Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
mladenvasilev - специалист
много моля които има понятие от цени да ми обясни...искам да тегля кредит да си построя къща. Имам място в едно село, но нямам идея колко би ми излязла...Дали ще мога да си я позволя. Кредита си мисля да е максимум 35000 евро...искам да построя къща на 2 етажа, около 150 квадрата разгърната площ...нямам проект, нямам основи... нищо... Как мислите до къде мога да стигна с тези пари....
inkovsv - специалист
Смятай грубо 250-300 евро/м2.Зависи от това какви довършителни работи ще искаш.Тези пари при всички случаи ще ти стигнат за грубия строеш.
miroslav_kn - специалист
ако си я строиш сам с помоща на роднини на които да не плащаш може и да ти стигнат
mladenvasilev - специалист
мога и да потърся хора да помагат, но поне бетона , колони плочи, покрив трябва майстори...хайде за изграйдане на тухлените стени можем да се справим,,,поне така мисля......300 евро на кв метър е всичкос проект основи или..?????
pipbel - майстор
смятай около 180-200 Евро на м2 за грубия строеж.
още почти толкова ти трябва за довършителните работи-много зависи какво искаш
или около 350 евро на м2 общо
едва ли ще ти стигнат 35 000 за повече от 100м2 къща
mladenvasilev - специалист
това 200 евро груб строеж какво влиза...архитект, основи, стени, покрив..водопровод, ел инсталация...или май прекалих...това цена с труда на фирма ли е или само материали.....
pipbel - майстор
лятото на 2007 ми излезе 44 000 лв 118 м2 къща на 2 етажа плюс архитект 3000 лв
което прави точно 204 евро\м2
груб строеж е на гола тухла с покрив включително!
дограма ел и вик-то не влизат в грубия строеж. тепърва ми предстоят...
pipbel - майстор
забравих да добавя - става дума за местна бригада и надзорник да ги контролира
12 000 лева - само парите за труд за грубия строеж -останалото са материали и транспорт
mladenvasilev - специалист
супер...това не е лоша цена...изглежда че ако вляза в тази цена ще се справя с бюджета...теци 44 000 лева си дал и не си се цапал...имам предвид че не си помагал на майстори и фирмата строител...от архитект до груб строеж за 44000 лева, като че ли е добре..или???????
pipbel - майстор
не е добре ! не знам откъде си ама във Варна материалите са най-скъпи от цялата страна
и общата сметка( с архитекта) е 47000 а не 44 000 лева

Тема "как да сметна колко би ми излязла нова къща от 150 квадрата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: