Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
leonardo_vd - модератор
tottenham написа:
Leonardo, би ли споделил нещо за недостатъците на растерния таван? Мисля да си монтирам такъв във банята, хем да има видимост и лесен достъп до тавана в случай на теч, влага ..
Ами като цяло растера на МЕН не ми харесва за бана, защото повечето бани са тесни и винаги има парчета, които стоят грозно. Единствения пошкачествен който съм монтирал до сега е Termofon внасят го Нитера и е продукт на AMF
tedi1 - специалист
RGRG написа:
dido написа:
е аз несам натова мнение.аз съм за пласмасов хунтар,нима пластмасата не е вечна и то на закрито.ето в мойта баня сам с пласт масов хунтур и сам много доволен лесно се слага и се подържа а и цената му е доста ефтина.
Били казал колко е цената на кв.м. на такъв тип таван!
Ако някой друг знае приблизителни цени моля да сподели!
Изчетох цялата тема с всички подробности, за да видя все пак цените на този вид таван, но уви.. Нека да каже някой все пак за цените. Защото и на мен ми харесва, ако ще да е грозно за хората с титли, пък нали аз ще влизам всеки ден в банята, няма да пускам хора с титли.
leonardo_vd - модератор
Tука хора с титли няма.
цената е 35лв. за квадратен метър.
tihogr - специалист
да наистина термофона е подходящ за баня паната се предлагат и в различни цветове, за обикновен растер въобще не говоря, но ще кажа и аз че растерите не ги харесвам за баня, пък било то и за заведение, където се пуши много се скапват паната. Специално за баня Хънтър или зелен картон бих предпочел.
leonardo_vd - модератор
tihogr написа:
да наистина термофона е подходящ за баня паната се предлагат и в различни цветове, за обикновен растер въобще не говоря, но ще кажа и аз че растерите не ги харесвам за баня, пък било то и за заведение, където се пуши много се скапват паната. Специално за баня Хънтър или зелен картон бих предпочел.
Зависи и растера какъв е, ако е от 6лв. квадратен метър много ясно че ще пожълтее.
Я отиди във ВИП кафето да видиш дали е пожълтял.
Levee - специалист
Скоро попаднах на този форум и чета в несвяст! Преди 2 години се заех с приключението да си построя къща. Колко нещо ми мина през главата...мога тритомник да напиша.
"Майстори" направиха грубия строеж на къщата. Не че съм от хората, които слагат всички под общ знаменател, ама моя кофти опит си казва думата....Сега се моля да не друсне някое заметресение, че тия "майстори" са си оставили "златните" ръчички. Няма две успоредни стени в цялата къща, 3 от зидовете не изкараха първата зима и се срутиха (добре че не бяха носещи стени), абе...не ми се разправя.
Та се заехме двамата с баща ми с довършителните работи. За много от нещата тате има опит, за други се учим в движение и в този смисъл, всичко написано тук ми е супер полезно.
Тавана в банята си направихме от водоустойчивия гипскартон, направихме и "куфар" 30/40 сантиметра, в който скрихме тръбната разводка за втория етаж и вградихме осветление. Според мен стана приемливо - ще постна снимки.
Въпрос на вкус - смятам себе си за човек-естет и не ми харесва нито хънтъра, нито окачените тавани с ламели и плоскости. И двата варианта повече отиват на обществени сгради. Според мен....И пак казвам - въпрос на вкус:-)
masteradmin - майстор
Снимай качвай снимки :)
Levee - специалист
Вече сме го затворили, не мога да покажа конструкцията (пък и без това ще си паднете от смях ако я видите). Утре вечер ще снимам банята и ще публикувам. В темата за къщите ще постна и малко снимки на цялата къща - моята голяма гордост:-) =D>
Levee - специалист
Ето го тавана ми в банята. Направо ме е срам да поства такова нещо при всички красоти, които съм виждала в този форум:-))

Прикачен файл

Banya-tavan 00002.jpg
Banya-tavan 00002.jpg (35.12 KиБ) Видяна 11942 пъти

Прикачен файл

Banya-tavan 0004.jpg
Banya-tavan 0004.jpg (38.8 KиБ) Видяна 11942 пъти
radoraev - специалист
този трегер от ГК ли е?
С каква лопата хварляхте гипса за да залепне--аз пробвах с крива ама се оказа че с правата по точно ги метам кюфтетата :?

Тема "ОКАЧЕН ТАВАН В БАНЯ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: