Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Здравейте на всички!
Предстои ми постройка на долепен до къщата ми гараж, като общата дължина ще е 10м (8м- долепени, 2м ще има изнесени напред) и широк 3.5м
Ще използвам тухли и бетонови колони. Понеже нямам никакъв опит с покриви и като цяло с дървени конструкции не знам какви размери греди и дъски трябва да използвам. Мисля покривът да е едоскатен и с метални керемиди.
Представям си го така:
Две квадратни греди (едната по дължината на зида, а другата захваната по дължината на къщата), но с какви размери?
Върху тях ще лягат правоъгълни греди, но отново не знам с какви размери и през какво разстояние.
Върху тях мисля да положа мушама(има ли смисъл според вас)?
И над мушамата перпендикулярно разположени летви (пак не знам с какви размери и на какви разстояния трябва да са).
След това вече са металните керемиди.
Правилно ли го замислям или пропускам нещо и с какви размери трябва да са гредите и дъските?
Благодаря предварително!
PIP - майстор
Миналата година правих подобен покрив между гаража и нов дувар. Моя е с размер 9.5х2.8м светли размери. Аз ползвах битумни рула, гредите ги поръчах 15х7см, като ползвах същия размер и за столиците. При теб светлия отвор е малко повече, така че може да вдигнеш размера малко на 16х7, но след като столиците ще ти излизат два метра или ще трябва да сложиш попове или да ползваш по сериозни столици – не ползвай квадрати, поне 20х8, ако няма да подпираш. Върху гредите аз слагам дървена ламперия и в моя случай с воалита 12мм осб върху ламперията за изравняване. За ламаринените керемиди друг да каже, защото не им знам размерите, но е желателно да направиш двойна скара.

Тема "Покрив за гараж" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: