• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
theurgist - специалист
Аммм за бунгало 4-5=20 трябва ВСИЧКИ видове проекти и озаконяване, ако не се лъжа разрешеното за построика без проекти е до 8 м2. а и наистина сегА стана 40-50 м2 по 10-15 Евро на квадрат за проекти 800-1500лв за проект ?!?!?!?
tokuro - напреднал
не съм съгласен че трябват разрешителни за бунгало ,защото ще се води паянтова постройка,а иначе ако се интересува6 пиши на личен,може да се направи
rendo - специалист
Ето ти една идейна скица с която можеш да постигнеш едно доста прилично бунгало :


http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=5094386

Мисля че всичко е ясно като оцветеното със сиво е място на което можеш да си направиш малки шкафчета да са като кухненско отделение

Като висоочина слагаш 2,20 м. и действаш

мисля че с бетонена плоча ще стане много скъпо

Варянт който мога да ти предложа за по втино е следното:

Изкопаваш дупки вътре в тях насипваш чакъл след което си правиш бетонени стълбчета с петички. така че да настърчат по 50 см от земята върху тях слагаш скара от дървени греди (или някъкви метални профили) върху тях си правиш под от кофражни платна 2 слоя


след което с греди си оформяш "скелета" на бунгалото и помежду им ковеш дъски за опора на конструкцията .

Отвътре ти предлагам като облицовка да сложиш сачак на стаите тъй като е уютно а е и иззолационен матерял.

Банята я облицоваш с ГипсКартон ако не достигнат парите за плочки я боядисваш с някоя по хубава блажна боя

В скарата слагаш вата и отвън наковаваш няй тънкото ОСБ след което по желание или боядисваш или си слагаш най евтината Пвц обшивка и си имаш един доста приветлив външен вид

За покрив наковаваш ОСБ-та по 18 мм и върхутях сладаш от най-евтиния битум.


За втари и прозорци можеш да си земеш летвички под калибър и с повечко желание и старание можеш да си направиш.


и общо взето можеш да влезнеш в парите които имаш и за 20 дни ще имаш много приветливо бунгалце.
здравейте, искам да попитам само през какво разстояние е хубаво да са стъпките и ако скарата за под е метална- какви и колко дебели профили е добре да се сложат и последно -как ще е добре да се закрепят вертикалните части от "скелета" за пода.
Благодаря предварително
angel_ov - специалист
tokuro написа:
не съм съгласен че трябват разрешителни за бунгало ,защото ще се води паянтова постройка,а иначе ако се интересува6 пиши на личен,може да се направи
Пиши тук моля.
Има и други интересуващи се!
Master_Kenobi - V.I.P.
angel_ov написа:
tokuro написа:
не съм съгласен че трябват разрешителни за бунгало ,защото ще се води паянтова постройка,а иначе ако се интересува6 пиши на личен,може да се направи
Пиши тук моля.
Има и други интересуващи се!
Разрешително ти трябва, дори и да е клозет на двора... грубо казано. Трябва ти, разбира се, ако искаш да му извадиш документ за собственост и да извършваш с него разпоредителни сделки. Иначе постройката не съществува за правния мир.
Е, ако действително е клозет - строй и няма грижи. Но ако е бунгало, дори и на 20 квадрата и ако е твърдо свързано с терена се искат строителни книжа и документи. Може и без тях разбира се, но на собствен риск.
angel_ov - специалист
"твърдо свързано" а ако не е.
Какъв е проблема?
Master_Kenobi - V.I.P.
Контейнер на шейна ли искаш? Или павильон? :-D Пак ти трябва разрешение за монтаж, ако караш по закона.
Не е толкова страшна тая документация. 4-5 документа са.
  • 1
  • 2

Тема "дървено бунгало" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: