Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
pipbel - майстор
Майстори - изкажете се за/против тая система

http://www.isotecbg.com/index.php?optio ... &Itemid=52

Системата с тия панели е италианска и изглежда 4е има доста достойнства, оба4е има само един представител в Казанлък, който кой знай как е надул печалбата си.

Има и цени :

Покрив изграден с ISOTEC за m² (в лв. без ДДС)

- Дървена констструкция (труд и материал)
-35% по-ниски разходи 18.20
-ISOTEC 48.60
-Монтаж на ISOTEC 6.00
ОБЩО: 72.80 лв/m²

Цени на системата ISOTEC (в лв/м² без ДДС)
ISOTEC 60мм – 48.60лв/м²
ISOTEC 80мм – 55.60лв/м²
ISOTEC 100мм – 62.50лв/м²
ISOTEC 120мм – 71.60лв/м²

Най-беглата ми сметка показва 4е като спестя водоустой4ивото ОСБ-3 (към 11лв/м2) + фолиото на Брамак (към 3лв/2)+ летвите за керемидите (3лв/м2) + 10 лв/м2 за 10см ЕПС/Вата общо ще спестя около 27лв/м2, а пък ще трябва да дам около 67лв/м2 за Изотек 6см + монтаж (че без монтаж едва ли важи 10 годишната им гаранция)
Най-много да отбия още до 5лв/м2 за слагането на керемидите от мойте майстори.

Е та тази разлика от 35-40 лева /м2 дали си заслужава ??????
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Не знам. Първо, не ми се отвори нито една от картинките на сайта. Второ, това което ми се наби в мозъчето бе че са уникално, единствено по рода си и в резюме несравнимо и незаменимо нещо. Трето, аз съм спирачка за прогреса, щото гледам да спестя където може полиуретани и изобщо всякакви задушливи при висока температура и стареещи с времето материали.
Основно. Дървената конструкция прави пренебрежим термомост (никакъв даже). Засега никой не е успял да ме убеди, че два слоя стандартна минерална вата не са добра изолация...
Ма мен не ме слушай.
peshev-ko - специалист
Не ми се навлиза в подробности,но "ребрата през 120-150 см." :? Като сложат керемидите... :x Забележи на снимката на сайта през колко см./на око де/са поставени ребрата.На мен ми намирисва на некоректна информация!
И както е казал n_a,ако ребрата създават чак такъв термомост,защо дървената дограма е най-добрата?
8180 - майстор
Мен ми се отвориха картинките, ама не ми харесаха нещо хвалбите.
Доколкото схванах, не видях нещо особено по-различно от познатите ни термоизолационни панели. Хората си ги ползват и без керемиди, на когото му харесват за покрив. Така може и нещо да се спести от ребрата - самите панели са леки и при добър наклон (заради снега) сигурно става.
Стареенето и горенето в случая вер. не са проблем, защото полиуретана е "опакован" в метал.
"Решетката" за керемидите сигурно е по-прецизна от дървената, накована на обекта. Отворите в нея (според мен) са основно за оттичане на евентуално паднала вода (а не конденз, и не за вентилация, като се обяснява).
За ребрата - термомост:
Лабда за чам (напречно на влаканата) е ок. 4х по-лоша от ватите. За др. дърво - още по-зле. За мен си Е термомост.
Gandalf - специалист
Това с тия панели ми изглежда двойна работа.
Само заради едната топлоизолация затворена между две
ламарини не си струва да даваш толкова пари.
Направи си стандартен покрив.
Защо ще слагаш водонепропускливо ОСБ?
Искам да внеса малко яснота по проблема, тъй като съм един от първите, които си сложиха ISOTEC на покрива. Трябва да ви кажа, че качеството отговаря на цената. Спестих си OSB-ита, мушами, найлони и т.н. Да не говорим, че само за ден и половина ми наредиха покрива с ISOTEC и после само сложиха керемидите. Не съм майстор, но знаете, че човек като почне да строи става специалист в строителството. Трябва да ви кажа, че тези панели страшно ми улесниха направата на покрива и ми спестиха много главоболия. В крайна сметка правят една доста цялостна изолация на покрива, а бе мислен продукт.
Проблемите, които срещнах бяха само два :
-Първо - голям отпор от майсторите, които не бяха работили с този материал. Успокои ги това, че от фирмата внасяща панелите, ми изпратиха консултант. Майстороте ми бързо разбраха, че изобщо не е имало нужда да го викаме, защото поставянето е лесно. И на мен ми беше интересно да видя как се потавят тези панели, нали все пак бях едно от опитните зайчета, и присъствах на строежа. Можех и аз да си ги поставя.
- Второ - трябваше да убедя БРАМАК, че в случая нямам нужда от тяхноата паропропусклива хидроизолация. В случая няма какво да съхне, че да има изпаряваща се влага, а и поставянето на пароизолация под топлоизолацията обезсмисля паропропускливото фолио.
Що се отнася до ребрата на носещата конструкция, моите ги сложиха през един метър и панелите нямаха проблем. Ходехме спокойно отгоре и те не се огъваха.
Като краен резултат съм много доволен както от направата, така и от общата цена на моя покрив.
Успех!

Тема "Покривна система ISOTEC" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: