Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
bisplus - специалист
Технологиите са ситехнологии, всичко е измислено така,че да бъде здраво и възможно най-лесно за монтаж, съгласен съм. НО, тук идва въпроса "дали е възможно да се приложат навсякаде", в смисъл според изискванията на клиента?! Представете си една стая на къща с гредоред на 60 години. Като е била нова тавана е бил с височина 250см, а сега с годините от провисването като пуснеш нивото на кота 0 излиза 235см и клиента ви казва да се пусне минимално на долу, дори избягва варианта да има вградено осветление, зада има височина и тогава идва въпроса "колко реда скара ще се нареди", зада не стане така, че "да не можеш да се протегнеш в стаята"? А за снимката добре изглежда. Не се вижда ясно но окачвачите май са с черните винтове и ако е така само като се опиташ да ги огънеш на горе и ще охлабят, не се вижда от профила но май инсталацията за луничките е хваната за тази която е съществувала..което не е много правилно и е било по-добре да се направят първо стените...но това са си мои мнения.
Cn0ko - помощник
аз каде мога да се науча да правя такива тавани
:?
Pooh - майстор
Cn0ko написа:
аз каде мога да се науча да правя такива тавани
:?
KNAUF - Технически проспекти и брошури
Ето тук. С повече желание в мрежата могат да се намерят и други "Системи за сухо строителство" на различните фирми производители, но на български KNAUF имат най-подробно и пълно описание със съответните детайли.
bisplus написа:
Технологиите са ситехнологии, всичко е измислено така,че да бъде здраво и възможно най-лесно за монтаж, съгласен съм. НО, тук идва въпроса "дали е възможно да се приложат навсякаде", в смисъл според изискванията на клиента?! Представете си една стая на къща с гредоред на 60 години. Като е била нова тавана е бил с височина 250см, а сега с годините от провисването като пуснеш нивото на кота 0 излиза 235см и клиента ви казва да се пусне минимално на долу, дори избягва варианта да има вградено осветление, зада има височина и тогава идва въпроса "колко реда скара ще се нареди", зада не стане така, че "да не можеш да се протегнеш в стаята"?
За конкретният случай прилагам схема на "скара на едно ниво". Ако на клиента не му харесва - или го зарязваме да се спасява сам, или (както по-често се случва) го правим по неговият начин. НО тук идва голямата разлика между правилно и неправилно - правилно е да поискаме от клиента подписана декларация, че се отказва от утвърдените Системи за сухо строителство, като по този начин напълно се отхвърлят всякакви искания за бъдещо качество и трайност на изделието. Хубаво е да се вметне и необвързаност на изпълнителя с всякакви инциденти възникнали в бъдеще и в следствие на неспазване на официално утвърдените системи за изграждане на окачени тавани от гипсокартонени плоскости.

Повярвай ми, след като прочете под какво трябва да се разпише, почти всеки клиент сериозно ще се замисли КАКВО и КАК иска да се направи.

Прикачен файл

D113.jpg
Минимално отстояние от готов таван
D113.jpg (78.15 KиБ) Видяна 12825 пъти
prascho - майстор
Това обяснява и моето желание за таван на едно ниво. Височината е 2.4м и има точно 9 см между гредите и разклонителните кутии :) мечо .
Pooh - майстор
Разбрах, само отбелязах в твоя случай, че таван на едно ниво се прави много по-рядко от съображения за икономичност ;)
pesho - специалист
Тва е перфектния вариант за единична скара:CD-тата през 50 см. и максимално близо до тавана да не се губи височина,директните окачвачи през 60-80 см. ,ГК-перпендикулярно на CD-тата.Тва е....и без да спорите повече-колко може да се дъвчат едни и същи елементарни неща !?!?!!!
Cn0ko - помощник
вие маи си разбирате кво говорите
що ли не се хванете и да работите
:roll:
Pooh - майстор
Cn0ko написа:
вие маи си разбирате кво говорите
що ли не се хванете и да работите
:roll:
Говори много зле за теб, ако не разбираш за какво става дума. Преди да се хванеш да работиш каквото и да е, се иска първо солидна теоретична подготовка, която струва ми се ти липсва. Ако греша - извинявай. Ако съм прав - почвай да четеш докато е време, да не почнат да те издирват недоволни клиенти ... тогава вече е късно. Много "специалисти" са се подготвяли в движение - по обектите, но без познаване на теоретическите постановки, всеки такъв "специалист" е обречен на провал.

Ако си ме разбрал - разбрал. Нямам за цел да изпадам в лични нападки с който и да било, така че - поздрави и спорна и доходна :wink:
chapara - майстор
И какво му е на този таван?

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


Моля за мнението на спецялистите,къде ми е грешката,ако има такава,това съм си направил у дома тази зима?[/list]
Pooh - майстор
1. Няма такава официална система, където за окачен таван да има CD профили само в едната посока.
2. Много по-трудно нивелиране - повече профили за нивелиране и повече окачвачи.
3. Повече хамалогия - работа с перфоратор, което аз лично намирам за най-досадно, особенно на таван, където прахоляка ти отива или в лицето или се посипва по тиквата :wink:

Личното ми мнение - не е задължително да има каквито и да е проблеми с подобно изпълнение, особенно ако са по-нагъсто окачвачите. НО, това е идивидуален избор на всеки клиент - в случая ти си си и клиент и испълнител явно, та сам си решаваш. Ако беше работа която си правил за някой друг - нещата са коренно различни - тогава просто нямаш право на нововъведения, защото може да има дефекти и ти ще носиш пълна отговорност, дори и да не зависи от теб в даден случай.

Идеята на кръстосаната скара е елементарна - разпределяне на усилията по цялата площ на помещението/конструкцията. За малки помещения, каквото е даденото на снимките, няма голямо значение и може да се направи компромис. Но един компромис води след себе си друг и така се стига до извращения в изпълнението и неминуемо дефектиране. КОЕТО пък само създава лошо име на продукта и изпълнителите ("майсторите")

В заключение - никой не може да налее акъл в чужда глава. Щом си решил, че това е допустимо за теб и си си го направил - няма проблем, все пак ти ще си го експлоатираш. Но да твърдиш, че е правилният начин и виждаш ли - "Аз така съм го правил, значи така трябва" - е крайно погрешно виждане на нещата, да не казвамтотална заблуда.
Фирмите производители на материали за сухо строителство, са загубили достатъчно време и пари, да изчислят и ПРОВЕРЯТ как им работят продуктите при определени условия. Преценили са, че за да има достатъчно ниво на сигурност даден продукт, той трябва да бъде направен по определен начин - това се нарича система за сухо строителство. Дават съответни сертификати за всяка система. И изведнъж се появява някое мастор'че, което заявява "Тия са тъпи - това и това мога да ги съкратя, това мога да си го спестя, пък това ще го направя по друг начин!" Хубаво де, казвам аз - на базата на какво?
Дълги проверки и детайло обследване в лабораторни условия? Дългогодишен опит със съответните системи? Или просто новаторски дух?
Извинявам се на всички за тирадата, но това са все неща които си мисля отдавна и все някога щях да ги избълвам.

Тема "Един преглед на таванчето" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: