Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
сакъзче - специалист
Justy написа:
Механата :lol:

Защо да пада?
EDI - майстор
Дограмата, дограмата първо.После лесно се обръща наведнъж, иначе става на два пъти.Пък по-добре си сложи изолация, не измазвай отвън. :)
walko - специалист
Без значение от вида на дограмата, както и начина и на закрепване (с пяна или с клепета) дограма трябва да има когато започне мазането зада се маже наравно с касите (както на вратите така и на прозорците, било те външни или интериорни), Друг е въпроса че може след монтажа да откачите крилата защото много се цапат и после е зор да ги изчистиш без да надраскаш стъклата.
Има все пак вариант първо мазане-но само на стените без да се обръщат прозорците, после монтаж на дограмата и чак тогава обръщането. (обръщене е измазването на повърхностите около прозорците които са перпендикулярни на плоскостта на стената), но това си е малко двоина работа, ако ще се маже да е на куп.
А дограмата веднъж монтирана затваря помещенмието и се работи по-добре и в студ.
Работя в строителна фирма и винаги щом се прикюли грубия строеж на един обект слагаме дограмата ( но без стъклопакетите, че много се цапат) и после става мазането и изолацията от вън, а на моята къща дори и от вътре си обърнах прозорците със стиропор, както е от вън.
ПЪРВО ДОГРАМАТА Тя дава нива на всички мазилки, спри до първата сграда и виж дали черчевето не влиза 2-3см. в стената (в мазилката) и помисли как е постигнато. Никъде около дограмата не е обрамчено с гипс или хоросан (имам предвид в равнината на прозореца) а точно това ще се получи ако след мазилка сложиш дограма-тя няма да влезе с точност до милиметър в отвора, и после кво правиме-мажеме с гипс и други непрофесионални решения.
сакъзче - специалист
hhhristov , walko ,EDI , Стефан реших , че вашите отговори на моя проблем се оказаха надделяващи при взимането ми на решение , защото са професионално обосновани, за което ви благодаря, не на последно място благодаря и на всички майстори във форума , които си дадоха своето мнение, не искам да се чустват недооценени, в никакъв случай, признателна съм за всеки отговор , защото ако сте в моето положение, когато отида при някои майстор да потърся услугите му, винаги трябва да съм съгласна с това което той каже заради това ,че съм лаик във тази сфера.А ако нещо не ми хареса и питам защо така го е направил, той ми отговаря, че така се прави.
За това Ви благодаря толкова пъти на всички - че сте толкова свестни за да ми отговорите. Приемете моето искренно уважение: ани
masterval - майстор
Здравей, Ани. Ако може и аз да кажа нещо.
Според мен, най-научното нещо е да ти сковат майсторите т.н. "черни каси", още им викат "майки". Това са правоъгълни рамки от черен (необработен) чам с размерите на касите+20-30 мм. Закрепваш ги идеално отвесирани, мажеш, размонтираш черните каси, изчакваш да изсъхне мазилката и монтираш прозорците. Това е накратко. :wink:
velsi - Почетен майстор
Нещо такова се опитах да предложа и аз. Но всеки си решава. После да няма въпроси от рода: как се чисти вар от прозорци и защо дръжките не се въртят....?
кака Лара - специалист
[quote="velsi"] После да няма въпроси от рода: как се чисти вар от прозорци [quote]
та как се 4исти вар от стъкло? :?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
кака Лара написа:
velsi написа:
После да няма въпроси от рода: как се чисти вар от прозорци
та как се 4исти вар от стъкло? :?
С ръчички :) . С оцет.
кака Лара - специалист
n_a написа:
кака Лара написа:
После да няма въпроси от рода: как се чисти вар от прозорци
та как се 4исти вар от стъкло? :?
С ръчички :) . С оцет.
оцета върши чудесна работа, утре ще пусна снимки преди и след

Тема "Кое се слага първо?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: