Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Lisko - майстор
Човекът пита за някаква приблизителна оценка, една камара хора му скачат как не задал добре въпроса, как ще му падне къщата и как иска да спести пари.
Само неколцина отговориха това което (за мен) е нормален отговор - с примери от личен опит или някакви нормативи.
И какво от това?!
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб мар 02, 2024 7:31 pmLisko написа:
Човекът пита за някаква приблизителна оценка, една камара хора му скачат как не задал добре въпроса, как ще му падне къщата и как иска да спести пари.
Само неколцина отговориха това което (за мен) е нормален отговор - с примери от личен опит или някакви нормативи.
В Канада ако не падат, тука падат къщи. Ти там в какво копаеш? Мислиш ли, че има значение в какво копаеш? Приблизително
Andri01 - майстор
За Канада не знам,но есента помагах на приятел. Дренаж,зад къща на 2 етажа,метална конструкция. Разстояние от основите да ската зад къщата около 1,2м. Дълбочина към 1,80. За около 5 дена 3-ма "тъмно зелени" го изкопаха. Нищо НЕ падна,никой не пострада.Изкопа се укрепваше с дъски и подпори. Дренажа се направи по проект,и след това от левия ъгъл на къщата слезе на долу. Техника при него не може да влезе: стълби 1м. широки,наклон над 30гр., дължина около 20м. То и затова архитекта я проектира желязна конструкция. Това е в кв. "Св.Никола" - Варна. Така,че с акъл,парички и ръчички е възможно!!!
kr1100 - майстор
съб мар 02, 2024 8:29 pmAndri01 написа:
За Канада не знам,но есента помагах на приятел. Дренаж,зад къща на 2 етажа,метална конструкция. Разстояние от основите да ската зад къщата около 1,2м. Дълбочина към 1,80. За около 5 дена 3-ма "тъмно зелени" го изкопаха. Нищо НЕ падна,никой не пострада.Изкопа се укрепваше с дъски и подпори. Дренажа се направи по проект,и след това от левия ъгъл на къщата слезе на долу. Техника при него не може да влезе: стълби 1м. широки,наклон над 30гр., дължина около 20м. То и затова архитекта я проектира желязна конструкция. Това е в кв. "Св.Никола" - Варна. Така,че с акъл,парички и ръчички е възможно!!!
Остави автора на тем,ата да се оправя. Дава инфо на час по лъжичка.
Щом е строе на къщата преди 15 г трябва да има основи бетон. Да си види проекта на къщата какви са основите , дълбочина , арматура, марка бетон- какъв е по проект.
Да копае с мини багерче , и да си премахне ограничението от 1,9 м. явно е някаква порта .
Като не му стига акъла да маАха на ръка.
hidrazin - майстор
съб мар 02, 2024 7:17 pmaddicted написа:
... трябваше да изкопаем 1 метър широк, два метра дълбок изкоп. ...Нито изкопа се срути, нито къщата падна...
Ще гарантираш ли че и на друго място нищо няма да се срути и няма къща да падне?
Естествено като поемеш на собствена сметка евентуалните щети и обезщетения...
:partyman:
P.S. Не знам що му се връзвате на тоя със сграда 2000 квадрата? И пак - 2000 квадрата.
Тоя за да пита тук не е собственик на сградата. Иначе щеше да знае какво да прави и нямаше да пита тук.
Или е купил "парче" от сградата и сега има проблем, или е някой "строител" от сивия сектор дето не знае какви пари да поиска.
И за сграда 2000 квадрата НЕ Е НЕГОВА РАБОТА да взима решение кое, как да се прави. Нито пък за друга.
Освен това за изкоп над 1 метър се изисква разрешение за строеж!
Справка чл. 151 т.5 от ЗУТ
Та тоя щом не знае това, не е собственик на сградата а някакъв си там ентусиаст дето си мисли че всичко дето фърчи се лапа.
yavorrg - помощник
съб мар 02, 2024 11:00 pmhidrazin написа:
съб мар 02, 2024 7:17 pmaddicted написа:
... трябваше да изкопаем 1 метър широк, два метра дълбок изкоп. ...Нито изкопа се срути, нито къщата падна...
Ще гарантираш ли че и на друго място нищо няма да се срути и няма къща да падне?
Естествено като поемеш на собствена сметка евентуалните щети и обезщетения...
:partyman:
P.S. Не знам що му се връзвате на тоя със сграда 2000 квадрата? И пак - 2000 квадрата.
Тоя за да пита тук не е собственик на сградата. Иначе щеше да знае какво да прави и нямаше да пита тук.
Или е купил "парче" от сградата и сега има проблем, или е някой "строител" от сивия сектор дето не знае какви пари да поиска.
И за сграда 2000 квадрата НЕ Е НЕГОВА РАБОТА да взима решение кое, как да се прави. Нито пък за друга.
Освен това за изкоп над 1 метър се изисква разрешение за строеж!
Справка чл. 151 т.5 от ЗУТ
Та тоя щом не знае това, не е собственик на сградата а някакъв си там ентусиаст дето си мисли че всичко дето фърчи се лапа.
ахахаххахахахаххахахахаххахахаххахахаххаха.....Болни мозъци!! голямо въображение имаш май. това да пишеш във БГ форум е голяма грешка..отдавна не го бях правил

Администратора няма ли да изтрие или заключи тази тема.
hidrazin - майстор
съб мар 02, 2024 11:24 pmyavorrg написа:
Болни мозъци!! голямо въображение имаш май. това да пишеш във БГ форум е голяма грешка..отдавна не го бях правил
Явно съм нацелил правилната "жилка" и реакцията е напълно очаквана. Познах, нали? :-D
Никой не ти е забранил да пишеш в "чужди" форуми и да питаш.
Както и никой не те е задължил да пишеш в български форуми.
Със стандартното клише - "БГ форум е голяма грешка" използвано масово от ... да не казвам какви.
съб мар 02, 2024 11:24 pmyavorrg написа:
Администратора няма ли да изтрие ...
И пак стигаме до ... що не си прочел условията преди да се регистрираш?
Регистрацията в този форум е доброволна. Всеки който се е регистрирал, е длъжен да се запознае с правилата за публикации във форума и да ги спазва. Публикуването на мнения също е доброволно и споделената информация и снимки остават публична собственост след като веднъж са публикувани. Ако някой иска да прекрати членството си във форума, начина е просто да спре да пише. Всичко публикувано до този момент си остава за ползване от останалите потребители и няма да бъде изтрито или променяно, дори автора им да желае това , ако не е в нарушение на правилата!
И пак ли българските форуми са ти проблема или нещо друго?
:partyman:
P.S. Дал съм ти възможните проблеми. Дал съм ти и законовата рамка. Спазвай закона и толкоз.
MamaMy - майстор
съб мар 02, 2024 1:47 pmyavorrg написа:
... какви ли не мнения чух накрая някакви анонимници ти казват колко си тъп и как нищо няма да стане...
Никъде не видях някой да ти казва колко си тъп, но ти го написа няколко пъти. Е, нека аз да бъда. Тъп си! Щом го твърдиш ти значи е така. Поредния безмозъчен дебил тръгнал да си върши работата във форумите. Ако в реалния свят не можеш да се оправиш, а си тръгнал във виртуалния това как се нарича?
Сам го каза :-D
pipilica - майстор
Въй весело се е получило, чак сега успях да прочета всичко. Ма как пък никой не се сети да пита за къде става дума, зелените имат различни тарифи, скоро ми трябваха зелени и за под 80 за ден не намерих и то за дребна работа, за толкова изкоп ще му вземат бая отгоре.
Лошото е че човеко няма да се замисли над темата, те повечето днешни са такива, и се разсърди.

Тема "Копаене на ръка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: