• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Minkov88 - помощник
нед фев 25, 2024 1:19 pmn_a написа:
нед фев 25, 2024 1:13 pmMinkov88 написа:
... под остъкляване имам предвид някаква плъзгаща система, най-вероятно тип хармоника...
... да се смъкне цялата стена, за да няма чупки вътре...
Много искам да видя остъклена хармоника.
Върху тези чупки ти лежи покривът! Инак, какво си мислиш, че носи, носеща стена??
И още, не мисля, да имаш нещо паянтово на етажа, вземи разучи термините.
Извинявам се за невежеството, но съм пълен аматъор и сбуквално се уча в движение. Чета постоянно по темата, но се съмнявам тези неща да се учат за няколко седмици или месеци. В случая цитирах колегата @iliya_i, който спомена 'паянтовия кухненски зъб', като аз лично смятах, че стените наполовина размера на носещите са такива, но явно съм в грешка. Иначе приложено по-долу ще откриете снимка на подобна плъзгаща система, каквато визирах в поста си.

Изображение
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
нед фев 25, 2024 1:28 pmMinkov88 написа:
... Иначе приложено по-долу ще откриете снимка на подобна плъзгаща система, каквато визирах в поста си.
...
ПАЯ̀НТА ж. 1. Парче дърво или летва, диагонално заковано между краката на маса, стол и под., за да ги укрепи, да ги направи по-устойчиви. Употребява се иглолистен материал за предпазни парапети, за паянти на кухненски маси и др. Стр, 1958, бр. 51, 1.
2. Стесн. Спец. Наклонено, диагонално разположено дърво, което свързва и крепи вертикалните греди на строеж, сграда. Диагоналните греди или както се наричат в практиката, паянти, се поставят в двата края на стената.



Не знам в България колко би струвала подобна хармоника. И колко би тежала. Щом очите ти са в такива неща и имаш парите за тях, направо започвай да работиш с архитект. Ще ти изясни какво е възможно и как, ще предложи решения...
iliya_i - майстор
За архитект не знам. Ама без инженер - конструктор няма да минеш.
  • 1
  • 2

Тема "Събаряне на стени и избиване на сводове" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: