• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
stenmark - специалист
ivouz написа:
В никакъв случай направо! Защото не за ходене ами за гледане няма да стават.
Бетонец и то армиран.
Ама ти сериозно ли го задаваш тоя въпрос?
Убеден ли си или някой ти го е обяснявал?Изобщо не вярно че е задължително бетон.Обаче мястото се трамбова добре/не със греди или тем подобни/примерно с пачи крак трамбовка,сложи после пясък и камък за под,фугирай и си готов.
M.Yankov - специалист
stenmark написа:
ivouz написа:
В никакъв случай направо! Защото не за ходене ами за гледане няма да стават.
Бетонец и то армиран.
Ама ти сериозно ли го задаваш тоя въпрос?
Убеден ли си или някой ти го е обяснявал?Изобщо не вярно че е задължително бетон.Обаче мястото се трамбова добре/не със греди или тем подобни/примерно с пачи крак трамбовка,сложи после пясък и камък за под,фугирай и си готов.
Да точно на подобна схема бях свитедел затова се замислих.... правиха на едно заведение. Редиха директно върху син пясък (филц)
Иначе съм правил, но точно със армировка, (100+ кв.м.) и движа с колата отгоре без проблем :)
ivouz - специалист
За тротоарни плочки,бордюрчета и павета съм съгласен върху пясъчна основа но за гнайса не го препоръчвам .Няма да се впускам да обеснявам защо. В крайна сметка всеки сам решава.
stenmark - специалист
Малко пояснение.Понеже стана въпрос за павета че можело,на за гнайса не :? Да вметна че паветата са 6см,а камъка 5см и затова не може ли?А площа която ляга тя не е ли от значение или за паветата ще се надяваме само на пясъка които ги заклинва помежду им.А плочките тях пък изобщо мисля че няма нужда от коментар.
Фитилчо - майстор
Он топик :

Мога ли да наредя дървени влакови траверси на пясъчно легло ще трамбовам отдолу и ще положа трошен камък, без цимент.
Между траверсите ще напълня с рзтопен дзифт .
themask - специалист
Фитилчо написа:
Он топик :

Мога ли да наредя дървени влакови траверси на пясъчно легло ще трамбовам отдолу и ще положа трошен камък, без цимент.
Между траверсите ще напълня с рзтопен дзифт .
Що да не можеш? :)
Под влаковите линии да не би да бетонират?
Между другото откъде се сдобиваш с траверси?
Фитилчо - майстор
Излезна ми от едно място схема за тях, но още не е станало.
Давам зор, че трудно се намират.

4 траверси са 2,4 квадрата, не лошо като за двор :roll:
themask - специалист
Фитилчо написа:
Излезна ми от едно място схема за тях, но още не е станало.
Давам зор, че трудно се намират.

4 траверси са 2,4 квадрата, не лошо като за двор :roll:
Ако излязат и излишни, свиркай, че ме заинтригува с тази идея за в градината. :partyman:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
themask написа:

Ако излязат и излишни, свиркай, че ме заинтригува с тази идея за в градината. :partyman:
В продавалника се появяват
Фитилчо - майстор
n_a написа:
themask написа:
В продавалника се появяват
20 лева бройката ли веееее

Тия не са си сменяли дограмата май, и им е духало зимъска майкоооо ебахти цената :shock:

Уговорил съм нещо като 6 лева бройката , дано стане :goodman:
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9

Тема "Лепене на гнайс" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: