Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
simeonov_74 - специалист
Здравейте, интересно ми е при двойна скара като нямаш УД на първата,как се нивелират :?
Pooh - майстор
Горните CD-та лягат ВЪРХУ UD-то което обкрайчва помещанието и е вече нивелирано. С други думи UD си има, просто CD профилите не влизат в него а лягат отгоре.

Прикачен файл

Detail1.jpg
Детайл - връзка към стена
Detail1.jpg (44.08 KиБ) Видяна 9164 пъти
veselin genchev - специалист
Pooh:
Браво,просто няма каде да те "барнем". :prayer: :prayer: :prayer:
pesho - специалист
chapara написа:
И какво му е на този таван?



Изображение




Моля за мнението на спецялистите,къде ми е грешката,ако има такава,това съм си направил у дома тази зима?[/list]
Тавана е сбъркан изначално,при избора на разполагане на листовете ГК.Единичната скара на директни окачвачи си е ОК.Но ГК е трябвало да е перпендикулярно на CD-тата със разминаване на фугите.И оттам скарата през 50 см.,атвоята е през 60 см.,което е много.Така е правилното,но ся няма да го буташ,кат е у вас,я....
pesho - специалист
Pooh написа:
Горните CD-та лягат ВЪРХУ UD-то което обкрайчва помещанието и е вече нивелирано.
Ще е нивелирано ,ако разстоянието е до 2 м.,ама в тоя случай за кво да правиш двойна скара.На по-голямо разстояние се получава корем и трябва да се нивелира с директните окачвачи.За тая работа хората са измислили лазерните нивелири.
Pooh - майстор
Колега pesho, винаги се нивелира с директните окачвачи, лягането върху UD-то, се използва за да имаме начална точка по която да се нивелират профилите.
pesho написа:
Тавана е сбъркан изначално,при избора на разполагане на листовете ГК.Единичната скара на директни окачвачи си е ОК.Но ГК е трябвало да е перпендикулярно на CD-тата със разминаване на фугите.И оттам скарата през 50 см.,атвоята е през 60 см.,което е много.Така е правилното,но ся няма да го буташ,кат е у вас,я....
Тук не си прав - перпендикулярно са си листата. Първо за това погледнах и аз :wink:
chapara - майстор
pesho написа:
chapara написа:
И какво му е на този таван?



Изображение





Моля за мнението на спецялистите,къде ми е грешката,ако има такава,това съм си направил у дома тази зима?[/list]
Тавана е сбъркан изначално,при избора на разполагане на листовете ГК.Единичната скара на директни окачвачи си е ОК.Но ГК е трябвало да е перпендикулярно на CD-тата със разминаване на фугите.И оттам скарата през 50 см.,атвоята е през 60 см.,което е много.Така е правилното,но ся няма да го буташ,кат е у вас,я....



ГК си е перпендикулярно,може от снимките да си се пообъркал.скарата си е на 50 см.Това съм го направил в нас но не въодушевен от идеята "Направи си сам".Макар да се занимавам предимно с фаянси и облицовки,ГК за първи път съм работил през далечната '94 год и то на професионално ниво и на клиенти.От тогава до сега,никой не ме е потърсил за рекламация(това само за пояснение).
Не съм новатор,нито откривател,карал съм съкратен курс по работа с ГК,по образование стр.инж. ПГС,в строителството от 1977 год
Хайде сполай ви :lol:
pesho - специалист
Извинявам се ,грешката е пак моя(много станаха).Значи всичко е перфектно.Браво.
leonardo_vd - модератор
Всичко е добре направено. Не винаги се прави кръстата конструкция, даже в много други европейски страни е само на еденична скара, но там е друга бира и профили и начин на захващане.

Само едно не ми хареса, че не си захванал с рапидки за картона онова CD което е в ъгъла да ти държи ватата. Не за друго, а поради това че ще дрънка в тавана при вибрации. :wink:

Тема "Един преглед на таванчето" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: