Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
Бих искал да попитам дали е нужно да се направи някъква допълнителна хидроизолация на окачен таван на баня ако е направен от влагоустойчив гипсокартон и били удилжило това живота му?
leonardo_vd - модератор
Pacholuu написа:
Бих искал да попитам дали е нужно да се направи някъква допълнителна хидроизолация на окачен таван на баня ако е направен от влагоустойчив гипсокартон и били удилжило това живота му?
Не няли няма да го оливаш с маркуча. От изпаренията на водата му няма нищо.
Леонардо след като си специалист в тази област били ми казал колко издържа окачен таван в баня в години и кое е по-добре окачен таван или мазилка от гледна точка на издръжливостта?
masteradmin - майстор
Според мене ламелен окачен таван тип хънтър дъглас от алуминии ще издържи колкото и сградата.
leonardo_vd - модератор
masteradmin написа:
Според мене ламелен окачен таван тип хънтър дъглас от алуминии ще издържи колкото и сградата.
Да админе прав си, но не всички мислят рационално - тоест: "Давам повече пари наведнъж и решавам проблема (ламелен алуминиев окачен таван)"
Всеки гледа с минимум средства да постигне максимални резултати. Така че ако човек не може да си позволи ламелен таван, най-доброто тешение е от гипскартон.
dido - напреднал
е аз несам натова мнение.аз съм за пласмасов хунтар,нима пластмасата не е вечна и то на закрито.ето в мойта баня сам с пласт масов хунтур и сам много доволен лесно се слага и се подържа а и цената му е доста ефтина.

Прикачен файл

P8290007.JPG
P8290007.JPG (158.92 KиБ) Видяна 22277 пъти
Стефан - майстор
masteradmin написа:
Според мене ламелен окачен таван тип хънтър дъглас от алуминии ще издържи колкото и сградата.
Абсолютно правилно за издръжливостта! А някой специалист ще коментира ли опасността от мухъл точно за окачените тавани в бани? Или това е без значение?
Щом собственика иска окачен, ОК, няма проблем, ще го направим!!! Да му бере гайлето после! :lol:
leonardo_vd - модератор
Стефан написа:
masteradmin написа:
Според мене ламелен окачен таван тип хънтър дъглас от алуминии ще издържи колкото и сградата.
Абсолютно правилно за издръжливостта! А някой специалист ще коментира ли опасността от мухъл точно за окачените тавани в бани? Или това е без значение?
Щом собственика иска окачен, ОК, няма проблем, ще го направим!!! Да му бере гайлето после! :lol:
Все още не ми се е случвало след като направя таван да има мухъл. Ако няма вентилация е много вероятно да се появи, но баня бе отдушник е като жена без ц.....и :-D
Galski - специалист
leonardo_vd написа:
masteradmin написа:
Според мене ламелен окачен таван тип хънтър дъглас от алуминии ще издържи колкото и сградата.
Да админе прав си, но не всички мислят рационално - тоест: "Давам повече пари наведнъж и решавам проблема (ламелен алуминиев окачен таван)"
Всеки гледа с минимум средства да постигне максимални резултати. Така че ако човек не може да си позволи ламелен таван, най-доброто тешение е от гипскартон.
Е, извинявай, ама не мога да се съглася съвсем с това изказване!
По-грозно нещо за дома от ламелен таван в баня не съм видяла! На мен парите не са ми били проблем, но естетиката е много по-важна! Какво красиво нещо има в този продукт, измислен за обществени сгради и тоалетни? Така че, нека и естетическите качества да се коментират!!!
В крайна сметка домашния интериор трябва да може да се осъвременява през определен период от време! А не да му "робуваме" доживот :-D
Стефан - майстор
Galski написа:
....Е, извинявай, ама не мога да се съглася съвсем с това изказване!
По-грозно нещо за дома от ламелен таван в баня не съм видяла! :-D
Вече се бях отчаял, че съм единствения идиот в тоя форум, който не разбира посланията на майсторите. И ако за нас, обикновенните аматьори тук е място за развлечение, то за майсторите това е място за безплатна реклама. Само се чудя, как при тоя напрегнат труд за тях, постоянно се намират във форума? Дали и това влиза в калкулацията на сметката за услугата?

Тема "ОКАЧЕН ТАВАН В БАНЯ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: