• 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
preslav - майстор
Започна се и моята сага по подмяна на старото покривно покритие. За сега се очаква да се вместим в около 100-110 лв./кв.м. като това включва демонтаж на старите цигли, подмяна на няколко квадрата изгнила дървения доставка и монтаж на новата система. Интересува ме дали съм се набутал - ако някой е минал по тази пътека нека сподели какво му е излязло всичко и какви керемиди е ползвал. При мен монтажът ще е изцяло сух защото никак не ми харесва идеята през 2-3 години да се хендря и да подмазвам капаци.
Благодаря!
p.v.x - майстор
preslav написа:
....доставка и монтаж на новата система. Интересува ме дали съм се набутал - ако някой е минал по тази пътека нека сподели какво му е излязло всичко и какви керемиди е ползвал.

Ще следя с интерес , развитието на процеса , по подмяна или от-ремонтиране на покривното ти покритие.
Убедил съм се , че си перфекционист човек , и държиш да изпипваш детайлите.
Това мое впечатление е изградено естествено от тук , във Форума.
Дано да не греша.

Сега би ли разяснил по обстойно , какво имаш в предвид с това - Нова система.
preslav - майстор
p.v.x написа:
preslav написа:
....доставка и монтаж на новата система. Интересува ме дали съм се набутал - ако някой е минал по тази пътека нека сподели какво му е излязло всичко и какви керемиди е ползвал.

Ще следя с интерес , развитието на процеса , по подмяна или от-ремонтиране на покривното ти покритие.
Убедил съм се , че си перфекционист човек , и държиш да изпипваш детайлите.
Това мое впечатление е изградено естествено от тук , във Форума.
Дано да не греша.

Сега би ли разяснил по обстойно , какво имаш в предвид с това - Нова система.
Съжалявам - изписах цял ферман и в крайна сметка някой реши, че сесията ми е закрита. Ще пиша пак. За сега ще кажа, че "новата система" за мен е нов покрив, сама по себе си ситемата не е нова.
Наистина съжалявам защото се опитвам да съм полезен на хората, които търсят решение на сходни с моите проблеми. Не ми се случва за първи път, пишеш, пишеш и когато решиш да публикуваш ти искат отново да се регистрираш – всичко, което си написал отива в канала и ако си тъп и упорит (като мен) почваш отначало, ама никога не е същото. Та благодарих ти за оценката, но не се съгласих с нея – не съм чак такъв перфекционист, опитвам се, но не винаги се получава. Обясних от къде съм тръгнал – НУЛА познания за топлоизолации, но те вече са факт, никакво понятие за помийни ями и пречиствателни станции, но станцията работи вече 3 години без проблеми, никога не съм се сблъсквал с проблема покрив, но покрай другите проблеми се научих да чета, да търся целенасочено, да отсявам, да предлагам (защото решенията взима друг). Изказвам първо съображенията си, а после казвам какво е решението ми. Бетонни, керамични, полимер-пясъчни, битумни, тенекиени керемиди и всякакви техни производни – кое??? Стар покрив, строен в недоимък, пестено от всичко. Дилема – тотална смяна на покривната конструкция, кърпеж или...??? Варианти – забравяме за бетон и керамика, битумните не са ми по сърце (виждам ги колко пъти са подлепвани за 3-5 години), за ондулин изобщо коментара е излишен (не покривам краварник), останаха полимер-пясъчни и тенекиени керемиди. Нека да оставя малко място и за дискусия защо се спрях точно на тенекето, но това е моят избор. След като всичко приключи ще кажа и подробности, но до сега всичко върви по план – оферта в рамките на няколко дни, авансово плащане, доставка след десетина дни (доставката включва всичко необходимо до най-малкия детайл, а не да събираш парче-бочук), следва изпълнение, снимки и коментари.
krismarg - специалист
Играя го в момента този филм. Съхне пояса. На ме ми взимат 25лв/м2 за труд. Материалите сам си ги пазаря и доставям. Греди, ребра купувани март, наредени на сянка да съхнат. Накрая ще сметна тотала, но едва ли ще е повече от 60лв/м2. Керемидите македонски Младост.
preslav - майстор
Реших да почна по етапи със снимките, но не препоръчвам да гледат онези, на които им са слаби сърцата!

Прикачен файл

IMG_1180 re.jpg Старт от самото начало.

Прикачен файл

IMG_1175 re.jpg Малко повече подробности, които май преляха чашата.

Прикачен файл

IMG_1174 re.jpg Оказа се, че и дъски няма.

Прикачен файл

IMG_1173 re.jpg Първата изненада - гредата я няма.

Прикачен файл

IMG_1162 re.jpg Един прекрасен покрив, който майсторите разрушиха.
krismarg - специалист
Дано да не са същите майстори дето са слагали изолацията.
p.v.x - майстор
Този покрив има ли 60 кв.м.
Чак пък слаби сърца.
Със тази системаhttp://www1.onduline.com/bg/bg-ondusteel ни направиха нашия покрив , точно в този ценови диапазон(100-110лв.).
Във форума има снимки на въпросния покрив.

пп.Изолацията без коментар.Извън темата е.
preslav - майстор
p.v.x написа:
Този покрив има ли 60 кв.м.
Чак пък слаби сърца.
Със тази системаhttp://www1.onduline.com/bg/bg-ondusteel ни направиха нашия покрив , точно в този ценови диапазон(100-110лв.).
Във форума има снимки на въпросния покрив.

пп.Изолацията без коментар.Извън темата е.
Нямам претенции да съм много умен, ама и толкова прост ли съм, че когато търсих информация за металните керемиди попаднах само на 2-3 пестеливи мнения, а вероятно сега ще бъда залят с изказвания. Времето ще покаже дали съм направил правилния избор, но когато работата приключи ще приложа снимки и ще споделя отзиви за майсторите.
Не разбрах само какво толкова се шокирате от топлоизолацията - какви по-големи замазани лайна съм виждал.
Hoвoceлckи - майстор
preslav написа:
когато търсих информация за металните керемиди попаднах само на 2-3 пестеливи мнения,
Не ти се е отваряла тази страница? цъкни
---------------------
preslav написа:
Съжалявам - изписах цял ферман и в крайна сметка някой реши, че сесията ми е закрита. Ще пиша пак.
Никой лично не ти прави сечено. При мен се получава, когато пиша от телефона. Постоянно ме изхвърля и ме запраща да се логвам през новия интерфейс. Спасявам се като превантивно копна целия текст, миг преди да цъкна на "изпрати" :idea:
----------------
Ще ползвам снимката да попитам професионалните дърводелци какво им е мнението за синеещите се дъски?
Изображение
---------------------
А това нещо е много опасно!
Прикачен файл:
диск за дърво на флекс.jpg
диск за дърво на флекс.jpg (28.75 KиБ) Видяна 1863 пъти
preslav - майстор
Да знам, че никой не ми прави специално сечено, просто има някакъв бъг в software-то и то от години. И аз започнах да с езастраховам с копване, ама нали съм на преклонна възраст и забравям.
За онова опасното нещо и аз предупредих, но както виждаш не ми обърнаха особено внимание, а не е като да нямат други инструменти, но табиет. Дъските са друга тема, избирани са от професионалист, че на всичкото отгоре (когато трябваше да се вземат още) ми препоръча мястото, от което да си купя още по-голям боклук, ама то в БГ ако не се набутваме един друг нещата не са си по местата. Иначе не мога да кажа лоша дума за монтажниците, работят съвестно (според моите разбирания), не се побутват и не се чудят кое как - ще покажа и крайния резултат. И сега имам снимки на етапите, но са твърде големи и нямам време да ги обработвам.
Последна промяна от preslav на съб окт 29, 2016 7:49 am, променено общо 1 път.
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17

Тема "Керемиди" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: