Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Ремонтирам 1-вия етаж от тухлена къща с гредоред на два етажа.
Тухлите са "домашно" печени и е зидано с кал!
Гредоредът е навсякъде - в стените, в пода и в тавана!
Вътрешните стени са с плет!
Старата вътрешна мазилка е 80% кал със слама + 20% доста "постен" хоросан, отгоре. Напукана е по всички колони/попове и греди, а на места подпухнала. Искам да я махна и да измажа наново, но...
Въпроса ми е как да направя мазилката, така че да не се напука пак?
Иска ми се да обърнете внимание по-специално на един "странен" (за мен), но с потенциал (според майсторите ми) метод. А именно: с пана от армираща мрежа като тези http://depronvarna.com/armirashtamreja.php , с които щели да изправят стените и да ги измажат със "силен" разтвор.
Необходимо ми е да чуя и други мнения за плюсовете и минусите на този начин и дали ми решава проблема. Много ми е чудно как ще ги захванат за стената, при положение че е зидано с кал и доста от тухлите се клатят (особено тези до дървенията) и дали няма да вземе да се откърти някога и да ме смаже, понеже явно ще е доста по-дебела и тежка от обичайното - колко ли трябва да е дебела?
Ще се радвам да чуя разсъждения в тази посока и по възможност да спорелите подобен опит.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
В зависимост какво искате като краен резултат - събаряте и строите нова къща или си измазвате с киреч. Смесвате ли техники винаги ще има напуквания и отделяне на слоевете. Несъвместимост на материалите. Различно действие според атмосферни условия.
tokuro40 - специалист
според мен по-добре си сложи гипскартон, по-добре ще е :wink: :lol:
pipbel - майстор
Tokuro, не четеш ли ?
Как ще ги захванеш стабилно тия профили за ГК ?

shipka - дай някоя снимка по възможност, та да се ориентират майсторите тука по добре.

Тема "Въпрос за вътрешна мазилка в къща с гредоред" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: