• 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 17
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
4efo - напреднал
Здравей колега

Добре изглежда направата на покрива в това число и полимерните керемиди!

Тъй като този тип полимерни керемиди имат само един зъб на застъпване, при теб има ли някакви отрицателни явления, като теч?

Надявам се всичко да е наред!

Успех!
Petyaaa - напреднал
Здравей,
Още не сме ходили натам, че в тази люта зима беше страшно :) Но човекът, който се грижи за къщата каза, че никакви проблеми не е имало, въпреки големия сняг.
ROBOT - напреднал
ще ми се да съживя темата ... особенно за полимерните керемиди. Оба4е гледам че нямат троиници или четворници или крайни ??? Как се процедира тогава???
egomen66 - майстор
Така и така е живнала темата , да попитам и аз.. #-o Какво ви е мнението за този вид метални керемиди ? :prayer: http://www1.onduline.com/bg/bg-ondusteel
egomen66 - майстор
ROBOT написа:
ще ми се да съживя темата ... особенно за полимерните керемиди. Оба4е гледам че нямат троиници или четворници или крайни ??? Как се процедира тогава???
:arrow: http://olx.bg/ad/prodazhba-na-polimerni ... 2eqUw.html :arrow: http://vedernik.com/keremidi :arrow: http://www.tzarevetz.com/products_polim ... emidi.html

Прикачен файл

Hidroizolatsia skaten pokriv.gif
Hidroizolatsia skaten pokriv.gif (84.98 KиБ) Видяна 1902 пъти
lov - майстор
Да ползвам темата. Предложете вариант в стила направи си сам на тези преградните мрежи за птици. Че те от неръждавейка да бяха за нещо друго щяха да са по евтини. Имам чуството че те зарибяват с цената на циглата а после ти късат главата с аксесуарите и допълнителните елементи.
Christo - майстор
Цигличките ги правят тук. Изпилили са заплатите, каквото може от материалите да не се сложи, не са го сложили, други неща са заменили с по-евтинко, и цената са я докарали. Няма читав надзор за спазване на норми и стандарти, разграден двор! Пък аксесоарите са ги доставили от Австрия или Германия и не е могло ментата да стане..... Не съм сто процента сигурен, но така си мисля. Факт е, че страшно много стоки, произведени за Ориента, нямат нищо общо с качеството за Европа- строителни смеси, лепила, електро домакински уреди и т.н. Правихме ремонт на една плевня на мой приятел. Подменихме стари български цигли тип "Марсилски" с тези на Брамак. След няколко години, като се натрупа прах по циглите, покривът прокапа, защото в горния си край циглата е абсолютно гладка и няма какво да спре водата да се върне няколко сантиметра назад, освен наклона. И от страни каналите не са дълбоки и пак се разчита на малък наклон. Бих посъветвал който все пак се спре на тези цигли да направи покрива по-стръмен и да застъпва редовете повечко. При Тондаха, поне при класическите форми на циглите този проблем го няма. Има си дълбоки двойни канали и отстрани и отгоре. И друго: може да е случайно, но от Македония до Троян нямаше счупени цигли, пък от Силистра пак до Троян работата не беше същата..
mimilisa - специалист
Можете ли да ми препоръчате качествени цигли за нов покрив, които и след 10 години ще мога да намеря като модел на пазара.
Скоро подменяхме счупени цигли на една къща и майстора искаше точен брой канали, които малко със зор открихме.
Брамак и Тондах не мога да си ги позволя.
VLADO66 - майстор
lov написа:
Да ползвам темата. Предложете вариант в стила направи си сам на тези преградните мрежи за птици. Че те от неръждавейка да бяха за нещо друго щяха да са по евтини. Имам чуството че те зарибяват с цената на циглата а после ти късат главата с аксесуарите и допълнителните елементи.
При почти,ако не всички производители е така.
ivouz - специалист
lov написа:
Да ползвам темата. Предложете вариант в стила направи си сам на тези преградните мрежи за птици. Че те от неръждавейка да бяха за нещо друго щяха да са по евтини. Имам чуството че те зарибяват с цената на циглата а после ти късат главата с аксесуарите и допълнителните елементи.
Лов виж какво ми хрумна:
Тия ъгълчета металните с мрежичката за топло изолация ако се съберат да стане като шина няма ли да свършат работа!
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 17

Тема "Керемиди" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: