Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
laary - специалист
Интересува ме с какво да изолирам плочата откъм тавана?Тавана няма да се обитава.Ако наредя стиропор с какво да го замажа отгоре за да може да се стъпва?
pipbel - майстор
Сложи 10 см XPS (фибран), за предпочитане е на 2 пласта по 5 см напречно 1 спрямо друг с препокриване на фугите. Отгоре сложи ПДЧ от най-евтиното - 18мм и си готов да ходиш без проблем.
Не ти трябват замазки.
Изпробвано е на моя таван - гарантирам ти 4е е ОК.
И да не забравиш да сложиш двоен найлон под фибрана - за пароизолация.

Пуснал съм и снимки по надолу в отдела за вашите ремонти
laary - специалист
pipbel написа:
Сложи 10 см XPS (фибран), за предпочитане е на 2 пласта по 5 см напречно 1 спрямо друг с препокриване на фугите. Отгоре сложи ПДЧ от най-евтиното - 18мм и си готов да ходиш без проблем.
Не ти трябват замазки.
Изпробвано е на моя таван - гарантирам ти 4е е ОК.
И да не забравиш да сложиш двоен найлон под фибрана - за пароизолация.

Пуснал съм и снимки по надолу в отдела за вашите ремонти
Благодаря !
prascho - майстор
pipbel написа:
Сложи 10 см XPS (фибран), за предпочитане е на 2 пласта по 5 см напречно 1 спрямо друг с препокриване на фугите. Отгоре сложи ПДЧ от най-евтиното - 18мм и си готов да ходиш без проблем.
Не ти трябват замазки.
Изпробвано е на моя таван - гарантирам ти 4е е ОК.
И да не забравиш да сложиш двоен найлон под фибрана - за пароизолация.

Пуснал съм и снимки по надолу в отдела за вашите ремонти
Пибел, то този найлон за какво ти е. Самият фибран е паронепропусклив:).
Тани - модератор
prascho написа:
pipbel написа:
Сложи 10 см XPS (фибран), за предпочитане е на 2 пласта по 5 см напречно 1 спрямо друг с препокриване на фугите. Отгоре сложи ПДЧ от най-евтиното - 18мм и си готов да ходиш без проблем.
Не ти трябват замазки.
Изпробвано е на моя таван - гарантирам ти 4е е ОК.
И да не забравиш да сложиш двоен найлон под фибрана - за пароизолация.

Пуснал съм и снимки по надолу в отдела за вашите ремонти
Пибел, то този найлон за какво ти е. Самият фибран е паронепропусклив:).
Ами сигурно , защото не е имало толкова голям лист фибран с размерите на неговото помещение , та се е наложило да го слага на парчета , а между парчетата остават фуги! :-D
prascho - майстор
Па да си беше поръчал като за неговата къща :) . Каква е идеята, да не бяга топлото през процепите от няколко милиметра ли :?: Щото фибрана не поема пари и не му се развалят изолационните качества. Самият той каза, че е сложил два реда от 5 см с разминаване. Неободимостта от найлон за мен е под въпрос.
pipbel - майстор
Aбе Прасчо, какво си се захванал с тоя найлон бе.
Ти като искаш не слагай, може и да си прав че е излишно.
Аз поне си се застраховах - не мисля че сам се увътрил заради 20-30 лева найлон за целия таван :)
prascho - майстор
pipbel написа:
Aбе Прасчо, какво си се захванал с тоя найлон бе.
Ти като искаш не слагай, може и да си прав че е излишно.
Аз поне си се застраховах - не мисля че сам се увътрил заради 20-30 лева найлон за целия таван :)
:-D сърби ме езика и рекох да го почеша. Аз съм си сложил, но при мен е вата.
Тани - модератор
Прасчо накара ме да се замисля дали въобще е необходима! Ти от коя страна сложи найлона на ватата?
pipbel - майстор
Щото фибрана не поема пари и не му се развалят изолационните качества.
Prascho- мисля че не си прав. XPS-а също поема пари, макар и в много по-малка степен от ватата и стиропора. Така че също си иска някаква парозащита.

Тани - Прасчо беше пуснал някъде снимки на неговата таванна изолация и ако си спомням добре си я беше завил май ватата като бебенце :lol: и от двете страни. Не само от топлата...
Не съм сигурен на 100% де, той ще каже.

Тема "Изолация на таван" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: