Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
Galski - специалист
Малко ОФФ:
Стефане, спокойно! Те, майсторите, от всичко разбират!
Само като видя и чуя някой такъв - го "хапвам" като стой та гледай!
Покрай ремонта на апартамента ни, такива безумия ми предлагаха, че почти всеки път се налагаше да им припомням що за титла имам пред името си.
Аман от "разбирачи-майстори". Пък и те не гледат естетски на нещата, а кое по-лесно ще се направи. И тръгват да те убеждават, че видиш ли това даже било хубаво!
На моменти не искат и да мислят другояче! Пък сядаш и им обясняваш, рисуваш, чертаеш! И пак правят на моменти каквото дойде... Абе. Майстор му кажи! Де е таланта на Кольо Фичето?! Цъ, няма! Само комерсиалното остана... за съжаление!
Добре, че не разчитам на идеи от майстори... Ами останалите хора?! Вярват им. Мъка.
Стефан - майстор
Galski написа:
Малко ОФФ:....
На моменти не искат и да мислят другояче! Пък сядаш и им обясняваш, рисуваш, чертаеш! И пак правят на моменти каквото дойде... Абе. Майстор му кажи! Де е таланта на Кольо Фичето?! Цъ, няма! Само комерсиалното остана... за съжаление!
Добре, че не разчитам на идеи от майстори... Ами останалите хора?! Вярват им. Мъка.
И сам не знаеш, колко много си прав!!!!!!!! А някои от тия майстори даже и не могат да пишат правилно. А за чертежи да не говорим. Камо ли за договори за услуги, нотариално заверени. Няма смисъл. Сега обаче очаквай масирана атака от тия няколко строителни предприемача / умишлено не казвам "майстори" /, които си правят безплатна реклама тук.
Galski - специалист
Стефан написа:
Сега обаче очаквай масирана атака от тия няколко строителни предприемача / умишлено не казвам "майстори" /, които си правят безплатна реклама тук.
Да са живи и здрави! А ти не им се връзвай!
Хайде, лека вечер, че оспамихме с теб темата, ама не се въздържах и аз :-D
Тани - модератор
Стефан написа:

И сам не знаеш, колко много си прав!!!!!!!! А някои от тия майстори даже и не могат да пишат правилно.
Тези две изречения много ми напомнат за изказването:

НЕ МЕ ГЛЕДАЙ КАКВИ ГИ ВЪРША, А СЛУШАЙ КАКВО ТИ ПРИКАЗВАМ!

И понеже стана въпрос за звания пред името , веднага ми дойде на ум , че във свят в който докторите , на който сме поверили здравето и живота си , не разбират дори основните правила за лечение , не можем да очакваме бай Ставри , който е завършил трето отделение , и е хванал теслата , да познава най-новите технологии в строителството, да пише договори , и т.н. От друга страна , фирмите ,които ви предлагат договори , гаранции, могат да изпълнят всяка една подробност от чертежа ви и да ви кажат че сте пропуснали полвината подробности , но те ще се погрижат , изведнъж се оказват много скъп вариант за вас. Е ако вие не знаете какво искате , няма кой да ви помогне! Всичко е въпрос на компромис - дори най-простия избор на таван за баня!

От друга страна , не мисля че майсторите които пишат тук спадат към посочената от вас категория и не ви прави чест да ги поставяте под общия знаменател! Нали не се опитвате да ми кажете , че модератора на този раздел , ще се грабне от Видин да ви направи 4 кв. м. окачен таван и му е притрябвала реклама тук? Хайде стъпете на земята вече!Разберете , че тук никой не се опитва да ви продаде нищо (с изключение на ония с камъните) , а да ви помогне. Ако не можете да си изкривите езика да им кажете благодаря , поне не плюйте по тях! И не се опитвайте да дадете вашите очила на другите и да ги убеждавате , че ТРЯБВА да виждат добре с тях! Не всички носят вашия диоптър и това което харесва на вас , не харесва на другите и обратно! Не може всички да харесват едно и също нещо , само защото на вас ви харесва! Престанете да давате определения за другите!
Стефан - майстор
Аз преставам! Мир да има! Очаквам същото :?
emil_v r - майстор
Няма мир за вас ,докато не ви оберем парите :o Аз съм маистор ,горд наследник на К. Фичето :o , и тои е вземал скъпо. И на мен ,като на вас като вземам ми се вижда малко ,кат давам -много . въпреки че наи-мразя да мисля , съм се замислил Галски ,каква титла имаш? И в ква област - питам с уважение. И Галски понеже аз първо пиша а после чета постовете :o - защо искаш от нас интериорни и квито и да било проектантски решения . Има си архитекти и дизаинери за тва . Ние претендираме с титлата си само са прости изпълнители :o
Последна промяна от emil_v r на чет авг 31, 2006 11:11 am, променено общо 1 път.
Galski - специалист
Тани, я си прочети пак написаното! Не ми се заяжда, но в първия си абзац даваш определение за едни типове хора с професия, в следващия призоваваш точно за обратното!
Ясно е, че човек в живота си се сблъсква както с кадърни, така и с некадърни хора от различните професии и занаяти! Неизбежно е! Ако всички си вършехме работата качествено, света щеше да е "розов", ама не е!

Вземи прочети пак изказването на майстора от Видин, това което съм репликирала!

Ще уважа хора, респ. майстори, които кажат - за окачен на таван на баня има следните възможности
1. еди какво си - струва еди колко си
2. еди какво си - струва еди колко си... и т.н. и т.н.

Съответно предимства и недостатъци на вариантите.
Това се казва помощ!

А не изказване - "не всички мислят рационално". Сори!
Emerald - модератор
Galski написа:

Е, извинявай, ама не мога да се съглася съвсем с това изказване!
По-грозно нещо за дома от ламелен таван в баня не съм видяла! На мен парите не са ми били проблем, но естетиката е много по-важна! Какво красиво нещо има в този продукт, измислен за обществени сгради и тоалетни? Така че, нека и естетическите качества да се коментират!!!
В крайна сметка домашния интериор трябва да може да се осъвременява през определен период от време! А не да му "робуваме" доживот :-D
Абсолютно с две ръце съгласна. Чудех се чак кого да репликирам- дали адмна- този вид таван може технически и да надживее сградата, но от гледна точка на дизайн, отдавна му е изпята песента, дали пък Леонардо, за който явно всичко се свежда до цена...

Нито на този таван, нито на алуминиеви врати и прозорци им е мястото в дома мен ако питат.
Тани - модератор
Ами прочетох го , но ако го беше прочела и ти , можеше да разбереш какво е казал Леонардо. Нека ти кажа какво разбрах аз от прочетеното , а след това ти ми кажи какво си разбрала от моя коментар (Не този а предишния)

Galski написа:
leonardo_vd написа:
masteradmin написа:
Според мене ламелен окачен таван тип хънтър дъглас от алуминии ще издържи колкото и сградата.
Да админе прав си, но не всички мислят рационално - тоест: "Давам повече пари наведнъж и решавам проблема (ламелен алуминиев окачен таван)"
Всеки гледа с минимум средства да постигне максимални резултати. Така че ако човек не може да си позволи ламелен таван, най-доброто тешение е от гипскартон.
Е, извинявай, ама не мога да се съглася съвсем с това изказване!
По-грозно нещо за дома от ламелен таван в баня не съм видяла ДАВАШ ОПРЕДЕЛЕНИЯ ЗА ХОРАТА КОИТО НЕ СПОДЕЛЯТ ТВОИТЕ ВИЖДАНИЯ ЗА ЕСТЕТИКА И ИМ КАЗВАШ ЧЕ НЯМАТ ВКУС. ДОРИ УМИШЛЕНО ОБИЖДАШ ДИДО ,ЗАЩОТО ТОЙ Е ПОСТНАЛ СНИМКА ОТ БАНЯТА СИ! На мен парите не са ми били проблем, но естетиката е много по-важна ЗА КОГО? ! Какво красиво нещо има в този продукт ПАК ОБИЖАШ , измислен за обществени сгради и тоалетни ЕТО ТУК ИЗПАДАШ В ПРОТИВОРЕЧИЕ СЪС СЕБЕ СИ .НИКЪДЕ ЛЕОНАРДО ИЛИ НЯКОЙ ДРУГ НЕ Е КОМЕНТИРАЛ ЗА ЕСТЕТИКА, КАКТО САМАТА ТИ КАЗВАШ В СЛЕДВАЩИЯ РЕД, А ЗА РАЦИОНАЛНО И ЗА РЕШАВАНЕ НА ПРОБЛЕМИ .И КАКВО ПО-РАЦИОНАЛНО ОТ ПРОДУКТ ИЛИ СИСТЕМА РАЗРАБОТЕН СПЕЦИАЛНО ЗА НЯКАКВИ НУЖДИ ? Така че, нека и естетическите качества да се коментират!!! ДАНО КАТО ТИ ГО ПОВТОРЯ ОЩЕ ВЕДНЪЖ ДА РАЗБЕРЕШ,ЧЕ ДА КАЖЕШ ЧЕ НЕЩО Е ГРОЗНО Е ОБИДА КЪМ ВСЕКИ КОЙТО ГО ХАРЕСВА .СПОРЕД МЕН Е ДОСТАТЪЧНО ДА КАЖЕШ , ЧЕ НА ТЕБЕ ЛИЧНО ПОВЕЧЕ ТИ ХАРЕСВА ЕДИ КАКВО СИ И ДА СИ ПОДГОТВЕНА , ЧЕ МОЖЕ ДА НЕ ХАРЕСАТ ИДЕЯТА ТИ! :-D
В крайна сметка домашния интериор трябва да може да се осъвременява през определен период от време!НАПЪЛНОСЪГЛАСЕН, А И ЛЕОНАРДО ТОВА Е КАЗАЛ А не да му "робуваме" доживот :-D Е ТУК МОЖЕ ДА ПОСПОРИТЕ СЪС СТЕФАН
:-D
Тани - модератор
А :-D Емералд ме е изпреварила с отговора . Можеш да вземеш пример от нея виж как е казала същите неща , без да обижда никого!
Само едно уточнение - клиента гледа цената - не майстора.А и не всички мислим еднакво! Някои хора искат като направът нещо , да е за последно и и вова няма нищо лошо! Въпреки , че не споделям тяхното мислене , не мисля че е грешно. Всеки проблем има повече от едно решение !

Тема "ОКАЧЕН ТАВАН В БАНЯ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: