Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
W123 - специалист
И каква е икономията при цена на торба Мурексин 6,70лв?Ако вземеш лепило на 12 лева да го смесваш с цимент,ама като му нарушиш състава и характеристиките се получава по-клапаво и от това за 6,70лв и се обезмисля да го купуваш въобще?!
Savov - специалист
Не съм виждал толкова евтино лепило. Ще потърся.
W123 - специалист
Savov написа:
...Ще потърся.
В Щром.
rusev - специалист
Мурексин има в Практикер за около 7лв. торба от 25кг. Лепилото е добро само дето е с малко по-едър пясък в състава.
prascho - майстор
Не получих отговор дали ватата е обхваната с найлон?? Поздравления за двойната напречна конструкция.
8180 - майстор
Savov написа:
Обща дебелина - 30 см вата. Това всъщност е проекта ми за пасивна къща.
Колега, без да се отвличаш от облицовката на комина, би ли ни запознал с къщата си или дай линк, ако си го правил, че търсачкато не "обажда".
Savov - специалист
Обещавам в скоро време да кача снимки, от които да се вижда докъде съм стигнал.
8180 - майстор
:)
Ако може и по-старите етапи.
Petyr - специалист
prascho написа:
Не получих отговор дали ватата е обхваната с найлон?? Поздравления за двойната напречна конструкция.
Наистина, ватата от вън не трябва да се "запечатва" с найлон. Сложи паропропускливо фолио за покрив. Найлон или друга пароизолация трябва да сложиш от вътре.

Ако оставиш найлона от вън, то проникналата влага няма да може да излезе, ще имаш конденз, и ватата ще се скапе...
Savov - специалист
Това с паро- и водопропускливостта е дълга тема. Мисля си, че съм съм открил най-евтиния вариант - дебел найлон, който покрива само долните 3/4 от стената. Тоест, оставям непокрито пространство под стрехите, където не може да вали. Така има място, от където да излиза евентуално проникналата влага.

Тема "Икономия на лепило при лепене на камък?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: