Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
беба - специалист
Здравейте на всички! Имам едно питане относно строителния надзор. Ще строим къща 175 кв на един етаж. Строителната фирма твърдят че за такова строителство не се изисква независим строителен надзор. Според тях цялата документация по откриване на стр. площадка, стр. линия, актове и т.н се изготвят от техническия ръководител на строежа и технически надзор. Има ли нещо вярно в твърдението или не :?:
walko - специалист
За сгради от 5-та и 6-та категория не се изисква до колкото си спомням а това са жилищата до 10 м. височина на кота корниз. ( а ти си в тая катрегория) Но защото говоря по спомени от преди 3-4г. по добре поглегни в ЗУТ (закон за устройство на територийте) има го и в нета.
Но помни когато му доиде времето за узаконяване (въвеждане в експлоатация - Акт 16) трябва дя представиш в общината: прилежно водена заповедна книга, протоколи от прием на армировка и даване на стройтелна линия, сертификати за бетона и желязото и др. тия неща някои трябва да ги води. Ако се ангажират от фирмата (което е редно) е най-добре.
mena - напреднал
твоята къща е пета категория обект ..не ти е нужен строителен надзор ..даже и този строителен техник ще се мерни има няма 2 .3 пъти и ще ти поиска 600- 800 лева но няма как трябва да ти подготви документите за общината после
Стефан - майстор
walko написа:
За сгради от 5-та и 6-та категория не се изисква до колкото си спомням а това са жилищата до 10 м. височина на кота корниз. ( а ти си в тая катрегория) Но защото говоря по спомени от преди 3-4г. по добре поглегни в ЗУТ (закон за устройство на територийте) има го и в нета.
Но помни когато му доиде времето за узаконяване (въвеждане в експлоатация - Акт 16) трябва дя представиш в общината: прилежно водена заповедна книга, протоколи от прием на армировка и даване на стройтелна линия, сертификати за бетона и желязото и др. тия неща някои трябва да ги води. Ако се ангажират от фирмата (което е редно) е най-добре.
Извинявай колега, но когато видя да се пише Й вместо И, Направо побеснявам. И въобще не чета написаното, колкото и стойностно да е то. То бива неграмотност, ама чак толкова....
walko - специалист
:jg: :-D :lol: Извинявай тогава Стефане че съм нарушил душевният ти покоЙ (пише се с И-кратко нали?). Но форумът е такъв-за хора с мистрий и чукове не за академици!
Баба казваше че за да си броиш парите не ти трябва да знаеш кой е човека нарисуван на тях! И за това сигурно на урока за И-краткото съм бил пак някъде по частните обекти, да изкарам някои лев.
Извинявам се от името на всички без баби реститутки на които нени остава време за поезия и правопис от бачкане.
:-D
Стефан - майстор
walko написа:
..... Но форумът е такъв-за хора с мистрий и чукове, не за академици! ....
Мисля, че малко си се объркал - форума е за малко по-интелигентни хора. Има друг форум за целта - на един от фирмазджиите. Там може да си пишеш Й на воля. Даже срещнах в ценоразписа да се пише "отверка".
Ама..... Някои работи не стават само с ядене.......
Сори :lol:
rockwall - майстор
СТЕФЧЕ, добре че те мернах

Айде сега като толкова се зае с темата за правописа - дай акъл за родители на 3-токласник

ИМЕННИК ли се ПИШЕ или ИМЕНИК

НЕТЪТ НЯМА ДА ТИ ПОМОГНЕ МНОГО - ИМА ГИ И ДВАТА ВАРИАНТА

ЧАКАМ КОМПЕТЕНТЕН ОТГОВОР и без

... инсинуациЙ
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Май сирьозно питаш.
Име - именик (списък с имена)
Имен (ден) - именник
Доволен?
Ае със здраве!
Pipo71987 - специалист
Изрових темата от прахта :) колеги как стоят нещата сега със строителният надзор след промените по ЗУТ от 2019.Имам предвид като ценоразпис,да кажеме къща на 2 етажа с РЗП 200кв.м колко ще струва тоя прослувут надзор от лицензирана фирма ? Дали някой е запознат с ценоразписа или ако някой наскоро е правил нещо подобно наскоро да ме посъветва.Благодаря предварително
Руди - майстор
Няма ценоразпис. Цените зависят от района и конкуренцията.
Вероятно ще намерите за 800-1000 лева, пък някъде може и
за 500 лева да се навият, ако са гладни. Търсете малки фирми
с 2-3 души, не очаквайте от тях нищо повече, освен документи.
За качеството на строежа се грижете сам или си намерете
доверен човек.

Тема "СТРОИТЕЛЕН НАДЗОР ???" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: