Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
Emerald - модератор
Можеш да вземеш пример от нея виж как е казала същите неща , без да обижда никого!
:-D Тани, не съм казала същото, защото тя вече го е казала. Присъщо на жените е да сме малко по-емоционални нали -аз не съм най-дипломатичния човек, да знаеш. :-D По-скоро имам слава на точно обратното. :lol:

Иска ми се да кажа две думи по повод на разговори за вкуса и нечии виждания за естетика. Може би рискувам още по-далеч да отведа темата, но ще си кажа мнението, защото в известен смисъл ми е малко наболяло...

Знаеш ли, никак не ми харесва когато се започва някакъв вид мерене на вкусове. Като каже някой..."на мен така ми харесва, какво ти пука- вкусове различни" и направо...избива рибата. :lol: Защото дизайна не е точно въпрос на вкус. Там си има точни и ясни правила и разбира се модни тенденции, които няма начин да не се следват. Значи не става въпрос за мерене на вкусове в никакъв случай. Има от една страна човек теоретически и практически подкован с правилата и законите на дизайна и хармонията по принцип, както и добре запознат с модата и теченията и от друга страна имаме непосветен, който обаче заявява "ама на мен така ми харесва бе, какво ми пука че някой си ми казва че не може така!" :lol: И върви му обяснявай, че човек може да харесва много неща, но те не задължително имат допирни точки с хармоничност, красота и дизайн.

Не знам дали ме разбираш какво искам да кажа. Всички тези противопоставяния на негови и нейни виждания за естетика са просто абсурдни, нали се сещаш.

Без да се засяга никой! Всеки е свободен за дома си да избира каквото си иска, но претенциите за естетичност по-добре да оставим настрана.
sanita - специалист
Е, какво да предпочета? за мен не е проблем цената просто искам да е красиво и да издържи поне 5-6 години защото иначе за какво да правиш нещо което не ти харесва та било то доживот
Galski - специалист
Абе, човек... Ти първо се научи, че с големи букви все едно ми крещиш! И второ, седни пак да четеш! Тълкувания на тема - какво е искал да каже автора - в училище! Много рядко си позволявам да отвръщам така, но в случая просто става ясно, че не можеш дори да разбереш какво съм написала АЗ !
Тани написа:
Ами прочетох го , но ако го беше прочела и ти , можеше да разбереш какво е казал Леонардо. Нека ти кажа какво разбрах аз от прочетеното , а след това ти ми кажи какво си разбрала от моя коментар (Не този а предишния)

Galski написа:
leonardo_vd написа:
Да админе прав си, но не всички мислят рационално - тоест: "Давам повече пари наведнъж и решавам проблема (ламелен алуминиев окачен таван)"
Всеки гледа с минимум средства да постигне максимални резултати. Така че ако човек не може да си позволи ламелен таван, най-доброто тешение е от гипскартон.
Е, извинявай, ама не мога да се съглася съвсем с това изказване!
По-грозно нещо за дома от ламелен таван в баня не съм видяла ДАВАШ ОПРЕДЕЛЕНИЯ ЗА ХОРАТА КОИТО НЕ СПОДЕЛЯТ ТВОИТЕ ВИЖДАНИЯ ЗА ЕСТЕТИКА И ИМ КАЗВАШ ЧЕ НЯМАТ ВКУС. ДОРИ УМИШЛЕНО ОБИЖДАШ ДИДО ,ЗАЩОТО ТОЙ Е ПОСТНАЛ СНИМКА ОТ БАНЯТА СИ!

Как аджеба го изфабрикува това? Ти да си наясно с използването на "не съм" - т.е. АЗ НЕ СЪМ видяла - изказвам лична позиция, че на мен това ми е грозно! А не, че който си го е сложил няма вкус!!! Това дори не съм го написала! Думичката ВКУС да я има някъде? Да съм казала само следното "това е грозно"???

На мен парите не са ми били проблем, но естетиката е много по-важна! ЗА КОГО?

Ти си го болднал! То се подразбира! Глупав въпрос, не мислиш ли? Само в желанието си да се заяждаш - пак изфабрикувано!

Какво красиво нещо има в този продукт ПАК ОБИЖАШ Кого обиждам? - продукта! , измислен за обществени сгради и тоалетни ЕТО ТУК ИЗПАДАШ В ПРОТИВОРЕЧИЕ СЪС СЕБЕ СИ.
Кое е противоречието? За обществените тоалетни ли? Или искаш да уточнявам въпросните тоалетни къде са? При положение, че ако поназнайваш български език би трябвало да си схванал какво се има предвид. Но, не би - пак изфабрикуваш някакви съждения!
НИКЪДЕ ЛЕОНАРДО ИЛИ НЯКОЙ ДРУГ НЕ Е КОМЕНТИРАЛ ЗА ЕСТЕТИКА, КАКТО САМАТА ТИ КАЗВАШ В СЛЕДВАЩИЯ РЕД, А ЗА РАЦИОНАЛНО И ЗА РЕШАВАНЕ НА ПРОБЛЕМИ .И КАКВО ПО-РАЦИОНАЛНО ОТ ПРОДУКТ ИЛИ СИСТЕМА РАЗРАБОТЕН СПЕЦИАЛНО ЗА НЯКАКВИ НУЖДИ?
Айде, сега вземи погледни пак какво е казал той - искаш ли да ти го пейстна пак: "но не всички мислят рационално - тоест: "Давам повече пари наведнъж и решавам проблема (ламелен алуминиев окачен таван)"Всеки гледа с минимум средства да постигне максимални резултати. Така че ако човек не може да си позволи ламелен таван, най-доброто тешение е от гипскартон. "
Така че, нека и естетическите качества да се коментират!!! ДАНО КАТО ТИ ГО ПОВТОРЯ ОЩЕ ВЕДНЪЖ ДА РАЗБЕРЕШ,ЧЕ ДА КАЖЕШ ЧЕ НЕЩО Е ГРОЗНО Е ОБИДА КЪМ ВСЕКИ КОЙТО ГО ХАРЕСВА .СПОРЕД МЕН Е ДОСТАТЪЧНО ДА КАЖЕШ , ЧЕ НА ТЕБЕ ЛИЧНО ПОВЕЧЕ ТИ ХАРЕСВА ЕДИ КАКВО СИ И ДА СИ ПОДГОТВЕНА , ЧЕ МОЖЕ ДА НЕ ХАРЕСАТ ИДЕЯТА ТИ! :-D
Прочети по-горе! Да, ЗА МЕН е грозно! Не съм накарала никой да се съобрази с това! И никога не бих си позволила да кажа на някого само - абе това е грозно!!!!! Има огромна разлика в това, което АЗ казвам и това, което ТИ се опитваш да ми припишеш!!!

В крайна сметка домашния интериор трябва да може да се осъвременява през определен период от време!НАПЪЛНОСЪГЛАСЕН, А И ЛЕОНАРДО ТОВА Е КАЗАЛ А не да му "робуваме" доживот :-D Е ТУК МОЖЕ ДА ПОСПОРИТЕ СЪС СТЕФАН
И вземи си припомни някои нещица от българския език и литературата, че по-голямо съчинение по "писание" от твоето не бях чела и доста се позабавлявах!!!
Извинявай, ама цялото ти изказване е в стил "чудя се как да й отвърна само защото е жена" :-D Аз спирам по абсолютно безмисления спор, който се е разразил. Ако имаш нещо да ми казваш - има ЛИЧНИ СЪОБЩЕНИЯ!
leonardo_vd - модератор
Опааа .. тука стана интересно, а аз изпускам разговора.
Винаги правило номер 1 е:
Клиента си избира каквото му харесва и каквото му е изгодно.
Мнения от сорта: "Направи си точно това много е добро" Са неуместни пред който и да е.
ПРИМЕР:
Отивам да взимам мерки и да видя какъв таван си е избрал клиента. Той ми казва че иска растерен таван 60/60 за в хола :? (на мен не ми харесва и е непрактично) , казвам му какви са му недостатъците и това че надали си струва за да спести 50лв. да се отказва от гипскартона. Уви клиента си беше наумил да си прави точно такъв таван и такъв му направих.
Та така че винаги клиента избира.
А защо да трябва винаги да се следва модата? Емералд, за това не мисля че си права. Аз откак се помня си мечтая за вила с средиземноморски стил. Хич не ми пука от модата. Така както вървят нещата до десетина години ще я имам:)
Да не говорим че аз лично винаги съм искала да живея в уютен дом, което за мен изключва минимализма.
Дизайнът според мен е обличане на правилата за рационално използване на ресурсите в индивидуален вкус. Безсмислено е в името на някаква своя си криворазбрана идея да сложиш фурната до хладилника, но тук е мястото на дизайнера да ми обясни защо не е подходящо. Но ако искам кухня в рустикален стил, където да правя закуска на децата и мъжа ми, кой е тоя дизайнер че да ми казва че актуален бил минимализма?
мне ясно почти все по данной теме
Последна промяна от RGRG на съб дек 26, 2009 11:38 pm, променено общо 2 пъти.
leonardo_vd - модератор
Оспамихте я тази тема ама много Яко. Много естети има във форума, но един естет и ценител на хубавото не може да каже на едно нещо че е ГРОЗНО. Правете си изводите сами кой какво, и защо го е казал. Така или иначе темата ще я изтрия, защото е много за корегиране по нея, а нямам това време.
Zlat56stu - помощник
След като изтриете темата оформете една подобна с трита вида окачен таван(поне аз толкова знам), които съществуват с предимствата и недостатъците, пуснете и по няколко снимки и хората да си правят сметката какво да си монтират. Клиента винаги е с предимство все пак - той ще си го гледа тоя таван след това, а ние само докато го направим.
radoraev - специалист
Мали-и-и-и-и-и- аз в тая тема нема да се включвам да не ме набият
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
tottenham - специалист
Leonardo, би ли споделил нещо за недостатъците на растерния таван? Мисля да си монтирам такъв във банята, хем да има видимост и лесен достъп до тавана в случай на теч, влага ..

Тема "ОКАЧЕН ТАВАН В БАНЯ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: