• 1
  • 2
Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
marieta_zh - помощник
Здравеите отново. Решила съм да ударя един латекс на апартамента, така че и момента е подходчщ да направя и малко подобрения. Много се запалих по окачените тавани, откакто ви чета. Имам една идейка ( знам че схемите, които ще пусна са под всякаква критика, но аз толкова си мога ):) Искам само малка част от тавана да ми е с луминисценти и лунички. Няма и половината таван. Събирах си снимчици от тук, и сега ще ви покажа. Но - имам и друг проблем - блока ми е ЕПК и стените са ни като хартиени. Аз съседите не ги чувам, но на мен те ( милите :x ) ми пратиха полиция, защото гледам телевизия. И полицайте се посмяха, но това е факт. Е, стига за съседите ми, проблема е,че ми се иска да шумоизолирам стената към тях. Стената е 550см на 260см. Искам евтина изолация, не скъпа, аз не вдигам много шум, а пък и те да си правят сметката и да си изолират ако пак им е шумно. Стените и тавана са ми латекс. Колко горе долу може да ми струва това?
Относно окачения таван - сега ще ви покажа какво ми се иска, съжалявам, ако използвам снимките на някой, просто това ми хареса;)

Прикачен файл

тавана.jpg
това е хола и ъгъла над дивана ,кадето искам таван
тавана.jpg (45.27 KиБ) Видяна 14128 пъти

Прикачен файл

shema.JPG
схема (?!?) и размери
shema.JPG (21.44 KиБ) Видяна 14128 пъти

Прикачен файл

Picture 054-new paint.JPG
горе-долу така
Picture 054-new paint.JPG (56.97 KиБ) Видяна 14128 пъти

Прикачен файл

Picture 054-new paintgadno.JPG
и така
Picture 054-new paintgadno.JPG (57.38 KиБ) Видяна 14128 пъти

Прикачен файл

пример2.jpg
пример
пример2.jpg (5.25 KиБ) Видяна 14128 пъти
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
marieta_zh! По страхотен начин питаш, браво! Късмет и успех!
masterval - майстор
"Искам евтина изолация, не скъпа, аз не вдигам много шум, а пък и те да си правят сметката и да си изолират ако пак им е шумно. Стените и тавана са ми латекс. Колко горе долу може да ми струва това? "
като предварително мнение за цената на звукоизолация с мин.вата и гипсокартон - около 600-650 лв за работа с материалите (купуване и качване) и отделно шпакловка и боядисване.
По-евтин е вариантът със стиропор, но сигурно нямаш предвид такава изолация?
marieta_zh - помощник
Благодаря, n_a ( за жена не питам зле :wink: )
masterval , мерси за отговора, а какъв е варианта със стиропор? И има ли някаква шумоизолация, след която да не ми трябва шпакловка наново ( искам пак да си ми е латекс отгоре,а и малко ме хваща яд - имам си много хубава шпакловка сега :evil: Егати и златните съседи ще ми излезнат ) ?
Също така - колко може горе-долу да ми струват окачените тавани ( от тях надолу искам пак гипсокартон, който да е като рафтчета за телефон...и т.н , както съм го "нарисувала" на снимките горе ). И - позволено ли е тук да питам някой може ли да препоръча майстори?
:greatgrin:
prascho - майстор
Направи го с вата, стиропорът няма звукоизолационни свойства.
stokie - специалист
prascho написа:
Направи го с вата, стиропорът няма звукоизолационни свойства.
от къде ти е тази информация че няма?
аз пък казвам че има
marieta_zh - помощник
А какво мислите за това, да го направя с гипсокартон? Без вата, само гипсокартон? Шумоизолира ли гипсокартона?
masterval - майстор
Най-добре е да си намериш читав майстор и да го питаш него за цените. Още повече, че идеите започват да идват като кренвиршите - теглиш един, а се навървят още.
Най-качествено, според мен, е както го мисли Прасчо, трябват ти 20 м² вата, гипсокартонът ще спести шпакловката :wink:
Ако се налепи стиропор пък ще възникнат въпросите "Защо всичко ми мухлясва?"
marieta_zh - помощник
Аиде - ремонта почна, момчетата влезнаха днес :)Ще пусна снимки по-нататък :) Стената я ватират :) Мерси на всички много-много! Черпя ви с една рецептичка за картофи с бира в Готварство съм я пуснала :)
marieta_zh - помощник
Готово и завършено отдавна, просто не ми остана време да кача снимки. ето малко от ремонта, и от готовото, надявам се да ви харесва, на мен ми е любимо и още не мога да му се нарадвам :razz:

Прикачен файл

1.jpg
ремонта - страшен хаус
1.jpg (17.89 KиБ) Видяна 12418 пъти

Прикачен файл

2.jpg
2.jpg (19.68 KиБ) Видяна 12418 пъти

Прикачен файл

3.jpg
3.jpg (23.3 KиБ) Видяна 12418 пъти

Прикачен файл

4.jpg
4.jpg (25.54 KиБ) Видяна 12418 пъти

Прикачен файл

5.jpg
5.jpg (26.63 KиБ) Видяна 12418 пъти
  • 1
  • 2

Тема "Окачен таван и звукоизолация на стена" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: