Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
yavorrg - помощник
Dell
нека Администратора да изтрие тази тема.. аман от глупаци!! :)
Последна промяна от yavorrg на съб мар 02, 2024 11:26 pm, променено общо 2 пъти.
kivanov - специалист
пет мар 01, 2024 11:07 pmyavorrg написа:
Здравейте,
Имам казус с изкоп около сграда, който трябва се направи на ръка. Разбирам, че има много условности, но средно с каква скорост се копае на ръка? 10м3 пръст ( 5м дължина/1м ширина/2м дълбочина ) може ли да се изкопае за 2-3дни? Поздрави
Зависи колко си здрав в ръцете, ама на мен ми се струва сложна работа 10 кубика за 3 дни сам. Най-малкото ще се огънеш само от това да вадиш почва от 2м дълбочина. Трябва и откос да направиш... абе няма ли мини багерче?
yavorrg - помощник
пет мар 01, 2024 11:09 pmkivanov написа:
пет мар 01, 2024 11:07 pmyavorrg написа:
Здравейте,
Имам казус с изкоп около сграда, който трябва се направи на ръка. Разбирам, че има много условности, но средно с каква скорост се копае на ръка? 10м3 пръст ( 5м дължина/1м ширина/2м дълбочина ) може ли да се изкопае за 2-3дни? Поздрави
Зависи колко си здрав в ръцете, ама на мен ми се струва сложна работа 10 кубика за 3 дни сам. Най-малкото ще се огънеш само от това да вадиш почва от 2м дълбочина. Трябва и откос да направиш... абе няма ли мини багерче?
Няма да го копая аз.. Бригада ще е. Не знам точно колко човека ще копаят, търси се вариант за малко багерче защото входа е 190см висок, но все пак няма почти никакво място.
hidrazin - майстор
пет мар 01, 2024 11:07 pmyavorrg написа:
Имам казус с изкоп около сграда, който трябва се направи на ръка.
... 2м дълбочина...
На ръка с вертикални стени - до метър дълбочина. По-надолу за на ръка се изисква укрепване на изкопа.
Укрепването се извършва под ръководството на човек който знае какво прави и носи отговорност.
Остави бригадата да си свърши работата и се постарай да имаш договор с тях...
Мъж загина, затрупан в изкоп
Само дето ми стана интересно и на какво разстояние от основата на сградата си решил да правиш изкоп с дълбочина 2 метра? :idea:
пет мар 01, 2024 11:07 pmyavorrg написа:
Разбирам, че има много условности, ...
Да, има много условности и парите които искаш да "спестиш" са най-последната ти грижа,
:partyman:
yavorrg - помощник
съб мар 02, 2024 12:34 amhidrazin написа:
пет мар 01, 2024 11:07 pmyavorrg написа:
Имам казус с изкоп около сграда, който трябва се направи на ръка.
... 2м дълбочина...
На ръка с вертикални стени - до метър дълбочина. По-надолу за на ръка се изисква укрепване на изкопа.
Укрепването се извършва под ръководството на човек който знае какво прави и носи отговорност.
Остави бригадата да си свърши работата и се постарай да имаш договор с тях...
Мъж загина, затрупан в изкоп
Само дето ми стана интересно и на какво разстояние от основата на сградата си решил да правиш изкоп с дълбочина 2 метра? :idea:
пет мар 01, 2024 11:07 pmyavorrg написа:
Разбирам, че има много условности, ...
Да, има много условности и парите които искаш да "спестиш" са най-последната ти грижа,
:partyman:
Кой говори за спестяване на пари? Идеята е да се свърши работата, а мен ме вълнува как да организирам нещата откъм време. Много заядливо пишеш.
шоп - майстор
пет мар 01, 2024 11:13 pmyavorrg написа:
търси се вариант за малко багерче защото входа е 190см висок, но все пак няма почти никакво място.
190 е предостатъчно.
Имам колега с минибагер и знам, че доста често му се налага да сваля кабината за да влиза в такива обекти. Казва, че е елементарно. За минути няколко болта и 2 ма човека.

Та с багер може да минеш за 1-2 машиносмени ( 200-400 лв) а на ръка ще е х 10.
stefanjor - специалист
съб мар 02, 2024 1:07 amyavorrg написа:
Кой говори за спестяване на пари? Идеята е да се свърши работата, а мен ме вълнува как да организирам нещата откъм време.
Ако има дори минимален шанс да свършиш работата с багер забрави за всякакво копане на ръка, бригади и т.н.
ivanovbg - майстор
Близо до къща, голяма дълбочина, дъждовен сезон... Много рисково.
yavorrg - помощник
Чакам отговор за едно багерче, но не тая надежди. Изобщо не искам да се копае на ръка въпреки че цената няма да е мн по-висока. Какъв е риска, ако се копае до сграда? Става дума за направа на хидроизолация на сутерен. Не вярвам че изкопа ще се свлече още повече нещо да подкопаем основите. Строена е преди 15 г.
Димитър Димов - специалист
На поставеният въпрос вероятното продължение е във вечерните новини.Човек не се занимавай с глупости ,а си намери фирма която знае как да направи нещата.Това ''бригада тъмно-зелени ще направят изкопа,а аз ще питам тук-там по форумите '' е щуротия.

Тема "Копаене на ръка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: