• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
aromat - специалист
Здравейте
Искам съвет относно съотношението на материалите за бетонова смес....и ако може някой да ми каже как се изчислява необходимото количество в м3
Благодаря предварително :)
Takezo Sensey - модератор
Ако ще ги забъркваш в къщи на ръка , на чувалчето с цимент си пише .70 литра пясък , 1 чувал цимент , 20 литра вода - КАТО пример де .Не си спомням точно. :razz:
miroslav_kn - специалист
съотношението е три към едно / три части цимент и една част пясък или баластра /. А кубатурата се изчислява като сметнеш квадратурата умножаваш по височината. Или ако имаш стая 4 на 4 м и е висока 3м то
4х4 = 16 квадратни метра и после 16х3 =48 кубически метра. Дано да съм ти помогнал.
aromat - специалист
miroslav_kn написа:
съотношението е три към едно / три части цимент и една част пясък или баластра /. А кубатурата се изчислява като сметнеш квадратурата умножаваш по височината. Или ако имаш стая 4 на 4 м и е висока 3м то
4х4 = 16 квадратни метра и после 16х3 =48 кубически метра. Дано да съм ти помогнал.
Да и ти благодаря.
А как да разбирам това ..."една част пясък или баластра".....не се ли слагат и двете?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
miroslav_kn написа:
съотношението е три към едно / три части цимент и една част пясък или баластра /. А кубатурата се изчислява като сметнеш квадратурата умножаваш по височината. Или ако имаш стая 4 на 4 м и е висока 3м то
4х4 = 16 квадратни метра и после 16х3 =48 кубически метра. Дано да съм ти помогнал.
три части цимент и една част пясък или баластра ТАКА ЛИ? НАИСТИНА ЛИ? СИГУРЕН ЛИ СИ?
aromat - специалист
току що намерих тази статия в сайта.....мисля да и се доверя
http://www.napravisam.bg/?id=visuals3&sid=125
inkovsv - специалист
Тези рецепти са добри,докато цимент-пясък 3:1 е страшно много цимент,обратното 1:3 е в общи линии приемливо.
miroslav_kn - специалист
Да така е. моля да ме извините разменил съм местат на пясъка и цимента. Не бях пред компа и не съм видял мойта грешка. Съжалявам много. :| :| :| А за това дали пясък или баластра то се определя от марката бетон. Има различни марки според големината на камъчетата в бетона. Ако е за замазка се слага само пясък а ако е за груби работи или плоча се слага баластра или филц.
galin.com - специалист
Марката на бетона зависи основно от типа на основния му елемент - цимента. Съотношението на цимент и другите частици трябва да е такова, че дори без добавена вода обема на въздха, оставащ между зърнестите елементи да е по-малко от сместа цимент-вода.
Моля, ако има някой инженер във форума завършил ПГС (ССС) да доуточни.
В едно обаче съм 100 % сигурен. Вече готов бетон не се разрежда с вода, а с водо-циментов разтвор.
aromat - специалист
а каква трябва да бъде минималната дълбочина на бетонната основа...става дума за разширяване на приземен етаж, помещението ще бъде баня, за да мога да изчисля кубатурата...
:?
  • 1
  • 2

Тема "Бетон?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: