Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
EDI - майстор
Бетона златен ти излязъл.При нас е 84 лева с транспорта/1 кубик/ в рамките на града.
pipbel - майстор
Aз затова казвам 4е мойте 200 евро на м2 са толкова понеже вси4ки материали във Варна са по-скъпи от който и да било друг район, вкл София.

Спокойно на други места може да се построи и за 150-160 евро на м2 РЗП
mlado-maistor4e - специалист
pipbel Искаш да кажеш че Грубия строеж. Материяли, труд. Там нали бригадата . Си дал 47 000 лв и те ти дигнаха тоя палат? :?:
pipbel - майстор
Защо ? Малко ли ти се вижда ?

А на мене ми се струва много. Сугурен съм че ако бях само 100 км по на запад - например Шумен щеше да ми излезе поне с 5-6000 лв по-евтино.

И така наречения "палат" е всъщност само 118 м2 РЗП, тоест колкото малко по голям тристаен апартамент.
Имам само 3 стаи - 1 етаж е само дневна с кухненски бокс - 27м2, на 2 етаж детска 20м2 и спалня 15 м2, на всеки етаж има и по 1 баня 3.8м2.
Другото са коридори и тераса.
Тоест чистата ми жил.площ е всичко на всичко 62м2, като направя мазилките и сложа
вътрешна изолация на спалнята може и под 60м2 да падне.

Иначе от проекта съм доволен, а и от бригадата чат-пат макар че бяха от братята, ама той майстора ти като е некадърник няма значение какъв му е етноса.
mlado-maistor4e - специалист
Искам да ти кажа. Че къщата е много добра. Мой познат си купи къща близнак къртехме вътре стени барплотове зидахме. Дигна още 1 етаж.

Купи я за 40 хилки. И даде още 40 хилки да направи грубия строеж. А тя е къща близнак :lol:
prascho - майстор
Както казах аз направил си еднофамилна къща. Предимството е, че ще я стегнеш по - бързо и ще ходиш повече на почивка. Парите и на мен ми се виждат много, но ние стройхме 96-97 година. А от тогава нещата се промениха много. Не съм ходил на море от 6-7 години. А последното семейно море направихме 89 година. Колкото до представата ти за жилищна площ не съм много съгласен. В една баня макар,ч е прекаерваш само по 15 мин на ден е от голяма необходимост. Без стълбище не може също. Къщата ще стане много добре. Пожелавам ти само да имаш хубав зелен двор и да не стигат до теб блокове както е при мен в момента от северната страна.
mladenvasilev - специалист
къщата е мн хубава...а аз си мисля че ако основите са около 60 кв метра и я използвам до тавански стаи, може би ще ми излезе малко по евтино...по малка квадратура в основата а малко по голяма горе...
mladenvasilev - специалист
други мнения по въпроса.....имаб ли
pipbel - майстор
Ами да, много правилно разсъждаваш. Най- скъпи са основите и покрива.
На мен 1 етаж ми е 54м2, а 2-я 64м2, заради еркерите, а и изглежда по-добре.
theurgist - специалист
В момента съм на 100 000лв. 200 квадратни метра, два етажа.В момента почвам да правя замаски и гипсокартон, всичко останало, като ток, ВиК парно, интернет, телефон, изолация отвън е направено :) не съм купувал мястото :!:

Тема "как да сметна колко би ми излязла нова къща от 150 квадрата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: