Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Здравейте. Скоро ни предстой строеж на къща и в момента с мъжът ми сме в голяма чуденка
:? - да строим ли с тези новите тухли Porotherm? Правели ги отскоро в Луковит. Моля Ви кажете си мнението. Обсъждали сме и вариант с гръцки тухли, но ни наплашиха, че не ставали един пирон да забиеш в тях. Дано въпросът ми не ви звучи твърде неуко :cool:
pipbel - майстор
Смело напред с Поротерм-а. Моята е с такива.Доволен съм.
Бих ви препоръчал тези с 38 см дебелина. Няма да имате нужда от топлоизолация после.
pipbel, благодаря ти за отговора, а можеш ли да ми кажеш вътрешните стени с кой размер porotherm ги направи? Благодаря ти :yawinkle:
pipbel - майстор
Външните с Поротерм МР 25см ( ама ако почвах сега щяха да са 38 см, послушайте ме,няма да сгрешите, но трябва да се предвидят в проекта още)

Вътрешните стени - всички с Поротерм 11.5 см NF.
pipbel благодаря ти за отговорите, а защо трябава да се предвидят още в проекта. После изменения не могат ли да се правят :?:
PIP - майстор
Аз в момента строя с поротерм, и до момента нямам забележки с изключение, че тук при нас нямат половинки и се налага да се режат. И дококолкото чувам от майсторите ходело повече вар с тях, но не е болка за умиране, а и става по-здраво.
А като цена може ли някой да каже как излиза спрямо тухлата?
PIP написа:
Аз в момента строя с поротерм, и до момента нямам забележки с изключение, че тук при нас нямат половинки и се налага да се режат. И дококолкото чувам от майсторите ходело повече вар с тях, но не е болка за умиране, а и става по-здраво.
PIP имам два въпроса - чувала съм, че стройтелството с Porotherm води дори до съкращаване на разхода за другите материали и много трудно ли се режат. Дано не звучи твърде объркано (но нали съм си блондинка, както казва мъжът ми :lol:
pipbel - майстор
Няма нужда от рязане. Най-лесно е да се прибавят единички за да стане "зидарската превръзка".
Цената на Поротерма - малко по- скъпо е отколкото ако строиш с четворки и същото като стойност ако строиш с единички.
Вижте и на сайта на Винебергер.

Ако ползвате 38см Поротерм трябва да си е предвидено в проекта,защото стените се удебеляват с 13 см от всяка страна и се намалява чистата жилищна площ.
Ако това не ви бърка и имате издаден ве4е и одобрен проект - карайте с 38см.

Прикачен файл

SS852445.jpg
SS852445.jpg (76.94 KиБ) Видяна 13886 пъти

Прикачен файл

SS852449.jpg
SS852449.jpg (109.8 KиБ) Видяна 13886 пъти

Прикачен файл

Ka6tata.jpg
Ka6tata.jpg (123.69 KиБ) Видяна 13886 пъти
pipbel благодаря ти. Страхотен си =D>

Тема "Къща с Porotherm" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: