Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
ShadowBG - помощник
И аз съм решил да си правя сам таваните на мансардата.

1.) М/у Картона и покрива ще сложа вата.
Да сложа ли и найлон?
2.) Дали да използвам влагоустойчев гипс картон за тавана или не?
3.) На №1 профилите смятъм да ги сложа по продължения на гредите без напречни, който да излязът малко под гредите колкото да се изравни (гредите са на 50см.).
Да сложа ли и напречни? -

Прикачен файл

stena1a.jpg
stena1a.jpg (96.7 KиБ) Видяна 11965 пъти
masteradmin - майстор
Е това вече е въпрос за професионалист. Аз съм любител нека се изкаже някой "патил". 50 см. е перфектна ширина за скара. Провери само с мастар гредите дали лежат в една равнина.
виж този пост:.Начин на редене на платната
И тази снимка ако ти помогне нещо.

Прикачен файл

gipsk.jpg
gipsk.jpg (56.68 KиБ) Видяна 11961 пъти
Louis_Cypher - напреднал
Правил съм доста такива тавани. Доста прости са и гадни. Добре е да се сложи найлон. По технология е така. Няма нужда от зелен картон. Обикновения става. Бих те посъветвал първо да направиш куфара около гредата, а след това да затваряш тавана. Може да закачиш картоните направо на гредите, но няма да стане толкова добре, като на скара. Аз лично бих закачил CD напречно на гредите с директни окачвачи, но това няма голямо значение.
radoraev - специалист
Vij proveri darvenata skara--kato gledam e perfektna--ne govoria ako ti dava otklonenie nekade 0,5sm---tva ne e problem,sas spatalovkata ste se izravni i izlaje-------MISLIA 4E NEMA NUJDA VAOBSTE DA SLAGA6 PROFILI A DIREKTNO NA GREDITE HVASTAY
prascho - майстор
този съвет, който даваш радо не би трябвало да го казва майстор работил с гипсокартон 10 години. Имам минимални познания от гипсокартон, но ще дам пример : комшията направи едно кафене и кум дървените греди посредством дървена скаричка монтира гипсокартон. Резултата, дървото е материал, който шава и се движи в течение на времето и се напукаха шпаклованите снадки. С една дума, гипсокартон не може да се захваща качествено директно върху дърво. Съвсем елементарен извод от един практически случай си направих. Ако греша ме опровергай с технически факти и конкретни примери. Лично към собственика на тавана. Бих ти препоръчал от естетическа гледна точка да си го направиш това таванче със сачак. Имам тема със снимки на готов таван от сачак. http://www.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?t=6027

Женурята естети надявам се, че ще ме подкрепят с това мое твърдение. Но да изкажа личните си доводи за дървения таван. Дървото освен по-добрия външен вид има по-малук коефициент на топлопропускливост т.е. по-добър изолатор е от гипсокартона и ще допрене за по-малък разход на отоплителна мощност. Виждам, че тавана директно контактува с кермидите. В моята къща имаме подобни скосени части в две от стайте. Подготви се за топли летни дни . Сложили сме два слоя минерална вата но си е доста топло при температури 40-45 градуса. Ако мислиш да живееш там се подготви предварително с климатик! :)
radoraev - специалист
prascho написа:
този съвет, който даваш радо не би трябвало да го казва майстор работил с гипсокартон 10 години. Имам минимални познания от гипсокартон, но ще дам пример : комшията направи едно кафене и кум дървените греди посредством дървена скаричка монтира гипсокартон. Резултата, дървото е материал, който шава и се движи в течение на времето и се напукаха шпаклованите снадки. С една дума, гипсокартон не може да се захваща качествено директно върху дърво. Съвсем елементарен извод от един практически случай си направих. Ако греша ме опровергай с технически факти и конкретни примери. Лично към собственика на тавана. Бих ти препоръчал от естетическа гледна точка да си го направиш това таванче със сачак. Имам тема със снимки на готов таван от сачак. http://www.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?t=6027

Женурята естети надявам се, че ще ме подкрепят с това мое твърдение. Но да изкажа личните си доводи за дървения таван. Дървото освен по-добрия външен вид има по-малук коефициент на топлопропускливост т.е. по-добър изолатор е от гипсокартона и ще допрене за по-малък разход на отоплителна мощност. Виждам, че тавана директно контактува с кермидите. В моята къща имаме подобни скосени части в две от стайте. Подготви се за топли летни дни . Сложили сме два слоя минерална вата но си е доста топло при температури 40-45 градуса. Ако мислиш да живееш там се подготви предварително с климатик! :)
Прав си донякъде-но като му гледам гредите 25/5 см...едва ли ще мръднат в следващите 20 години

Тема "Таван №2" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: