• 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Hoвoceлckи - майстор
p.v.x написа:
Няма ли да ти липса , каминката с огънчето , и с жена ти (и тъщата :wink: ), да си пийвате кротко ракийка с трушийка пред нея.
preslav - майстор
p.v.x написа:
Браво.
Сега остана да измажеш и дясната страна , и си готов.
И въпросния климатик се вижда.
Я кажи сега.
Няма ли да ти липса , каминката с огънчето , и с жена ти , да си пийвате кротко ракийка с трушийка пред нея.
Въпросният климатик не е въпросния, това е един "Беларус" с име "Електролукс" - пълен трактор, но сакнтийката те принуждава да правиш глупости, сега тествам "Тошиба", но не това е целта на постовете ми. В тази тема търсих информация за това какви керемиди да използвам и се оказа, че за металните почти нищо не е писано - именно за това се опитвам да съм полезен на следващите питащи, а не за да се фукам. Зад климатичето се вижда част от боклуците, които се свалиха от покрива - подарявам ги с едно условие, който ги иска да дойде да си ги пренесе, да си ги натовари и отнесе със здраве. Смятахме ги с майсторите, заедно с калта свалихме около 5 тона от покрива, а новото покритие е 300-400 килограма заедно с винтовете.
За каминката нямам нищо против, но това вече го обсъждахме в друга тема - за кеф ДА, за основно отопление НЕ. Не е въпросът само в по-евтиното, имам доста приятели с камини, прекрасно е, но не се отчита и въпроса, че година през година мажат отново стаите си.
А Новоселски е много прав, ако каминката върви комплект с тъщата мерсито ще е още по-голямо.
jess777 - помощник
не ви трябват керемиди, хора - направете си зелен покрив! аххах :-D като този http://metalen.bg/index.php?route=journ ... post_id=76 само дето изисква три пъти повече работа, но това е друг въпрос.. :-D
Здравейте, си терес четох темата, особено за пясъчно полимерните, посетих къщи с такива и ми харесаха, но бяха сравнително нови.Видях че тука има постове от зората на тези керемиди.Молбата ми е към ползвателите на Пясъчно полимерните керемиди да споделят мнение и снимки, вече след 10 г. Експлоатация на студ и слънце. Ако все още посещават темата. Благодаря много
stanetzz - специалист
Здравей,
пускам няколко актуални снимки на полимер-пясъчни керемиди,монтирани 2009 година. За сравнение съм поставил една чисто нова от същата партида, която не е монтирана никога, и е съхранявана на тъмно.
Вижда се промяната за 9 години не само в цвета, но и в повърхността- изглежда, сякаш повърхностния слой е "отмит", и са се показали песъчинки. Снимките са на керемиди от южния скат, на северния не е толкова изразено. Цвета е поизбелял, и в момента е по-близък до цвета на обикновени керамични керемиди.
Производство са на Стройком-2001.


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Изключителни благодарности за отговора и снимковия материал. А това избеляване би ли довело до някакви последствия. Например за здравината, или други неща. На теория 50 години гаранция, а практиката в друга..... ☺
Petyaaa - напреднал
Здравейте, нямам актуална снимка от нашите керемиди, но всичко е наред.
Единствената забележка е, че майсторите през 2011-та са ги ковали с къси пирони, че и само по 1 на керемида, да спестят и някои бяха хвръкнали от ветровете по двора. Нищо им няма, заковахме ги с по-дълги и здрави пирони.
donnna - специалист
Искам мнение по въпроса - вариант на покрив - греди, дъски 25 мм плътни, паропропускливо фолио, метални керемиди - т.е. без двойната скара - за и против???
Казвам защо питам.... Имам един навес за колата - само навес без стени - ЛТ ламарина върху кухи метални кутии за ребра - пак има страхотен конденз отдолу на ламарината - та не мога да си обясня как двойната скара премахва конденза....
Svetoslavoff1 - майстор
Двойната скара сама по себе си не премахва конденза. Но като елемент от система спомага за свободното движение на въздух от стрехата към билото. С това се намалява темп разлика и от там и конденза.
Освен това тя е скелета за фолиото, по което се стича конденза за отвеждане навън.
VLADO66 - майстор
Двойната скара позволява на конденза да се оттече.
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17

Тема "Керемиди" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: