Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
тонито - специалист
Здравейте.Понеже съм мноо назад с тия неща бихте ли ми дали идея как се прави овален таван с размери 1.50 м. на 4.00 м.
Мерси:)
Тани - модератор
Какво точно имаш предвид?Овален като форма на едно от нивата на тавана или куполовиден?
Нещо такова ?
Изображение
leonardo_vd - модератор
тонито написа:
Здравейте.Понеже съм мноо назад с тия неща бихте ли ми дали идея как се прави овален таван с размери 1.50 м. на 4.00 м.
Мерси:)
Ами обоснови си въпроса за да може да ти се отговори.
тонито - специалист
ами това е коридор ,и като погледнеш на гор е заоблен желия,като по горната снимка но не само в края ами на всякъде

Прикачен файл

b1-11.jpg
b1-11.jpg (14.58 KиБ) Видяна 12020 пъти
leonardo_vd - модератор
На снимката която си постнал е показано как се реди конструкцията. А картона трябва да е 2 пласта по 6мм.
marto - специалист
За първи път чувам за 6мм гипс картон :shock:

:? Вярна е приказката че човек се учи цял живот :wink:
leonardo_vd - модератор
marto написа:
За първи път чувам за 6мм гипс картон :shock:

:? Вярна е приказката че човек се учи цял живот :wink:
Да той се ползва предимно за огъване, но е много крехък и се слагат по 2 даже и 3 пласта ако е на стена. Аз него не го ползвам а си кривя този на 12,5мм. По-трудно, но по ефтинко.
marto - специалист
Като си му свикнал трудоемкото се губи,а за по-евтино...незнам,за 3 пласта картон бая рапиди ще отидат.
Иначе мерси за пояснението,не го знаех това:)
KILL_FUCK_DIE_ - помощник
marto написа:
Като си му свикнал трудоемкото се губи,а за по-евтино...незнам,за 3 пласта картон бая рапиди ще отидат.
Иначе мерси за пояснението,не го знаех това:)
Цената на рапидките е едно на ръка ,лошото на картона 6мм е ,че не само се намира рядко из складовете ,но и цената му е по висока от този на 12,5мм..А съм сгъвал и 15ка на едно място ,такъв имало ,такъв купил човека ,3 дни се мокри и сгъва гадта...В приморско в един комплекс направих 30 кръгли бани с 5ца профили 2+2 картона 2 бели и 2 зелени ,само защото бяха поръчали ваните предварително и те били овални...накрая ме накараха да ги бутна и да ги правя прави само с овал за ваната ,понеже плочките били 20/30 и нямало как да ги налепят ....

Тема "овален таван" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: