Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
nikolaiiand - напреднал
Здравейте , искам да излея " плоча " - 10 см. на къща която е гредоред. Искам да я направа от олекотен бетон с керамзит или най вероятно перлит в бетона , някой можели да ми каже съотношението на материалите за този тип бетон ? и теглото на куб. м. , с кое е по добре да се направи от двете ? и някакви препоръки . Плочата стъпва върху доста здрава основа от "дюшаме" 4 см . наковано за гредите .
Благодаря
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Върху гредореда ли ще лееш? Няма да ти кажа пък!
rendo - специалист
Искам аз да ти задам един въпрос който е отговор на твоя и от моя въпрос ще разбереш защо n_a не ти казва ....

да не би да искаш да лееш плоча защото са се отслабили гредите и скърца и мърда и искаш да използваш текущите греди и дюшеме за готов кофраж ....
И като я налееш тази плоча за какво ще се държи на вече и без това разхлабените греди ли ?


и като драснем чератата ще утрепеш и себе си и комшиите отдолу

А сега да видим разбра ли що n_a не ти казва
nikolaiiand - напреднал
М да , нека вкараме малко пояснения.Къщата е стара 1925г. стъпва на каменен зид 60 см. Зида е подсилен отвън с бетон до едно ниво , стените на долният етаж са заменени с стени от газобетон както се вижда , в/у газобетона и зида на вторият етаж е излят стъбилно арниран бетонен пояс - вижда се на снимките , пояса хваща гредите и стъпва в/у газобетона , също така навлиза и на около 30 см в зида . целта беше да се стегне къщата , като от нея се запазят само гредите - които са много здрави и стабилни , не се клатят , посредата има комин който с стечение на времето е слегнал къщата в центъка й с разлика от 15 см. от ъглите и , и това се вижда , за да се държи конина , който е доста тежък , под него са пуснати две наистина здрави бетонени колони 1м * 30 см. междо койтоо ще влвзе камината. Целта на двете колони също така е и да нисят евентоалната плоча в центъра. Стените на горният етаж ще са също от газобетон зад гредите. Мислил съм плочата да е дебела около 10 см за да се изравни нивото на вторият етаж , 10 см * 45 м2 - 4.5м3 * 900 кг. - олекотен бетон --- 4 тона. Като знам колко тръст изхвърлих от пода --3 тона , мисля че няма да има проблем. Затова питам и за съотнощението и теглото на този "олекотен бетон" за да се консълтирам и преценя. На вторият етаж ще има баня и WC. + две спални.

Прикачен файл

DSC_0081.jpg
DSC_0081.jpg (123.16 KиБ) Видяна 11887 пъти
nikolaiiand - напреднал
къща 2

Прикачен файл

DSC_0082.jpg
DSC_0082.jpg (126.75 KиБ) Видяна 11886 пъти
nikolaiiand - напреднал
къща 2

Прикачен файл

DSC_0084.jpg
DSC_0084.jpg (77.22 KиБ) Видяна 11880 пъти
Последна промяна от nikolaiiand на чет май 08, 2008 7:37 pm, променено общо 1 път.
nikolaiiand - напреднал
къща 3

Прикачен файл

DSC_0083.jpg
DSC_0083.jpg (82.62 KиБ) Видяна 11883 пъти
nikolaiiand - напреднал
къща 5

Прикачен файл

DSC_0085.jpg
DSC_0085.jpg (138.13 KиБ) Видяна 11879 пъти
nikolaiiand - напреднал
къща 6

Прикачен файл

DSC_0094.jpg
DSC_0094.jpg (105.23 KиБ) Видяна 11876 пъти

Тема "Лек бетон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: