непостижимо, но в случая изобщо не е така. Исканото е съвсем просто за изпълнение, особено ако някой си беше направил труда да прочете методологията, заложена в проекта. От арогантност обаче, строителят не го е направил и резултатът е явен. С други думи - не е ракетна наука!
Andronoff - специалист
Продължавам да не разбирам начина на правене на бизнес в България :?
Търсим изпълител на дограми и фасади, свързахме се с 6 фирми, и 3 от тях още не са пратили оферти, а минаха почти 2 месеца. Звъним, не вдигат. Вдигнат - оправдават се. От 3те оферти получени досега, само една е близка до реалността, другите 2 са абсурдни. Уж искаха да работят, а сами се саботират, що за бизнес стратегия е това :?: :?
Някой ако има препоръки за читав изпълнител от Стара Загора, Пловдив и региона, моля да сподели. Всичко е Шуко AWS 90 SI+.
preslav - майстор
вт фев 13, 2024 10:36 amAndronoff написа:
Продължавам да не разбирам начина на правене на бизнес в България :?
Търсим изпълител на дограми и фасади, свързахме се с 6 фирми, и 3 от тях още не са пратили оферти, а минаха почти 2 месеца. Звъним, не вдигат. Вдигнат - оправдават се. От 3те оферти получени досега, само една е близка до реалността, другите 2 са абсурдни. Уж искаха да работят, а сами се саботират, що за бизнес стратегия е това :?: :?
Някой ако има препоръки за читав изпълнител от Стара Загора, Пловдив и региона, моля да сподели. Всичко е Шуко AWS 90 SI+.
Защо не търсиш наред, а поставяш условия Ст. Загора, Пловдив и т.н.
Аз бих пробвал да се свържа с всеки, който дава сигнал, че е наясно с материята, примерно: https://luxplast.bg/%D0%BF%D1%80%D0%BE% ... aws-90-si/
B0bi - специалист
@Andronoff, аз търся коректна електро-монтажна фирма. Вие бихте ли ме упътили?
Andronoff - специалист
вт фев 13, 2024 3:05 pmpreslav написа:
вт фев 13, 2024 10:36 amAndronoff написа:
Продължавам да не разбирам начина на правене на бизнес в България :?
Търсим изпълител на дограми и фасади, свързахме се с 6 фирми, и 3 от тях още не са пратили оферти, а минаха почти 2 месеца. Звъним, не вдигат. Вдигнат - оправдават се. От 3те оферти получени досега, само една е близка до реалността, другите 2 са абсурдни. Уж искаха да работят, а сами се саботират, що за бизнес стратегия е това :?: :?
Някой ако има препоръки за читав изпълнител от Стара Загора, Пловдив и региона, моля да сподели. Всичко е Шуко AWS 90 SI+.
Защо не търсиш наред, а поставяш условия Ст. Загора, Пловдив и т.н.
Аз бих пробвал да се свържа с всеки, който дава сигнал, че е наясно с материята, примерно: https://luxplast.bg/%D0%BF%D1%80%D0%BE% ... aws-90-si/
Защото не вярвах, че в 2 областни града няма а успея да намеря читава фирма, затова. Все пак говорим за монтажни работи, не е ракетна наука :?
B0bi написа:
@Andronoff, аз търся коректна електро-монтажна фирма. Вие бихте ли ме упътили?
В Стара Загора ли? Нямам впечатления още, не съм стигнал дотам. Имах разговори с няколко фирми, но строителствтото се забави и няма развитие с електрото.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "За живота, вселената, пасивните къщи, видимите бетони и прехвалените строители" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: