• 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
p.v.x - майстор
preslav написа:
Не разбрах само какво толкова се шокирате от топлоизолацията - какви по-големи замазани лайна съм виждал.
Може би заради това , тези , не ти правят впечатление.



Имай в предвид , че при направа на покривната конструкция , дървения материал трябва да е качествен - сух.
Със метални керемиди се постига добра визия.
Но тя може да се компрометира , при използване на влажен материал.
Най лошото е , че това ще го видиш при свършен факт , след една година.
Дано си се съобразил с този важен аспект.
preslav - майстор
p.v.x написа:
preslav написа:
Не разбрах само какво толкова се шокирате от топлоизолацията - какви по-големи замазани лайна съм виждал.
Може би заради това , тези , не ти правят впечатление.



Имай в предвид , че при направа на покривната конструкция , дървения материал трябва да е качествен - сух.
Със метални керемиди се постига добра визия.
Но тя може да се компрометира , при използване на влажен материал.
Най лошото е , че това ще го видиш при свършен факт , след една година.
Дано си се съобразил с този важен аспект.
Съжалявам, но точно с този аспект не съм се съобразил - на мен сух материал нищо не ми говори и за това се доверих на профита, ама май и те като мен разбират от всичко друго, но не и от работата си!
Ще докладвам догодина дали нацакването е пълно или са ме таковали само отзад.
p.v.x - майстор
Финишното покритие , ако са метални керемиди , е хубаво да се положи паро-пропусклива мембрана , между дъсчената обшивка , и самите метални листи.
Предполагам , реда за полагане го знаеш , но да споделя.
Покривна конструкция , дъсчена обшивка , паро-пропусклива мембрана , двойна скара , метални керемиди , плюс вентилиращи керемиди.
krismarg - специалист
"Сините дъски" са почернели мокри дъски от плесен. След като са вече на покрива се взимат мерки да изсъхнат. Отдолу се вентилира дълго време, после се слага паропреграда да не поемат влага от помещението. Аз ги измитам от стърготините и ги минавам с бохемит и от двете страни да уморя гъбите.
preslav - майстор
Благодаря и на двама ви, снимам всеки етап и до сега всичко, което сте казали се е изпълнило в пълен обем. Ще приложа снимки, но няма да е днес, че се очаква в днешния ден да резнем лентата.

Прикачен файл

IMG_1218 re.jpg Някъде отдолу има и мрежа против насекоми, но не я снимах.

Прикачен файл

IMG_1214 re.jpg Началото на края.

Прикачен файл

IMG_1202 re.jpg И тези са от сините.

Прикачен файл

IMG_1186 re.jpg Ето ги сините дъски.
p.v.x - майстор
Добре става.


пп.Челните дъски ?
preslav - майстор
p.v.x написа:
Добре става.


пп.Челните дъски ?
Давай по-конкретно с въпросите - предложиха ми да облекат челни дъски и фронтони с ламарина, но аз не пожелах. Имам си две леви ръце, ще се пнапъна по някое време, ще шлайфам, ще лакирам и т.н. Сега смяната на покрива е аварийна ситуация, гъделите ще останат за друг път.
Последна промяна от preslav на нед окт 30, 2016 5:28 am, променено общо 1 път.
p.v.x - майстор
preslav написа:
Сега смяната на покрива е аварийна ситуация, гъделите ще останат за друг път.
Важното е , че го имаш в предвид.
preslav - майстор
Мисля, че приключих с покрива за тази година - сега чакам само дъжд, че да проверя приспивно ли тропат капките. Ама и майсторите се оказаха едни неразбрани, казвам им стига сте ги слагали тези ламарини, дайте някакво найлонче там, черна хартийка - те не, за седмица и 2 часа опраскаха всичко.

Прикачен файл

IMG_1228 re.jpg В предишните ми постове се вижда от къде се е тръгнало.

Прикачен файл

IMG_1225 re.jpg
p.v.x - майстор
Браво.
Сега остана да измажеш и дясната страна , и си готов.
И въпросния климатик се вижда.
Я кажи сега.
Няма ли да ти липса , каминката с огънчето , и с жена ти , да си пийвате кротко ракийка с трушийка пред нея.
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17

Тема "Керемиди" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: